Dlaczego warto zatrudnić psychologa?

W marcu tego roku EUROPLAT - europejski projekt wspierający uczenie się i nauczanie psychologii - zorganizował konkurs dla studentów psychologii z całej Europy pt. "Dlaczego warto mnie zatrudnić?". Zadaniem uczestników konkursu było zaprojektowanie ulotki, która utwierdzi pracodawców z różnych branż w przekonaniu, że warto posiadać w swoim zespole psychologa.

Miło mi poinformować Czytelników bloga PSYCHIKA.net, że pierwsze miejsce w konkursie zajęła Beata Suluja, a trzecie miejsce Małgorzata Łyczkowska, studentki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Uniwersytet ten darzę szczególną sympatią, ponieważ właśnie na tej uczelni ukończyłem studia psychologiczne.

A oto linki do zwycięskich ulotek.

1. miejsce: Beata Suluja, Adam Mickiewicz University, Poland - ulotka (WERSJA POLSKA), ulotka (WERSJA ANGIELSKA)
2. miejsce: Julia Ouzia, Anglia Ruskin University, UK - ulotka (ANG)
3. miejsca (równorzędne): Tsvetelina Mantarova, Erasmus University Rotterdam, Netherlands - ulotka (ANG)
Małgorzata Łyczkowska, Adam Mickiewicz University, Poland - ulotka (WERSJA POLSKA), ulotka (WERSJA ANGIELSKA)

Więcej o wynikach: tutaj

Serdeczne gratulacje!!!

Komentarze

 1. Lepiej opłacać pracownikom prywatne leczenie z wliczonym psychologiem niż zatrudniać taką osobę na stałe.

  OdpowiedzUsuń
 2. Psycholog jest potrzebny,ludzie go potrzebują-warto go zatrudnić:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Uważam, że w wielu instytucjach obecność psychologa pomogłaby uniknąć zbędnych nieporozumień, konfliktów, niejasności, które potęgują problemy. Psycholog może pomóc choćby w odpowiednim przekazaniu informacji, np w szpitalu, gdzie błędy jatrogenne lekarzy są na porządku dziennym. Myślę, że psycholog powinien być zatrudniony na każdym oddziale.
  Pozdrawiam
  http://www.psycholog-lublin.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Podobnie jak Karol, mam wątpliwości, czy w dużej instytucji, przykładowo w korporacji, psycholog mógłby faktycznie w pełni niezależnie realizować swoje zadania. Bardzo trudno byłoby pomagać wszystkim grupom, zarówno szefom, jak i podwładnym, uwzględniając ich wzajemne powiązania i zależności.

  OdpowiedzUsuń
 5. Podobnie jak przedmówcy mam wątpliwości co do niezależności korporacyjnego psychologa. Wystarczy spojrzeć na szkolenia przeprowadzane w firmach - gdzie psycholog jest zobowiązany do prezentowania polityki firmy. Lepszym rozwiązaniem byłby pewnie outsourcing usług psychologicznych - kontrakty z prywatnymi gabinetami zapewniają komfort pracowników i niezależność specjalisty. Podobnie ze szkoleniami - firmy zewnętrzne mają większą dowolność w przedstawianiu swojego produktu szkoleniowego i nie są podawane wpływom kierownictwa (ewentualnie na etapie wyboru produktu, ale to już zupełnie inna sprawa).

  OdpowiedzUsuń
 6. Trudno nie zgodzić się z moimi przedmówcami. Kiedyś byłam poproszona do prowadzenia grupy inwestorów, ponieważ mam w tym temacie spore doświadczenie ( hazard jest bardziej uzależniający niż mogłoby się wydawać ). Wracając jednak do meritum to rzeczywiście szefostwo wywiera bardzo duży wpływ na opinie dlatego lepiej omijać taką współpracę szerokim łukiem.

  OdpowiedzUsuń
 7. Psycholog nie tylko może leczyć. Często jego widzenie świata jest inne. Może bardzo dużo wnieść do zespołu. Myślę, że w tym może tkwić siła młodych psychologów.

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Zapraszam do komentowania. Proszę o kulturalne wyrażanie swoich poglądów. Nie akceptuję wulgaryzmów i chamstwa.

Dziękuję i zapraszam ponownie.

Popularne posty z tego bloga

Jak zapomnieć o EX?

Zdrada w związku boli - i jest to naturalne