Czy wybaczyć zdradę?

Na to pytanie nie udzielę Wam odpowiedzi, bo nie ja decyduję o Waszym życiu.

Nie mniej jednak ten temat wciąż przewija się w mailach, które do mnie piszecie. Zapamiętajcie, że dobry psycholog nie udzieli Wam odpowiedzi, czy wybaczyć, czy nie wybaczyć zdrady. Psycholog za to może udzielić Wam wsparcia, bo zdrada wiąże się z cierpieniem... Kiedy jest Wam ciężko nie zamykajcie się w czterech ścianach, starajcie się przebywać w otoczeniu innych ludzi, poszukajcie psychologa w Waszej okolicy, aby umówić się na wizytę. Szukanie porad przez internet może nieść tylko doraźną pomoc. Nic nie zastąpi kontaktu z psychologiem na żywo.

Wkrótce na blogu pojawi się nowy rozbudowany artykuł na temat zdrady. Czytajcie PSYCHIKA.net.


Komentarze

 1. Zależy jaka to jest zdrada,jak wielka oraz co dla nas oznacza słowo zdrada?Gdyż nie dla każdego będzie to jedno i to samo.Może być zdrada fizyczna oraz bardziej uczuciowa ze tak to nazwę,bo nie zawsze kończy się ona kontaktem seksualnym...Dla mnie zdrada to pójście z kimś innym do łóżka lub pocałunek,którym dana osoba obdarza drugą osobę...Ale czy zauroczenie w kims innym jest zdradą?nie wiem,myślę ze jesli nie dojdzie do kontaktu seksualnego to nie jest to zdrada,jednakże nie czułabym się dobrze,gdyby mój partner spotykał się i był zauroczony kimś innym,ale wiem ,że tak się często zdarza.Zazwyczaj ,wtedy kiedy w związku jest kryzys,albo kiedy druga osoba nie daje nam tego,czego tak na prawdę potrzebujemy...

  OdpowiedzUsuń
 2. Nikt nie przeżyje życia za kogoś. Psycholog może udzielić wsparcia, jeśli przeżycia związane ze zdradą są zbyt przytłaczające i utrudniają radzenie sobie z bólem po zdradzie.

  Rozumiem, że pytanie "Czy wybaczyć zdradę?" jest pytaniem "Czy powinienem/powinnam zaufać tej osobie jeszcze raz?" Osobie, która już raz to zaufanie zawiodła. Na to pytanie jak myślę, każdy powinien odpowiedzieć sobie sam. Tak to ewidzę.

  OdpowiedzUsuń
 3. mamy szale tak ?..no mamy .na jedna
  kładziemy związek, może czasami
  przechodzący w rutynę, ale udany, a na drugiej chwile przyjemności i złudę
  bliskości z inną osobą...wybaczyć ? to ze ktoś uwierzył w bajki że trawa jest bardziej zielona za miedzą?.. Ja uważam ze tak .Mężczyzna zdradza w 90 procentach z powodu seksu , kobieta niezrozumienia ( naiwnie wierząc ze nowy zawodnik ją pojmie ) mimo wszystko moim zdaniem łatwiej wybaczyć mężczyźnie niż kobiecie .Ale zawsze jestem za ty by zdrada jeśli już do niej dojedzie była początkiem a nie końcem ponownego porozumienia .

  OdpowiedzUsuń
 4. Zdrada...Do tego enigmatycznie zagmatwanego zwrotu jak i też skomplikowanego zachowania ciężko mi się odnieść osobiście... Gdy zadajemy to pytanie sobie oraz innym, mimowolnie odpowiedź brzmi zazwyczaj: Nie, nigdy! Jednak...To nigdy z biegiem czasu zamienia się w: może, należy dać drugą szansę, uświadomić sobie, że jesteśmy tylko ludźmi, z nie perfekcyjnymi marionetkami, które w każdej chwili są w stanie przwidzieć swoje zachowanie. Nic z tych rzeczy. Zdrada wyzwala skrajne i sprzeczne emocje, często będące przyczyną werbalnej oraz pozawerbalnej agresji. Nie potrafimy poradzić sobie ze zgorszeniem, rozczarowaniem, zaniechaniem. Czujemy się oszukani przez najbliższą osobę, co skutkuje tym, iż poczucie własnej wartości ostatecznie maleje.

  OdpowiedzUsuń
 5. zdrada jest próbą dla nas samych - to my reagujemy , to u nas dochodzą do głosu kompleksy i ukryte lęki - to my sobie z tym radzimy . Znając swoją wartość jedyne co możemy sobie dać - to pytanie > czy On , Ona nadal są tym z kim chce być - czy umiem to udźwignąć , wyciągnąć wnioski. jeśli natomiast nasze życie to był On lub Ona faktycznie może być kiepsko - ale to tez chyba chwila na przewartościowanie .

  OdpowiedzUsuń
 6. A co mężczyżni sądzą o tym temacie:czym dla was jest zdrada?jestem ciekawa....

  OdpowiedzUsuń
 7. FACETÓW KTÓRZY ZDRADZAJĄ POWINNO SIĘ WIESZAĆ ZA J...!!!!

  OdpowiedzUsuń
 8. Czy wybaczyć zdradę? Nie wiem. Wiem tylko, że raczej bym nie wybaczyła. Ale problem widzę gdzie indziej, bo zdrada jak każda traumatyczna sytuacja pozwala nam dostrzec siebie w tym momencie: co czujemy - czy tylko stratę czy przerażenie przed wizją zupełnej samodzielności, czy czujemy się "gorsi", odrzuceni itd. Gdy sobie uświadomimy jakie uczucia w nas szaleją, jaką osobę one "kreują" łatwiej będzie opanować lęki i spokojniej zadecydować co dalej. Może i wybaczyć?
  BP

  OdpowiedzUsuń
 9. No, myślałam, że tutaj chociaż obejdzie się bez gazetowych debat - wybaczyć czy nie wybaczyć??? Trochę żałosne czytać te dyskusje ... bruku sięgające. Proponuję niech każdy pilnuje swoich za przeproszeniem czterech liter to nie będzie potem dylematu wybaczyć - nie wybaczyć, powiedzieć - nie powiedzieć i tego typu bzdety

  OdpowiedzUsuń
 10. Myślę ,że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia .Trudno opisać sytuację w,której się nie znalazło .Wybaczyć zdradę ? To jest wielka sztuka i prawdziwa miłość.Nie wiem czy poradziłabym sobie z tym ale uważam ,że zawsze warto próbować

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie ma skutku bez przyczyny !

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Zapraszam do komentowania. Proszę o kulturalne wyrażanie swoich poglądów. Nie akceptuję wulgaryzmów i chamstwa.

Dziękuję i zapraszam ponownie.

Popularne posty z tego bloga

Jak zapomnieć o EX?

Zdrada w związku boli - i jest to naturalne