Jak kupić szczęście?

Fot. Marios Vontas
Jeśli czytacie bloga od dłuższego czasu, z pewnością pamiętacie wpis pt. "Czy pieniądze dają szczęście?". Przedstawiałem Wam w nim wyniki badań, które poszukiwały związku pomiędzy szczęściem a kupowaniem sobie przedmiotów materialnych i "przeżyć". Konkluzją wyników było stwierdzenie, że nic tak nie uszczęśliwia, jak wydawanie pieniędzy na doświadczanie czegoś a nie na to, aby tylko coś posiadać (kliknijcie tutaj, jeśli chcecie odświeżyć sobie tę wiedzę).

W innym wpisie, przytaczałem z kolei wyniki badań udowadniających, że dobra psychoterapia daje więcej szczęścia, niż posiadanie wielokrotności kwoty, którą trzeba na nią wydać - co może ładnie wpisywać się we wspomniane wyżej "przeżycia" (z wpisem pt. "Pieniądze szczęścia nie dają tak jak dobra psychoterapia" możecie zapoznać się klikając tutaj).

Dziś chcę zaprezentować Wam nieco inne spojrzenie na "kupowanie" sobie poczucia szczęścia. Autor poniższej prezentacji Michael Norton jeszcze raz przyznaje, że pieniądze mogą dawać szczęście - o ile wydaje się je we właściwy sposób. W jaki? Obejrzyjcie!

Komentarze

 1. To nieprawda. Szczęścia nie można kupić.

  OdpowiedzUsuń
 2. może i można, ale jest krótsze niż to uzyskane w inny sposób..

  OdpowiedzUsuń
 3. Trzeba być po prostu mądrym człowiekiem, który wie czego chce :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Pieniądze będą źródłem dopiero wówczas, jeśli jednostka pokona fiksację analną:)

  OdpowiedzUsuń
 5. CIESZ SIĘ Z TEGO , CO JUŻ MASZ, A BĘDZIESZ SZCZĘŚLIWY: CIESZ SIĘ Z MAŁYCH RZECZY:)

  OdpowiedzUsuń
 6. PS. MIało być: źródłem szczęścia. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 7. Na temat tego stwierdzenia można dyskutować w sumie nieskończenie długo. Samo posiadanie pieniędzy na dłuższą metę przestaje nas zadawalac. Aczkolwiek osobiście nie wyobrażam sobie życia bez nich - spotkania z przyjaciółmi, rozwijanie pasji i zainteresowań, edukacja - to wszystko daje potężny zastrzyk szczęścia do naszego życia sęk w tym, ze to kosztuje.

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Zapraszam do komentowania. Proszę o kulturalne wyrażanie swoich poglądów. Nie akceptuję wulgaryzmów i chamstwa.

Dziękuję i zapraszam ponownie.

Popularne posty z tego bloga

Jak zapomnieć o EX?

Zdrada w związku boli - i jest to naturalne