Czy Ty też lubisz czytać blog PSYCHIKA.net?
Otrzymuj powiadomienia o nowych tekstach na moim blogu - tak jak ponad 5.000 zapisanych już osób. Będziesz na bieżąco z tym, co nowego w psychologii.


Po wpisaniu maila przepisz kod z obrazka a następnie sprawdź skrzynkę i potwierdź Twoje zgłoszenie. Marcin

sobota, 6 kwietnia 2013

Nie jestem leniem, cierpię na PROKRASTYNACJĘ!

Prokrastynacja lub zwlekanie (z łac. procrastinatio – odroczenie, zwłoka) – w psychologii patologiczna tendencja do nieustannego przekładania pewnych czynności na później, ujawniająca się w różnych dziedzinach życia. Prokrastynacja najczęściej pozostaje nierozpoznana, dopiero niedawno uznano, że jest ona zaburzeniem psychicznym. Osoby nią dotknięte – prokrastynatorzy – odczuwają trudności z zabraniem się do pracy i w związku z tym odkładają jej wykonanie, zwłaszcza wtedy, gdy nie spodziewają się natychmiastowych efektów. Osoby patologicznie zwlekające z rozpoczęciem pewnych czynności uważa się zazwyczaj za leni i przypisuje im brak silnej woli i ambicji.
Źródło: Wikipedia.

6 komentarzy:

Anonimowy pisze...

CIEKAWE SPOSTRZEŻENIA, WIĘC MOŻE ZE MNĄ NIE JEST TAK ŹLE:)

Ci od Sztuki pisze...

I już mamy potrzebny argument ;)

Anonimowy pisze...

Jestem chory na prokrastynację, więc... "DAWAJ RENTĘ!" ;)

Draż pisze...

A właśnie że takie osoby są leniami! Z prostej przyczyny: nie starają się walczyć z nawykiem odkładania spraw na później.

Swoją drogą leniem zdaje się być też autor bloga, który przynajmniej w tym wpisie raptem skopiował definicję z Wikipedii i wrzucił filmik autorstwa PN z Youtube'a :D

Anonimowy pisze...

Widzieliście tego gościa w t-shircie? Hahahaha

OlaOlajna pisze...

Też mi się wydaje, że jest to lenistwo - przecież nowoczesna psychologia posiada wiele sposobów motywacji i pobudzania się do działania. Zwalanie tego na chorobę to folgowanie tego typu zachowaniom. Coachowie, metody motywacyjne, matryca Eisenhowera - wszystko to może pomóc.

Prześlij komentarz

Zapraszam do komentowania. Proszę o kulturalne wyrażanie swoich poglądów. Nie akceptuję wulgaryzmów i chamstwa.

Dziękuję i zapraszam ponownie.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...