"Żyj wystarczająco dobrze" - rozmowy z psychoterapeutami i psychologami

Kochane Czytelniczki, Kochani Czytelnicy PSYCHIKA.net!

Wraz z Wydawnictwem Agora przygotowuję dla Was NOWY konkurs, w którym będziecie mogli wygrać książkę pt. "Żyj wystarczająco dobrze - Agnieszka Jucewicz i Grzegorz Sroczyński w rozmowach z psychoterapeutami i psychologami". Przyznam, że książki jeszcze nie miałem w rękach (wkrótce do mnie dotrze), ale czuję, że może to być bardzo interesująca pozycja. Poniżej zamieszczam informację prasową, którą otrzymałem od wydawcy.

CZYTAJCIE REGULARNIE PSYCHIKA.net! KONKURS JUŻ WKRÓTCE!

Dlaczego boimy się być sobą? Jak docenić to, co mamy? Jak sobie radzić z zawiścią i zazdrością? Jak nie zapracować się na śmierć? Jak przetrwać kryzys w związku? Co nam dali rodzice?

Agnieszka Jucewicz (redaktorka naczelna Wysokich Obcasów) i Grzegorz Sroczyński (dziennikarz Gazety Wyborczej) przeprowadzili 20 rozmów z najlepszymi polskimi psychologami i terapeutami. Są to Wojciech Eichelberger, Ewa Woydyłło-Osiatyńska,Andrzej Wiśniewski, Bohdan W.Wasilewski, Danuta Golec, Zofia Milska-Wrzosińska, Barbara Arska-Karyłowska, Ewa Chalimoniuk, Bartłomiej Dobroczyński, Lubomira Szawdyn, Marta Lizis-Młodożeniec, Ewa Trzebińska oraz Tatiana Ostaszewska – Mosak.

Ze wstępu:

Czytając naszą książkę możecie się poczuć miotani sprzecznymi diagnozami na swój własny temat. O to nam chodziło, abyście w kolejnych wywiadach zobaczyli kawałek siebie, własnych dziwactw, lęków, natręctw i namiętności.

Każdy człowiek ma w sobie wszystko. Najzdrowszy i najbardziej zrównoważony egzemplarz składa się z kawałka narcyza, odrobiny neurotyka w stylu allenowskim, ćwiartki paranoika, a to wszystko z domieszką zmiennej osobowości borderline. Ten galimatias całkowicie sprzecznych cech jakoś łączymy w sobie w jedność. I żyjemy sami ze sobą we względnej zgodzie.

Ta jedność bywa jednak krucha. Kiedy przychodzi kryzys w ważnych relacjach, w postrzeganiu samego siebie, w pracy – zaczyna kołatać w głowie pytanie: Jak żyć?

Rozmawiamy z najlepszymi polskimi terapeutami i psychoanalitykami, którzy pomogli tysiącom ludzi stanąć na nogi. Pytamy ich o to, dlaczego boimy się być sobą? Jak docenić to, co mamy? Jak sobie radzić z zawiścią i zazdrością? Jak nie zapracować się na śmierć? Jak przetrwać kryzys w związku? Co nam dali rodzice? Dlaczego uciekamy w uzależnienia?

Czytajcie i dziwcie się samym sobie!


Agnieszka Jucewicz (1976) - dziennikarka, redaktorka naczelna Wysokich Obcasów – dodatku do Gazety Wyborczej, z wykształcenia anglistka, mama Tosi i Franka. Najbardziej lubi rozmawiać z ludźmi. Nie zna odpowiedzi na pytanie- jak żyć wystarczająco dobrze, ale ma nadzieję, że zdąży się tego dowiedzieć.

Grzegorz Sroczyński (1974). Studiował dziennikarstwo i polonistykę, od 1999 roku pracuje w Gazecie Wyborczej, gdzie był kolejno dziennikarzem, redaktorem, szefem działu promocji nakładu, teraz znów jest dziennikarzem w dodatku Duży Format. Nie żyje wystarczająco dobrze, bo wciąż ma złudzenia, że powinien lepiej.

Książka dostępna od 22 lutego w salonach Empik, sieci Media Markt i Saturn, księgarniach i na kulturalnysklep.pl. Do nabycia również w formie e-booka na publio.pl

PSYCHOTERAPEUCI I PSYCHOLOGOWIE, BĘDĄCY ROZMÓWCAMI AGNIESZKI JUCEWICZ I GRZEGORZA SROCZYŃSKIEGO W KSIĄŻCE "ŻYJ WYSTARCZAJĄCO DOBRZE":

DR BARBARA ARSKA-KARYŁOWSKA
wykładowca, kierownik Zakładu Psychologii Klinicznej Dziecka w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Prowadzi terapię w Laboratorium Psychoedukacji.

EWA CHALIMONIUK
certyfikowana terapeutka Polskiego Towarzystwa Psychologicznego związana z Laboratorium Psychoedukacji. Prowadzi terapię indywidualną, rodzinną i grupową. Ma duże doświadczenie w pracy z osobami po stracie i z doświadczeniem traumy. Prowadzi warsztaty na tematy dotyczące mitów i przekazów rodzinnych, rodzeństwa i przeżywania żałoby.

DR HAB. BARTŁOMIEJ DOBROCZYŃSKI
pracownik naukowy w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest autorem m.in. książek: „Ciemna strona psychiki. Geneza i historia idei nieświadomości” (Kraków1993), „Kłopoty z duchowością. Szkice z pogranicza psychologii” (Kraków2009), „Listy profana. Między psychologią a religią” (Kraków 2010). Uprawia grafikę komputerową, gra na bębnie i pianinie, podgląda ptaki i owady.

WOJCIECH EICHELBERGER
psycholog, psychoterapeuta. Współzałożyciel Laboratorium Psychoedukacji i Instytutu Psychoimmunologii. W swoich projektach odwołuje się do koncepcji terapii integralnej, która oprócz psychiki bierze pod uwagę też ciało, energię i duchowość. Stały współpracownik „Zwierciadła”.

DANUTA GOLEC
psycholog, psychoterapeutka, prezes Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej. Tłumaczka i wydawca. Założycielka Oficyny Ingenium, która wydaje książki z dziedziny psychoanalizy i psychoterapii psychoanalitycznej.

MARTA LIZIS-MŁODOŻENIEC
psychoterapeutka, psycholożka, pracuje w ośrodku Aleja Wyzwolenia w Warszawie (www.alejawyzwolenia.pl).

ZOFIA MILSKA-WRZOSIŃSKA
psycholog, psychoterapeutka, superwizor Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, związana z Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie.

TATIANA OSTASZEWSKA-MOSAK
psycholożka i psychoterapeutka. Współzałożycielka Centrum Doradztwa i Terapii (www.psycholog.com.pl). Pracuje w Europejskim Centrum Macierzyństwa „InviMed” w Warszawie, współpracuje z FertiMedica Centrum Wspierania Płodności oraz ze Stowarzyszeniem „Nasz Bocian”. Opiekunka wolontariuszy Linii Pomocy „Pacjent dla Pacjenta”. Ekspert kampanii Naszego Bociana „Powiedzieć i rozmawiać”. Współautorka książki „Drogi ku płodności”.

LUBOMIRA SZAWDYN
jest lekarzem psychiatrą i psychoterapeutką uzależnień, prekursorką lecznictwa odwykowego w Polsce. Prowadzi prywatną praktykę. Wykłada na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Komentarze

 1. Tylko jeden egzemplarz książki do wygrania ? ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka bardzo mi się przyda, więc pewnie wygram ten konkurs

  OdpowiedzUsuń
 3. Dominik, that's the spirit :)

  Książka zapowiada się bardzo ciekawie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Przewidujemy 3 egzemplarze tej książki do wygrania.

  OdpowiedzUsuń
 5. Kiedy ten konkurs? jestem już w blokach startowych:-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Konkurs właśnie wystartował :))
  http://psychika.net/2013/02/nowy-konkurs-wygraj-ksiazke-zyj.html

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Zapraszam do komentowania. Proszę o kulturalne wyrażanie swoich poglądów. Nie akceptuję wulgaryzmów i chamstwa.

Dziękuję i zapraszam ponownie.

Popularne posty z tego bloga

Jak zapomnieć o EX?

Zdrada w związku boli - i jest to naturalne