Rozwiązanie konkursu "Lekcje umierania"

Dziś rozwiązanie konkursu "Lekcje umierania" :)) Dziękuję za Wasze zgłoszenia. Było ich naprawdę sporo.
Poniżej prezentuję zwycięskie odpowiedzi. Gratuluję zwyciężczyniom!!!

Zapraszam wszystkich do udziału w kolejnych konkursach na PSYCHIKA.net :)) Najlepiej zapiszcie się na newsletter psychiki - w prawej kolumnie - po to, aby otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach, również tych konkursowych :)


Ernest Hemingway powiedział kiedyś, że: "Każda prawdziwa historia kończy się śmiercią" (jeśliby ją opowiadać odpowiednio długo). Banalne... Być może dlatego zapamiętałam ten cytat, choć słyszałam go wiele lat temu. Był pierwszym co przyszło mi na myśl, kiedy przeczytałam tytuł książki Eriki Hayasaki.
Recenzja tylko podtrzymała moje zaciekawienie, wywołane wrażeniem słów zawartych w tytule: "Lekcje umierania. Prawdziwe historie o życiu" - aby poznać prawdziwa historię życia, warto czasem słuchać naprawdę wytrwale i długo. Co oczywiście jest lekcją samą w sobie.

Pozdrawiam
Magda

---

Witam!

W tym tygodniu obchodzę kolejne urodziny. Nareszcie wyczekiwane 55! Wyjątkowa okazja do refleksji nad swoim życiem i życiem jako takim... Dużo w nim ostatnio działania, pomagania, wspierania - samej siebie i innych. Przy życzliwym towarzyszeniu terapeuty poszukuję odpowiedzi na wiele pytań o sens tego co mnie spotyka. Umocniona tymi spotkaniami mogę służyć pomocą tym, którzy chcą z niej skorzystać. Moje osobiste doświadczenia i przeżycia ostatnich lat "przewartościowuję i przekuwam w coś dobrego" - to nawiązanie do puenty recenzji książki Eriki Hayasaki "Lekcje Umierania". Jestem psychologiem, pomagam osobom uzależnionym i ich najbliższym w zmaganiach z nałogiem. Wielu z nich "umiera po wielokroć" zanim uwolni się z matni uzależnienia. Wyobrażam sobie, że niektórzy z nich mogliby dołączyć do grona bohaterów "Lekcji Umierania"....A ja?
Chciałabym się o tym przekonać czytając tę książkę....
Pozdrawiam - Dorota

---

Co mnie zaciekawiło?
Otóż sama kwestia i tytułu i treści książki. Tytuł jednak jest odrobinę odstraszający. Zastanawiam się zatem, jakim cudem może ona dodać czytelnikowi pozytywnych myśli? Sama tematyka śmierci, zawsze dla mnie stanowiłą jednak temat tabu. Boję się jej. Recenzja wskazuje jednak , że to ksiązka dla każdego. Być może dzięki niej oswoje się z tym tematem. Nauczę o nim rozmawiać. Istotne jest także to, że książka zmusza czytelnika do przemyśleń. Nie czyta się w sposób zupełnie bierny, bez namysłu. Ksiązka która pobudza do myślenia, a jednakowoż może mi pomóc w przełamaniu strachu i tematu tabu, z pewnością powinna zagościć w mojej biblioteczce.
pozdrawiam,
Ewelina 

Jeszcze raz gratuluję!!! :)) Marcin.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Jak zapomnieć o EX?

Zdrada w związku boli - i jest to naturalne