"Lekcje życia" - recenzja książki i NOWY konkurs!

Zapraszam wszystkich Czytelników PSYCHIKA.net do lektury napisanej przez moją koleżankę Magdalenę recenzji książki "Lekcje życia" wydawnictwa Media Rodzina oraz do udziału w konkursie :)) Marcin, autor PSYCHIKA.net
Oczekiwałam książki podobnej do poprzednich pozycji Elisabeth Kubler-Ross, czyli dość trudnej i smutnej. Zaskoczyło mnie jednak to, co spotkało mnie w podróży przez kolejne strony "Lekcji życia". Luźne opowieści, w których przeplatały się historie i przekazy ludzi na granicy życia i śmierci. Były one często czarujące i bardzo wciągające. Równocześnie budziło to we mnie wiele refleksji nad tym, co dla mnie ważne w życiu, a co być może powinno stracić w moich oczach. Momentami błahe, proste rzeczy opisywane przez Davida i Elisabeth sprawiały, że zmieniało się moje spojrzenie na nie. Być może nigdy nie pojmowałam co oznacza i jak ważna jest np. autentyczność – odnalezienie swojego rdzenia, odpowiedzi na pytanie „kim jestem?”.

Lekcji jest 14, opowiadają m.in. o dostrzeganiu miłości, sile, gniewie, umiejętności poddawania się, poczuciu winy, zabawie... Wszyscy znamy te terminy, ale co się pod nimi kryje?
Czy na co dzień potrafimy doceniać i widzieć bliskich takimi, jakimi są, i kochać ich za to?
Jak bardzo jesteśmy zanurzeni w swoim strachu i na co to wpływa?
Czy potrafimy się bawić, naprawdę czerpać przyjemność?
Czy wiedząc, że moje życie biegnie ku końcowi powiem "Żałuje, że tak mało pracowałem"?
Wszystko zależy od tego, kto weźmie do ręki tą książkę, z jaką ciekawością w nią wejdzie.
Może być tak, że jeden rozdział wyda nam się nieprzystający do nas, a inny natchnie. Ujrzymy w nim część siebie, swoich problemów i uznamy, że ważne byłoby zmienić to zanim "zabraknie nam czasu"- cokolwiek to znaczy...
Książka jest inspirująca i polecam ją każdemu.

Pokuszę się tu o zacytowanie fragmentu książki niosącego główne przesłanie:

"Pamiętajmy-nikt z nas nie dostanie drugiego życia. Nigdy nie będziesz tym, kim jesteś, i nie doświadczysz tego, co jest teraz twoim udziałem. Nigdy nie będziesz mieć takich wrażeń jak teraz, w tych okolicznościach, z twoimi rodzicami, dziećmi czy innymi członkami rodziny. Nigdy nie będziesz mieć takich samych przyjaciół. Nigdy nie będziesz na ziemi wraz ze wszystkimi jej cudami. Nie czekaj więc na ostatnie spojrzenie na gwiazdy, morze czy ukochaną osobę. Popatrz teraz."

Autorka:
Magdalena Słupek
"Mówią na mnie Dzik – na pewno coś z niego mam.. Zazwyczaj lubię mieć towarzystwo, jadam roślinki a czasem jak mnie coś wkurzy.. .niech kto na drzewo zmyka.. ;P A tak już bardziej poważnie to studiowałam psychologię na SWPS, a teraz zajmuje się poszukiwaniem mojej dalszej drogi życiowej ;)"

- Dziękuję serdecznie, Magdaleno, za recenzję książki a wszystkich Czytelników psychologicznego bloga PSYCHIKA.net zapraszam do udziału w konkursie. Wystarczy napisać do mnie maila o tytule "KONKURS LEKCJE ŻYCIA" na adres marcin.hanke@gmail.com z odpowiedzią na pytanie, dlaczego chciałabyś (chciałbyś) otrzymać tę książkę. Autorzy 3 najciekawszych odpowiedzi otrzymają książki ufundowane przez wydawnictwo Media Rodzina.

Na odpowiedzi czekam do 15 KWIETNIA (włącznie). Rozwiązanie konkursu 17 KWIETNIA na blogu. Marcin, autor PSYCHIKA.net.

Komentarze

  1. Bardzo bym chciała otrzymać książkę "Lekcje życia". Mam prawie wszystkie książki tej autorki i przyznaję, że tematyka jest mi bardzo bliska. Zawsze interesował mnie głębszy wymiar życia a zwłaszcza to co po nim. Takie książki pomagają zrozumieć swoje i innych postępowanie, lepiej zyć i radzić sobie z życiem, z jego ulotnością :)

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Zapraszam do komentowania. Proszę o kulturalne wyrażanie swoich poglądów. Nie akceptuję wulgaryzmów i chamstwa.

Dziękuję i zapraszam ponownie.

Popularne posty z tego bloga

Jak zapomnieć o EX?

Zdrada w związku boli - i jest to naturalne