Jak wygląda HIKIKOMORI? [animacja]

Dziś na blogu interesująca animacja, doskonale ukazująca zjawisko, jakim jest HIKIKOMORI.

W ramach przypomnienia zacytuję fragment notki Moniki Kornaś opisujący objawy hikikomori. Cały tekst można przeczytać klikając tutaj.
"Jakie są pierwsze objawy hikikomori? Na początku obserwuje się wspomniane już skrajne wycofanie społeczne i izolację, która może trwać nawet kilka lat! Takie osoby zamykają się w domach, nie przejawiają chęci kontaktów z innymi, unikają spotkań z rówieśnikami. Młody Japończyk po powrocie do domu chowa się w swoim pokoju, nie wychodzi z niego, nie rozmawia z rodzicami, nie spotyka się ze znajomymi. To miejsce traktuje jako swoją twierdzę. Czasami hikikomori przybiera dość skrajną postać i jeśli już dana osoba musi wyjść, na przykład do toalety, to bardzo uważa, żeby na swojej drodze nikogo nie spotkać. Często dochodzi do tego, że z rodzicami kontaktuje się przez drzwi, tam też oni zostawiają mu posiłki, później odbierają puste talerze..."
A teraz... zapraszam wszystkich do obejrzenia niesamowitej animacji !!!

Komentarze

  1. Straszne, u nas chyba nie jest aż tak obecne. ALe przypomina mi trochę film "Sala samobójców".

    OdpowiedzUsuń
  2. Tutaj jest pokazany prawdziwy hikikomori(skrajny przypadek), a nie jakieś emo z Sali Samobójców co się tną. I zdziwilibyście się jak powszechny jest ten problem w Polsce...

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Zapraszam do komentowania. Proszę o kulturalne wyrażanie swoich poglądów. Nie akceptuję wulgaryzmów i chamstwa.

Dziękuję i zapraszam ponownie.

Popularne posty z tego bloga

Jak zapomnieć o EX?

Zdrada w związku boli - i jest to naturalne