Czy Ty też lubisz czytać blog PSYCHIKA.net?
Otrzymuj powiadomienia o nowych tekstach na moim blogu - tak jak ponad 5.000 zapisanych już osób. Będziesz na bieżąco z tym, co nowego w psychologii.


Po wpisaniu maila przepisz kod z obrazka a następnie sprawdź skrzynkę i potwierdź Twoje zgłoszenie. Marcin

sobota, 23 stycznia 2016

Jak radzić sobie z nieśmiałością?Nieśmiałość to temat rzeka.


Potrafi zatruć człowiekowi życie, sprawić, że nie będzie realizował swoich potencjałów. Nieśmiałość może paraliżować. Na rysunku widzimy, że ekstremalnie nieśmiali nie przyszli na terapię grupową. Można by sporo o tym pisać, ale nie chcę tego teraz robić. Zajmę się tym w innym wpisie, a tymczasem...

Jestem ciekaw, jak sobie z nią radzicie Wy, moje Drogie Czytelniczki i Drodzy Czytelnicy :)) Zostawcie komentarz poniżej!

3 komentarze:

BellaLup pisze...

Myślę, że nieśmiałość może być zachwianiem równowagi między tym za kogo ktoś siebie uważa, co o sobie myśli a tą wersją siebie, jaką chciałby być. Oczywiście jest racjonalne, jeśli dana osoba dąży by starać się np. lepszym człowiekiem. Z własnego doświadczenia mogę się podzielić, że uśmiech, słuchanie wewnętrznej intuicji, dbanie by mówić to, co naprawdę myślę i wyznaczanie celów, choćby tych najmniejszych pozwala lepiej mi na co dzień żyć. Dużo uśmiechu! :)

Anonimowy pisze...

Napisałbym coś, ale się wstydzę.. :))

au revoir pisze...

Zamienimy się miejscami ? :)

Prześlij komentarz

Zapraszam do komentowania. Proszę o kulturalne wyrażanie swoich poglądów. Nie akceptuję wulgaryzmów i chamstwa.

Dziękuję i zapraszam ponownie.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...