Czy Ty też lubisz czytać blog PSYCHIKA.net?
Otrzymuj powiadomienia o nowych tekstach na moim blogu - tak jak ponad 5.000 zapisanych już osób. Będziesz na bieżąco z tym, co nowego w psychologii.


Po wpisaniu maila przepisz kod z obrazka a następnie sprawdź skrzynkę i potwierdź Twoje zgłoszenie. Marcin

środa, 14 grudnia 2011

Porozmawiaj z córką, zanim zrobi to przemysł kosmetyczny


Dzieci często bezkrytycznie przyjmują to, co oferują im media, których celem istnienia zwykle nie jest przedstawianie prawdy lecz ... zarabianie pieniędzy dla swoich właścicieli. Jednym ze sposobów na zysk jest promowanie niezdrowych wzorców piękna i szkodliwych produktów, które potrafią na bardzo długo uwić sobie gniazdko w niedojrzałej psychice dzieci i blokować ich prawidłowy rozwój psychofizyczny.

Porozmawiaj z córką, o tym, że piękno tkwi w nas, w naszych umysłach i sercach, a nie w programach telewizyjnych i kolorowych czasopismach promujących anoreksję.

Zrób to, zanim będzie za późno ...A co Wy o tym sądzicie ?

7 komentarzy:

Katarzyna pisze...

To jest moim zdaniem bardzo ważny problem. Niestety, większość rodziców o tym nie myśli i później spotyka się dziewczynki z podstawówki, umalowane, z farbowanymi włosami, rozmawiające o dietach i kosmetykach. To raczej nie jest normalne... Albo to ja jestem starej daty.

zdrowa-linia.pl pisze...

Nie tylko z córką, ale i z synem. Niestety, chłopcom również w ten sposób wypacza się postrzeganie kobiet...

Anonimowy pisze...

Dane osobowe: Ana, dla lekarzy Anorexia Nervosa

http://www.styl.pl/wizytowka-izohelia/artykuly/w-swiecie-kobiet/news-za-lekkie-do-trumien-za-ciezkie-do-smierci,nId,419954

lavinka pisze...

Żeby wytłumaczyć to córce, trzeba najpierw wytłumaczyć to samej sobie. Z tego co widzę, dorosłe kobiety wcale nie są bardziej odporne na pzrekaz massmediów od nastolatek. Raczej bardziej sfrustrowane latami nieudanych diet i pełne nienawiści do szczupłych osób. Jeśli matka przez całe życie się odchudza zamiast uprawiać sport i nie jadać w fastfoodach, raczej nie ma co się łudzić co do postępowania córki. Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci.

Anonimowy pisze...

Dawno tu nie zagladalem - kilka lat

Obecnie beznadziejny poziom wpisow. 1 krotki akapit kilka filmikow i temat omowiony... Czesto temat nijak sie ma do zawartosci ktora itak jest zlepkiem banałów.

No ale na tym najwyrazniej sie zarabia.
Ludzie widocznie lubia chwycic sie naglowka, przeczytac oczywistosci, nic z tego nie wyniesc, nie wyciagnac wnioskow i dalej czytac kolejne wpisy tracac po prostu czas - cos jak youtube i facebook...

Anonimowy pisze...

Poziom wpisów jest w porządku. Owszem czasem pojawiają się krótkie notki nie wnoszące wiele treści, jednak stanowiące dobre źródło refleksji i przypomnienia o istotnych kwestiach dotyczących naszego życia.

Poza tym niesprawiedliwe byłoby twierdzenie, że Psychice.net brakuje dobrych obszernych tekstów.

Czytając psychikę nie nastawiam się tylko i wyłącznie na nowości, lecz szukam interesujących mnie tematów także wśród starszych wpisów. Potrafię wyszukać interesujące mnie treści i zawsze znajduję tu coś ciekawego.

:)

Monika pisze...

Myślę, że ten krotki akapit i film są na tyle wymowne, że niepotrzebny jest dłuższy komentarz. Warto, by każdy czytelnik sam pomyślał o poruszonym problemie, a to, co jest tutaj umieszczone, skłoniło do ciekawej dyskusji :)
Mnie osobiście porusza ten problem, ostatnio szerzej poczytałam o anoreksji, bulimii, o psychologicznej genezie tych chorób, o rodzinach anorektyczek, bulimiczek... warto się zainteresować. Pozdrawiam :)

Prześlij komentarz

Zapraszam do komentowania. Proszę o kulturalne wyrażanie swoich poglądów. Nie akceptuję wulgaryzmów i chamstwa.

Dziękuję i zapraszam ponownie.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...