"Mindfulness. Droga do kreatywności. Twórz, rozwijaj się i znajdź swoje miejsce w pędzącym świecie" Dr Danny Penman

Autorką niniejszej recenzji jest pani psycholog Ilona Olczak.

We współczesnym świecie bardzo mało jest chwil w których możemy się zatrzymać, pomyśleć, wyciszyć. Wszyscy gdzieś gonią, pędzą. Wszyscy chcą być pierwsi, najlepsi , perfekcyjni. Myślą, planują, ciągle do przodu, jak najdalej, mocniej, więcej, jednocześnie zapominając o tym się dzieje tu i teraz zapominając o teraźniejszości. A życie dzieje się teraz, życie to ulotne chwile, które warto zauważyć.

By nauczyć się żyć tu i teraz i czerpać z tego jak najwięcej dla siebie, najlepszym sposobem na to są techniki Mindfulness, które odkrywają nową nieznaną drogę w codziennym życiu. Drogę w której uczymy się żyć chwilą i czerpać z niej jak najwięcej.

Ćwiczenia uważności pozwalają nie tylko się zatrzymać i wyciszyć, ale również zwiększyć swoją kreatywność, zdolność rozwiązywania problemów oraz podejmowania codziennych decyzji. Umacniają odwagę, wytrwałość, a także pozwalają inaczej spojrzeć na otaczający nas świat.

Książka Mindfulness Droga do kreatywności – Twórz, rozwijaj się i znajdź swoje miejsce w pędzącym świecie autorstwa Dr. Danny Penman  prowadzi nas przez świat medytacji. To najnowsza pozycja wydawnictwa Samo Sedno.


W książce tej możemy znaleźć informacje czym jest medytacja, jakie korzyści ze sobą niesie. Naukowe uzasadnienia medytacji są okraszone różnymi  historiami które są ciekawie opisane przystępnym językiem, dlatego bardzo przyjemnie się ją czyta.

Dzięki tej książce dowiemy się czym jest olśnienie, inklinacja negatywna, myślenie dywergencyjne oraz to jak techniki uważności wpływają na efektywne podejmowanie decyzji. Ważne zagadnienia są podkreślone i zamieszczone w ramkach by przykuć uwagę.

W dalszej części książki mamy dokładnie opisany czterotygodniowy program medytacyjny. Mamy tu teorię połączoną z praktyką. Ponieważ do książki dołączona jest płyta CD która zawiera aż 70 minut medytacji.  Techniki medytacyjne są również dokładnie opisane w książce co pozwala na swobodne korzystanie i wykonywanie ćwiczeń niezależnie od płyty.

Medytacja uważności zajmuje jedynie od 10 – 20 min dziennie bardzo pozytywnie wpływa na jakość życia, co jest znakomicie udokumentowane w powyższej książce tu każdy znajdzie coś dla siebie.
Serdecznie zapraszam do zapoznania się w powyższą pozycją, naprawdę warto.

Autorka:

Ilona Olczak
- psycholog, psychoterapeuta. Pracuje w poradni zdrowia psychicznego oraz współpracuje z portalem psycholog-online.tv

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Jak zapomnieć o EX?

Zdrada w związku boli - i jest to naturalne