Nie jestem leniem, cierpię na PROKRASTYNACJĘ!

Prokrastynacja lub zwlekanie (z łac. procrastinatio – odroczenie, zwłoka) – w psychologii patologiczna tendencja do nieustannego przekładania pewnych czynności na później, ujawniająca się w różnych dziedzinach życia. Prokrastynacja najczęściej pozostaje nierozpoznana, dopiero niedawno uznano, że jest ona zaburzeniem psychicznym. Osoby nią dotknięte – prokrastynatorzy – odczuwają trudności z zabraniem się do pracy i w związku z tym odkładają jej wykonanie, zwłaszcza wtedy, gdy nie spodziewają się natychmiastowych efektów. Osoby patologicznie zwlekające z rozpoczęciem pewnych czynności uważa się zazwyczaj za leni i przypisuje im brak silnej woli i ambicji.
Źródło: Wikipedia.

Komentarze

 1. CIEKAWE SPOSTRZEŻENIA, WIĘC MOŻE ZE MNĄ NIE JEST TAK ŹLE:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem chory na prokrastynację, więc... "DAWAJ RENTĘ!" ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. A właśnie że takie osoby są leniami! Z prostej przyczyny: nie starają się walczyć z nawykiem odkładania spraw na później.

  Swoją drogą leniem zdaje się być też autor bloga, który przynajmniej w tym wpisie raptem skopiował definicję z Wikipedii i wrzucił filmik autorstwa PN z Youtube'a :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Widzieliście tego gościa w t-shircie? Hahahaha

  OdpowiedzUsuń
 5. Też mi się wydaje, że jest to lenistwo - przecież nowoczesna psychologia posiada wiele sposobów motywacji i pobudzania się do działania. Zwalanie tego na chorobę to folgowanie tego typu zachowaniom. Coachowie, metody motywacyjne, matryca Eisenhowera - wszystko to może pomóc.

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Zapraszam do komentowania. Proszę o kulturalne wyrażanie swoich poglądów. Nie akceptuję wulgaryzmów i chamstwa.

Dziękuję i zapraszam ponownie.

Popularne posty z tego bloga

Jak zapomnieć o EX?

Zdrada w związku boli - i jest to naturalne