Czy Ty też lubisz czytać blog PSYCHIKA.net?
Otrzymuj powiadomienia o nowych tekstach na moim blogu - tak jak ponad 5.000 zapisanych już osób. Będziesz na bieżąco z tym, co nowego w psychologii.


Po wpisaniu maila przepisz kod z obrazka a następnie sprawdź skrzynkę i potwierdź Twoje zgłoszenie. Marcin

sobota, 26 listopada 2016

"Mindfulness dla zdrowia" - recenzja książki napisana przez Magdę

Recenzję książki napisała Magdalena Słupek.Do przeczytania tej książki podeszłam z małym entuzjazmem ze względu na to, że trochę znam tą metodę z wykładów i warsztatów, których byłam uczestnikiem. Podstawy są dosyć proste. Czym mogłaby zaskoczyć mnie ta książka?

Na początku przedstawione są najnowsze badania na temat skuteczności (można sprawdzić pod kątem wiarygodności, bo do każdego jest odpowiedni przypis). Dużym plusem jest to, że podane są przydatne odnośniki do książek, stron, grup warsztatowych i stron związanych z Mindfulness.


W zbitych formach, punkt po punkcie wypisane są możliwości tej metody. Można przeczytać o historiach ludzi o radzeniu sobie z najcięższymi chorobami m.in. rakiem oraz różnymi dolegliwościami bólowymi. Wszystko to przez regularne stosowanie uważności oraz nabywania nowych nawyków.

W książce opisany jest ośmiotygodniowy program praktyki uważności. Bardzo prosty język trafi naprawdę do każdego. Krok po kroku opisane są pozycje w których najlepiej jest praktykować, warunki i potrzebne przyrządy. Przedstawione są opcje dla tych bardziej chorych i zdrowych osób. W przekonujący sposób autorzy próbują motywować do regularności. Bardzo potrzebnym zabiegiem jest zwracanie uwagi na możliwość wystąpienia pewnych trudności. Autorzy mając doświadczenie warsztatowe w pracy z ludźmi, wiedzą jakie są najczęściej zgłaszanymi problemy.

Do książki dodane jest płyta CD z nagraniami na każdy tydzień. Każde nagranie przepisane jest też wdanym rozdziale książki.

Podsumowując, ta lektura daje nadzieje, że poprzez proste techniki i minimalne zmiany w codziennej aktywności możemy poprawić jakość naszego życia. Bardzo mocno kibicuje temu podejściu. Wyzwanie czas podjąć ! Polecam poczytać, spróbować – to na pewno nie zaszkodzi.

Autorka:
Magdalena Słupek

"Mówią na mnie Dzik – na pewno coś z niego mam.. Zazwyczaj lubię mieć towarzystwo, jadam roślinki a czasem jak mnie coś wkurzy.. .niech kto na drzewo zmyka.. ;P A tak już bardziej poważnie to studiowałam psychologię na SWPS, a teraz zajmuje się poszukiwaniem mojej dalszej drogi życiowej ;)"

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zapraszam do komentowania. Proszę o kulturalne wyrażanie swoich poglądów. Nie akceptuję wulgaryzmów i chamstwa.

Dziękuję i zapraszam ponownie.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...