Informacja prasowa.
W dniach 16-18 listopada 2012 r. na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego odbędzie się druga edycja ogólnopolskiej konferencji "Oblicza Neuronauki".
Organizatorem wydarzenia są członkowie Studenckiego Koła Naukowego Neurobiologii działającego przy Uniwersytecie Warszawskim.

W marcu tego roku EUROPLAT - europejski projekt wspierający uczenie się i nauczanie psychologii - zorganizował konkurs dla studentów psychologii z całej Europy pt.
"Dlaczego warto mnie zatrudnić?". Zadaniem uczestników konkursu było zaprojektowanie ulotki, która utwierdzi pracodawców z różnych branż w przekonaniu, że warto posiadać w swoim zespole psychologa.
Miło mi poinformować Czytelników bloga PSYCHIKA.net, że pierwsze miejsce w konkursie zajęła Beata Suluja, a trzecie miejsce Małgorzata Łyczkowska, studentki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Uniwersytet ten darzę szczególną sympatią, ponieważ właśnie na tej uczelni ukończyłem studia psychologiczne.
A oto linki do zwycięskich ulotek.
W imieniu swoim i autorki - socjolożki Moniki Czaplickiej - zapraszam Was do lektury artykułu napisanego specjalnie dla popularnego bloga psychologicznego PSYCHIKA.net. Niech temat bitych mężczyzn przestaje być tematem tabu. Marcin.
Milczenie - to ogromny problem wśród bitych mężczyzn. O ile kobiety zaczynają zdawać sobie sprawę tego, że powinny zgłaszać tego typu sytuacje, o tyle panowie boją się przyznać. Kobiety pojawiają się 20 razy rzadziej w policyjnych kartotekach jako oprawcy. Tworzone są również artykuły i kampanie społeczne dotyczące problemu przemocy w rodzinie - w prawie wszystkich przypadkach atakującym jest mężczyzna. Ale problem bitych panów istnieje. I jest bardzo poważny.
Autorką poniższego tekstu jest Elżbieta Wawrzyniak, studentka psychologii. Zapraszamy do lektury.
Droga do zaspokajania naszych potrzeb, a zwłaszcza uczuć, bywa wyboista. Czasem ciężko jest stanąć twarzą w twarz z samym sobą, naprzeciw swoich emocji. Zwłaszcza największy trud sprawiają nieprzyjemne emocje, m.in. złość, samotność, nuda, smutek. Chcemy jak najszybciej pozbyć się tego stanu i przejść w stan ulgi, uniknąć cierpienia. Jedzenie jest łatwo dostępnym sposobem znalezienia chwilowego ukojenia, stłumienia trudnych emocji, ale jego nadmiar stanowi obciążenie dla organizmu.
 |
Fot. Ophelia Cherry |
Autorką dzisiejszego wpisu jest socjolożka Monika Czaplicka. Zapraszamy do lektury.
Zarówno na poziomie ekonomicznym, społecznym jak i ideowym. Dla homo, bi i hetero.
Związki partnerskie jako instytucja to naprawdę świetne rozwiązanie w dzisiejszych czasach.
Warto się mu przyjrzeć.
Jeśli spotykasz się z byłym partnerem/byłą partnerką, zamiast wspólnego obiadu, wybierz spotkanie przy kawie...