"Zaburzenia zachowania u dzieci" - recenzja książki i ZAPOWIEDŹ KONKURSUZapraszam Was dziś do zapoznania się z recenzją książki "Zaburzenia zachowania u dzieci" pod redakcją Artura Kołakowskiego.

Kiedy otrzymałem przesyłkę od Gdańskiego Wydawnictwa Psychologicznego, nie kryłem radości, bo czułem, że książka przyda mi się podczas pisania pracy z zakresu pedagogiki na studiach podyplomowych.

Miałem rację, książka ta okazała się prawdziwą skarbnicą wiedzy, jeśli chodzi o tematykę agresji i zaburzeń zachowania u dzieci.

Książka wydana jest w miękkiej oprawie, posiada blisko 700 stron, pełnych wartościowych treści, tabel i rysunków. Już od pierwszych stron lektury ma się pewność, że jest to naprawdę dobry kawał materiału naukowego. A przy tym napisanego w przystępnej formie.

Część I książki zawiera szereg zagadnień z zakresu obrazu klinicznego i diagnozy zaburzeń zachowania. Począwszy na zdefiniowaniu różnych rodzajów agresji u dzieci, przechodzimy do wprowadzenia zagadnienia schematów poznawczych osób z zespołem nadpobudliwości psychoruchowej (ADHD). Z części tej dowiadujemy się również, jak wygląda bullying czyli zastraszanie i przemoc szkolna. Mnóstwo danych, wykresów, rycin - a wszystko po to, aby ukazać nam skalę problemu, jakim jest agresja i zaburzenia zachowania u dzieci.

Część II książki zajmuje się rzeczowym przedstawienie metod leczenia zaburzeń zachowania u dzieci. Zawiera opis kompleksowych działań leczenia zaburzeń, modele poznawczo-behawioralne zaburzeń zachowania i agresji, a także programy terapeutyczne. Z tej części książki dowiemy się również jak wygląda terapia rodzinna w leczeniu zaburzeń zachowania. To naprawdę nieoceniona pomoc dla wszystkich tych, którzy pracują z dziećmi.

Część III tej interesującej książki to rzetelny opis tego, jak wprowadzić dostępną wiedzę na temat agresji i zaburzeń zachowania u dzieci do szkół i placówek wychowawczych. Z części tej zainteresowane osoby dowiedzą się jak wprowadzać procedury interwencyjne wobec uczniów przejawiających destrukcyjne zachowania. Wskazówki te podparte są oczywiście przykładami, dzięki czemu możemy przekonać się, jak skutecznie działają one w praktyce.

"Zaburzenia zachowania u dzieci. Teoria i praktyka" to bardzo dobra książka poruszająca trudny temat agresji i zaburzeń zachowania u dzieci. Z pewnością przyda się psychologom, pedagogom, terapeutom, nauczycielom a także rodzicom. Szczerze polecam.

UWAGA!!! Czytajcie uważnie PSYCHIKA.net, bo już niebawem pojawi się na blogu KONKURS, w którym będziecie mogli wygrać te książki... :))

Cena: 69,90 zł
Wydanie: Sopot 2013
Liczba stron: 688
Oprawa: miękka
Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
Moja ocena: 10/10

Komentarze

  1. Witam, potrzeba wiele dobrych książek aby móc zglebić wiedzę na temat agresji,zaburzeń zachowania. Uważam, że przyczyn należy szukać głównie w środowisku rodzinnym. Nie uznaję terapii dziecka bez terapii rodziców, Niewielu jest rodziców którzy dojrzali emocjonalnie aby wypełnić swoją misję jaką jest macierzyństwo, ojcostwo, rodzicielstwo...

    OdpowiedzUsuń
  2. to prawda ,są nie dorośli emocjonalnie i mentalnie do bycia ojcem lub matką.

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Zapraszam do komentowania. Proszę o kulturalne wyrażanie swoich poglądów. Nie akceptuję wulgaryzmów i chamstwa.

Dziękuję i zapraszam ponownie.

Popularne posty z tego bloga

Jak zapomnieć o EX?

Zdrada w związku boli - i jest to naturalne