Czy Ty też lubisz czytać blog PSYCHIKA.net?
Otrzymuj powiadomienia o nowych tekstach na moim blogu - tak jak ponad 5.000 zapisanych już osób. Będziesz na bieżąco z tym, co nowego w psychologii.


Po wpisaniu maila przepisz kod z obrazka a następnie sprawdź skrzynkę i potwierdź Twoje zgłoszenie. Marcin

wtorek, 26 lutego 2013

VI Wrocławskie Konfrontacje Psychologiczne „Laboratorium Psychologii. Znane i mniej znane obszary badań”


PSYCHIKA.net jako Patron Medialny Wydarzenia zaprasza na Konferencję :)

W dniach 9 – 10 kwietnia 2013 w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego odbędzie się szósta edycja Wrocławskich Konfrontacji Psychologicznych zatytułowana „Laboratorium Psychologii. Znane i mniej znane obszary badań”. Tematem tegorocznych rozważań i dyskusji będą dwa (wydawałoby się) opozycyjne nurty badań: psychologia głównego nurtu oraz psychologia niszowa, a także namysł metateoretyczny nad nimi.

W ramach konferencji przewidziane są wykłady zaproszonych gości, studencka sesja plakatowa oraz warsztaty ANOVA Forum. Zachęcamy do aktywnego udziału w konferencji. Zgłoszenia przyjmowane są do trzeciego marca. Planujemy również wydanie publikacji pokonferencyjnej.

Celem tegorocznej konferencji jest pokazanie bogactwa obszarów badawczych w ramach psychologii. Specjalizacja, ale także coraz większa interdyscyplinarność psychologii doprowadziły do powstania wielu obszarów badań, o których nawet studenci psychologii nie słyszeli. Wśród niszowych obszarów można wymienić psychologię krytyczną, środowiskową, rodzaju, psychohistorię i wiele innych. W odmiennej sytuacji znajdują się takie działy jak neuronauka czy psychologia społeczna, które przeżywają aktualnie okres wzmożonego zainteresowania.

Nawiązując do swojej długoletniej tradycji Wrocławskie Konfrontacje Psychologiczne stanowią przestrzeń wymiany myśli, projektów i wyników badań dla naukowców, psychologów praktyków oraz studentów. Tak jak w laboratorium postaramy się dzięki reakcjom syntezy, analizy i wymiany wytworzyć nową jakość z wielu substratów, które oferują poszczególne działy psychologii. Dodatkowo ze względu na to, że konferencja odbywa się we Wrocławiu - ‘mieście spotkań’, także w tym roku stawiamy sobie za cel poszerzanie sieci nowych kontaktów w wymiarze naukowym i czysto towarzyskim.

Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy: http://www.konfrontacje.psychologia.uni.wroc.pl/

1 komentarz:

Marta Wsiaki pisze...

Czy konferencja zostaje objęta KN?

Prześlij komentarz

Zapraszam do komentowania. Proszę o kulturalne wyrażanie swoich poglądów. Nie akceptuję wulgaryzmów i chamstwa.

Dziękuję i zapraszam ponownie.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...