Obiad z "byłym" - zazdrość w domuJeśli spotykasz się z byłym partnerem/byłą partnerką, zamiast wspólnego obiadu, wybierz spotkanie przy kawie...

Problemem zajęli się Kevin M. Kniffin z Cornell University's Dyson School of Applied Economics i Brian Wansink z Cornell's Food and Brand Lab. Badanie ukazało się w czasopiśmie PLoS ONE i przytacza je portal ScienceDaily.

Badacze postanowili zmierzyć poziom zazdrości u osób, których partnerki/partnerzy kontaktowali się ze swoimi byłymi partnerami/partnerkami i w konsekwencji spożywali różne posiłki lub pili napoje.

Co się okazało?

Odkryliśmy, że spożywanie razem posiłków wywoływało dużo więcej zazdrości niż spotkania twarzą w twarz np. podczas picia kawy. Rezultaty są podobne zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn.

- mówi Kniffin.

Warto zapamiętać, że z perspektywy twojego małżonka taki obiad to nie tylko obiad.

- dodaje Wanskin.

A czy Wy spotykacie się ze swoimi "byłymi"?

Jak reagują na to Wasi obecni partnerzy/partnerki?

Co robicie podczas spotkań z Waszymi "ex" - jecie, pijecie - a może jeszcze coś innego?

Komentarze

 1. czuje niedosyt.. czyzby ślinianki lepiej pracowała wiec i niebezpieczeństwo z tym związane jest większe?

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie wiem po co takie spotkania miały by się odbywać. Trudno udawać, że się nie znamy - ale jeśli jest "byłym" to niech w tamtym czasie pozostaje. Ewentualne "wspólne" sprawy ( np. problem dzieci) można omówić bez oficjalnych spotkań.
  Pozdrawiam
  BP.

  OdpowiedzUsuń
 3. Czasem zdarzało mi się zgadywać z różnymi byłymi, głównie na browarka. Bywało że i na seks. Jednak nic to nie zmieniało, zamknięty rozdział to zamknięty rozdział. Nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki!

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja bym chętnie się spotkala z byłymi mogłoby byc ciekawie...Jednak jakby moj facet spotkal sie z byłą której na szczęście:) nie posiada to bylabym zazdrosna...Myślę że ryzyko jest jesli minelo zbyt malo czasu od zakonczenia związku,ale jesli minelo sporo czasu to mozna się spotkać czemu nie?chyba ze urazy zostaly na tyle silne ze nie jest sie gotowym na takie spotkanie...

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Zapraszam do komentowania. Proszę o kulturalne wyrażanie swoich poglądów. Nie akceptuję wulgaryzmów i chamstwa.

Dziękuję i zapraszam ponownie.

Popularne posty z tego bloga

Jak zapomnieć o EX?

Zdrada w związku boli - i jest to naturalne