Rzucamy światło na ludzką psychikę - czyli konferencja naukowa "Ciemna strona człowieka"

PSYCHIKA.net objęła patronatem medialnym VII Wrocławskie Konfrontacje Psychologiczne.


Psychologów od zawsze interesowało to, co w człowieku tajemnicze i głęboko skryte. Począwszy od koncepcji psychoanalitycznych, kończąc na badaniach wykorzystujących neuroobrazowanie, od dziesięcioleci próbujemy odpowiedzieć na pytanie: co czyni człowieka złym?

Tej wiosny postaramy się rozstrzygnąć ten problem oraz poruszyć wiele innych zagadnień dotyczących ciemnej sfery psychiki człowieka, która z jednej strony – fascynuje, z drugiej – przeraża. Celem psychologów skupionych w Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju Psychologii Polskiej ANOVA oraz w Polskim Stowarzyszeniu Studentów i Absolwentów Psychologii jest wskazanie różnych punktów widzenia, prezentacja najnowszych badań i rozwianie mitów narosłych wokół tajemniczej strony ludzkiego umysłu.

Wszystkich zainteresowanych powyższą tematyką zapraszamy do wzięcia udziału w konferencji naukowej, organizowanej w ramach VII Wrocławskich Konfrontacji Psychologicznych, która odbędzie się 7 oraz 8 czerwca 2016 roku w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego przy ul. Dawida 1. Będziemy mieli przyjemność gościć naukowców, którzy przybliżą nam tematykę „Ciemnej strony człowieka”. Wstęp na konferencję jest bezpłatny. Obszary tematyczne konferencji skupiać się będą wokół najnowszych badań na temat konformizmu, agresji czy psychopatii, poruszymy również zagadnienie zła z perspektywy różnych koncepcji psychologicznych. Podejmiemy problem agresji i przemocy we współczesnym świecie (mobbing, stalking, terroryzm) oraz zajmiemy się dziedziną, która w ostatnich latach staje się coraz bardziej popularna – psychokryminalistyką.

Konferencja naukowa „Ciemna strona człowieka” jest wydarzeniem, na którym odnajdą się zarówno osoby będące pasjonatami poruszanej tematyki, jak i ci, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w świecie nauki.

„Nie stajemy się oświeceni wyobrażając sobie światło, lecz czyniąc ciemność świadomą”
C. G. Jung

Posługując się powyższym cytatem, serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wspólnego, świadomego odkrywania ciemnych zakamarków ludzkiej psychiki.

Komentarze

  1. Świetna inicjatywa z takimi spotkaniami! Jeśli będzie możliwość to na pewno za rok wybiorę się na taką konferencję :) Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Zapraszam do komentowania. Proszę o kulturalne wyrażanie swoich poglądów. Nie akceptuję wulgaryzmów i chamstwa.

Dziękuję i zapraszam ponownie.

Popularne posty z tego bloga

Jak zapomnieć o EX?

Zdrada w związku boli - i jest to naturalne