Czy Ty też lubisz czytać blog PSYCHIKA.net?
Otrzymuj powiadomienia o nowych tekstach na moim blogu - tak jak ponad 5.000 zapisanych już osób. Będziesz na bieżąco z tym, co nowego w psychologii.


Po wpisaniu maila przepisz kod z obrazka a następnie sprawdź skrzynkę i potwierdź Twoje zgłoszenie. Marcin

niedziela, 11 grudnia 2011

ZBOCZENIEC w Warszawie? - spot promujący stolicę na Euro 2012
Niedawno w sieci pojawił się spot promujący Warszawę na Euro 2012.
Niestety wielu ludziom - w tym mnie - nie przypadł wcale do gustu. Budzi wręcz odrazę. Z pewnością nie taki był pierwotny zamysł twórców, ale wyszło jak wyszło. Internetowe fora wrą od komentarzy, jakoby film miał przedstawiać zboczeńca (obcokrajowca?), który tuż po przebudzeniu wychodzi z hotelu i zaczyna gonić samotną, atrakcyjną blondynkę.

Szkoda, że za 505 tysięcy polskich złotych robi się taką amatorszczyznę ...A Wy jak uważacie: czy taki film powinien promować naszą stolicę?

AKTUALIZACJA 16.12.2011

A zapowiadało się tak ciekawie ... :)
Zobaczcie jak kręcono spot.

18 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Ten film ma promować Polskę i Warszawę? Pod względem technicznym jest to totalna tragedia, nie ma tu też żadnych sensownych treści. Współczuję biegającym, tylko się spocili niepotrzebnie!
Mam nadzieję, że ten filmik wyląduje w koszu i nie będzie promował Euro 2012!

Anonimowy pisze...

505 tyś zł za to coś to skandal!

bobiko pisze...

Już tak nie podniecajcie sie tym filmem, każdy ma możliwość interpretacji filmu na swój sposób i narzucanie schematu ze to o zboczeńcu, jest gorsze niż samo zboczenie.

A film? ... myślę ze amatorzy lepiej by to zrobili niż ta pro firma za te 500k zł.

psyche pisze...

Sam filmik pokazuje, że jest o zboczeńcu... Z hotelu wychodzi obcokrajowiec z wzwodem (00:19) i zaczyna gonić piękną polską kobietę...

Patrząc na to inaczej, od kiedy ludzie latają? Albo mogą skakać z dużych wysokości. Jakieś dziecko to obejrzy a potem wybróbuje. Mało było takich sytuacji?

CeZiK jjuż lepiej by to zrobił...

paul prins pisze...

The price for this film is not so extravagant, I think. Here in the west is could even be considered as normal or even a bit cheap, so no worries there...
They try to apply the rule 'sex sells', but it's not very well executed, I'm afraid.
But: it IS a good way to show the city in only 3 minutes.... many spots and buildings I've visited myself a few years ago and I think it can get people interested in wanting to see the city.
But I'm never a big fan of this sort of promotional films.
It always is a matter of taste...

Anonimowy pisze...

i tak dopadnie ją w biurze;)

Anonimowy pisze...

Film jest masakryczny ;) Beznadziejna muzyka, sztuczność, promocja nowoczesnych biurowców? - WTF? :)

Anonimowy pisze...

Ten gościu co gonił tę dziewczynę miał na nazwisko Adamiak i mógł wziąć zimny prysznic zanim wyszedł z hotelu to by wzwodu nie miał i sądzę że ten biegnący facet to jest taki symbol działacza PZPN, Bo tam jeszcze nikt zimnego prysznica chyba nie wziął :D

http://www.youtube.com/watch?v=hAjBOT1FK6U

Misiek

Anonimowy pisze...

...pierwsze odczucie; w Wa-wie nie ma ludzi. Architektura w duzej przewadze.dalej nie wiem..8-)

Anonimowy pisze...

Przepraszam bardzo, może i się nie znam na filmie ani na reklamie, ale nie widzę tu żadnego zboczenia. Wydane 505tys. złotych? Nie wiem, czy to dużo, czy mało.
Myślę, że możemy dać szansę temu filmowi.
Film opiera się głownie na nowoczesności - a do czego Warszawa dąży"? Właśnie do nowoczesności.

Moaa pisze...

Gdzie Wy tu zboczeńca widzicie?

Anonimowy pisze...

zboczenca nie widze a filmik jest taki sobie...

Maja pisze...

Ja też nie widzę żadnego zboczeńca. Dołączył mężczyzna do porannego biegu, bo i tak akurat wyszedł pobiegać, a kobieta widać, że jest uśmiechnięta i ucieka przed nim w ramach zabawy. Ja to tak widzę... i podoba mi się film... pokazuje w dynamiczny sposób najładniejsze warszawskie miejsca.

Anonimowy pisze...

Wyraz twarzy zarówno kobiety, jak i mężczyzny zdradza, że oboje dobrze się bawią i nie ma w tym niczego, co wskazywałoby na to iż facet jest zboczeńcem.
Mnie jak najbardziej filmik się podobał, jest pozytywny. Poza tym jest tak zrobiony, że aż trudno uwierzyć, że to Warszawa:P
Pozdrawiam
J

Anonimowy pisze...

ŻENUA

Robert Tarnowski pisze...

A mi się film podoba. Muzyka mogłaby być inna, natomiast reszta, wydaje mi się, zachęca do odwiedzenia Warszawy. Poza ty pokazuję ją od tej nowoczesnej strony, co jest dużym plusem.

Natomiast nie rozumiem kompletnie czemu my sami krytykujemy film o nas.. To tak jakbym krytykował swój uniwersytet na forum publicznym, po to, żeby późniejszy domniemany pracodawca wyrobił sobie negatywną opinię o moim wykształceniu i mnie nie zatrudnił. Brońmy swego.

Anonimowy pisze...

Nie rozumiem, gdzie wy tu widzicie jakiegoś zboczeńca. Film wcale nie jest taki zły, choć jak na 500 tysięcy mógłby być faktycznie lepszy.

Anonimowy pisze...

Polaczki folksdojcze cholerne, patrzecie od 0:19 do 0:25 - widać, że kolesiowi sterczy pała, wzwód!!!

film do de, za 500k... polskie zera...

Prześlij komentarz

Zapraszam do komentowania. Proszę o kulturalne wyrażanie swoich poglądów. Nie akceptuję wulgaryzmów i chamstwa.

Dziękuję i zapraszam ponownie.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...