Najpopularniejsze wpisy w 2012


Zbliża się koniec roku, czas refleksji, podsumowań, wyciągania wniosków na przyszłość...

Poza pewnymi osobistymi podsumowaniami, którymi nie będę się tutaj dzielił, postanowiłem również sprawdzić w profesjonalnym systemie do statystyk Google Analytics, jakie wpisy z bloga były przez Was najchętniej czytane w 2012 roku. I te dane chcę Wam dziś zaprezentować.

Oto 10 najchętniej czytanych wpisów (o największej liczbie unikalnych odsłon) z 2012 roku w 2012 roku. Zapraszam.

1. Jak zrozumieć introwertyka? [ZABAWNA INFOGRAFIKA]

"Introwertycy to osoby, które, w przeciwieństwie do ekstrawertyków, najlepiej czują się w towarzystwie własnych myśli, emocji, przeżyć. Najlepiej pracują, odpoczywają, ładują akumulatory, kiedy są sami lub wśród mniejszych grup ludzi. Są bardziej ukierunkowani na "wnętrze", niż "zewnętrze". Nie muszą być nieśmiali (często introwersję myli się z nieśmiałością), po prostu większą przyjemność czerpią np. z czytania książek, niż chodzenia na głośne imprezy. Nadmiar bodźców napływających ze świata zewnętrznego działa na nich bowiem niekorzystnie." CZYTAJ CAŁY WPIS, KLIKAJĄC TUTAJ.


2. Marihuana - zakazać czy zalegalizować?

"Marycha, trawa, zioło… marihuana. Dziś to słowo jest znane każdemu. Wywołuje skojarzenie z czymś zakazanym, wywołującym uzależnienie. „Marihuana to roślina silnie uzależniająca!” – myślimy. To narkotyk." CZYTAJ CAŁY WPIS KLIKAJĄC TUTAJ.


3. Nick Vujicic: Bez rąk, bez nóg, bez zmartwień!

"Nick Vujicic, trener motywacji z Australii, urodził się z syndromem tetra-amelia, bardzo rzadką chorobą, która charakteryzuje się brakiem wszystkich czterech kończyn. Mimo to człowiek ten doskonale radzi sobie z przeciwnościami losu i inspiruje innych. Jednym z jego haseł przewodnich jest: "Być wdzięcznym, mieć marzenia i nigdy się nie poddawać."" CZYTAJ CAŁY WPIS KLIKAJĄC TUTAJ.


4. HIKIKOMORI - czy dosięgnie również Europę?

"Jakie są pierwsze objawy hikikomori? Na początku obserwuje się wspomniane już skrajne wycofanie społeczne i izolację, która może trwać nawet kilka lat! Takie osoby zamykają się w domach, nie przejawiają chęci kontaktów z innymi, unikają spotkań z rówieśnikami. Młody Japończyk po powrocie do domu chowa się w swoim pokoju, nie wychodzi z niego, nie rozmawia z rodzicami, nie spotyka się ze znajomymi. To miejsce traktuje jako swoją twierdzę. Czasami hikikomori przybiera dość skrajną postać i jeśli już dana osoba musi wyjść, na przykład do toalety, to bardzo uważa, żeby na swojej drodze nikogo nie spotkać. Często dochodzi do tego, że z rodzicami kontaktuje się przez drzwi, tam też oni zostawiają mu posiłki, później odbierają puste talerze... Brzmi przerażająco? To są jednak fakty i przypadków hikikomori obserwuje się niestety coraz więcej. Obecnie jednak rozwój techniki sprawił, że do kontaktu z innymi ludźmi chory może również używać Internetu, ponieważ tylko taka forma porozumiewania się jest do przyjęcia przez osoby cierpiące na hikikomori." CZYTAJ CAŁY WPIS KLIKAJĄC TUTAJ.


5. Potęga introwertyków

"Wydaje się, że we współczesnym, zachodnim świecie, w którym ceni się widoczne działanie, transparentność, towarzyskość, introwertykom może żyć się trudniej, niż ekstrawertykom. Obejrzyjcie ten przejmujący wykład Susan Cain na temat istoty introwersji oraz zalet, jakie płyną z nasilenia tej cechy osobowości. Najważniejsze przesłanie tej prezentacji brzmi: Introwertycy, jest w Was SIŁA!!! :)" CZYTAJ CAŁY WPIS KLIKAJĄC TUTAJ.


6. Żyjąc w dwóch światach - osobowość z pogranicza. Osobowość typu borderline.

"Osobowość z pogranicza czy też osobowość typu borderline to zaburzenie osobowości na pograniczu nerwicy i psychozy. Co ją charakteryzuje? Można wyróżnić kilka takich cech. Są to na pewno: niestabilny obraz siebie, chwiejność emocjonalna, wahania nastroju, napady niekontrolowanego gniewu, działania autoagresywne, uczucie pustki, lęk przed odrzuceniem czy niestabilne relacje z innymi ludźmi. Z badań wynika, że na zaburzenie osobowości typu borderline cierpi około 2% populacji. Co ciekawe, aż 75% to kobiety. To zaburzenie osobowości nierzadko wymaga wielokierunkowego leczenia. Nie zawsze wystarczy psychoterapia, czasem jej proces trzeba wspomóc hospitalizacją." CZYTAJ CAŁY TEKST KLIKAJĄC TUTAJ.

7. 11 zaskakujących iluzji optycznych

"Dziś zapraszam Was do obejrzenia kilkuminutowego filmiku z 11 ciekawymi iluzjami optycznymi :)" CZYTAJ CAŁY TEKST KLIKAJĄC TUTAJ.


8. Cud świadomości

"Antonio Damasio, słynny neurobiolog, autor książki "Jak umysł zyskał jaźń. Konstruowanie świadomego mózgu" (w Polsce wydał ją Dom Wydawniczy REBIS), jak nikt inny potrafi opowiadać o istocie ludzkiego umysłu, poczuciu własnego Ja. Czym właściwie jest świadomość ?" CZYTAJ CAŁY TEKST KLIKAJĄC TUTAJ.


9. I nie opuszczę Cię, aż do... ZDRADY

"Ludzie dzielą się na tych, którzy zdrady wybaczają i na tych, którzy tego nigdy nie zaakceptują. Mówi się, że mężczyźni muszą zdradzać, bo są tak zbudowani genetycznie. Powszechny jest też pogląd głoszący, że ludzie zdradzają, bo nie da się wytrwać w stałym związku więcej niż kilkanaście lat..." CZYTAJ CAŁY TEKST KLIKAJĄC TUTAJ.


10. Seksualność chorych na schizofrenię

"Kiedy mówimy o seksualności, niemal każdy z nas powie, zgodnie z Deklaracją Praw Człowieka, że jest ona integralną częścią życia każdej jednostki ludzkiej. Seksualność to uniwersalna potrzeba, która rodzi zaufanie, przywiązanie, bezpieczeństwo i akceptację. Pełny rozwój seksualności zależy od zaspokojenia podstawowych pragnień człowieka: obcowania, intymności, okazywania uczuć, a także czułości i miłości. Truizmem jest dziś mówienie o tym, jak seksualność jest ważna, że świadome konsensualne związki warunkują poczucie jedności i szczęścia w wielu obszarach życia." CZYTAJ CAŁY TEKST KLIKAJĄC TUTAJ.

A który wpis z 2012 roku (niekoniecznie z tych powyżej) był najciekawszy dla Ciebie?
Zestawienie wszystkich wpisów z 2012 roku znajduje się tutaj.

Komentarze

Publikowanie komentarza

Zapraszam do komentowania. Proszę o kulturalne wyrażanie swoich poglądów. Nie akceptuję wulgaryzmów i chamstwa.

Dziękuję i zapraszam ponownie.

Popularne posty z tego bloga

Jak zapomnieć o EX?

Zdrada w związku boli - i jest to naturalne