Czy Ty też lubisz czytać blog PSYCHIKA.net?
Otrzymuj powiadomienia o nowych tekstach na moim blogu - tak jak ponad 5.000 zapisanych już osób. Będziesz na bieżąco z tym, co nowego w psychologii.


Po wpisaniu maila przepisz kod z obrazka a następnie sprawdź skrzynkę i potwierdź Twoje zgłoszenie. Marcin

sobota, 21 stycznia 2012

Filozofia za kratkami


Nauka ( w tym psychologia ) nie odpowie nam na pytanie, co jest dobre a co złe. Opisze nam świat, wyjaśni, być może zarysuje lekko możliwą przyszłość, ale nie nada temu znaczenia.

Dlatego tak bardzo ważne w rozwoju człowieka jest nie tylko to, co naukowe, lecz również to, co moralne - coś co nada temu wszystkiego jakiś ... SENS.


Dziś chciałbym zaprosić Was do obejrzenia krótkiej prezentacji Damona Horowitza, nauczyciela filozofii w więzieniu ... Bardzo poruszająca historia ... Zapraszam ...Pozdrawiam wszystkich Czytelników bloga PSYCHIKA.net i zapraszam do zapoznania się również z moim nowym projektem - który będzie funkcjonował równolegle z psychiką - psychologicznym forum Jedno Ja ( kliknijcie tutaj ).
Marcin

3 komentarze:

niania opole pisze...

Bardzo głębokie i trudne ....

niania opole pisze...

Bo właściwie cóż to jest dobro i zło? Każdy może spostrzegać to inaczej. Dla jednego zło to będzie urażenie kogoś złym słowem, a dla innego własnie morderstwo. Gdy spotkają się takie dwie osoby i powiedzą słuchaj jestem zła bo moje dziecko dostało klapsa ode mnie, jestem nie dobrą matką bo czasami krzyczę na swoje dzieci, druga osoba powie słuchaj nie to ja jestem zła bo zabiłam męża. Jak rozróżnić to zło? Które zło jest większym złem?

Anonimowy pisze...

Wydaje mi się, że każdy człowiek na swój sposób rozumie to pojęcie, pojęcie "dobra i zła". Wszystko zależy (wg mnie) od psychiki ludzkiej, jak każdy z osobna ma ją ukształtowaną. W końcu nie każdy człowiek wychowywał się w tym samym miejscu, co inny; miał innych nauczycieli, inne, swoje własne priorytety. A trzeba przyznać, że otoczenie ma bardzo duży wpływ na człowieka. W końcu więcej ludzi robi coś pod wpływem innych ludzi, albo też pod wpływem emocji, które "szarpią" nim w danym momencie. Summa summarum: nie da się ujednolicić tego pojęcia. Będzie tyle ich rozumowań, ile jest ludzi.

Prześlij komentarz

Zapraszam do komentowania. Proszę o kulturalne wyrażanie swoich poglądów. Nie akceptuję wulgaryzmów i chamstwa.

Dziękuję i zapraszam ponownie.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...