Ćpasz czy uprawiasz seks?Nowe badania opublikowane w The Journal of Sexual Medicine EWIDENTNIE UDOWADNIAJĄ, że elementy wchodzące w skład niezdrowego stylu życia - takie jak objadanie się, brak aktywności fizycznej, wysoka konsumpcja alkoholu, palenie papierosów i zażywanie narkotyków - NEGATYWNIE WPŁYWAJĄ na zdolności seksualne szczególnie u mężczyzn.


Grupa naukowców - pod przewodnictwem profesora Mortena Frischa - przeanalizowała dane uzyskane od 5 552 Duńczyków ( kobiet i mężczyzn ) w wieku 16 - 97 lat pod kątem stylu życia, abstynencją seksualną i problemami w łóżku.

Wyniki wykazały, że liczba elementów niezdrowego trybu życia była powiązana z podwyższaniem się ryzyka nieposiadania partnera seksualnego zarówno w przypadku panów, jak i pań ( choć u pań to ryzyko było większe; odpowiednio: 78 i 91 % ). Wśród panów żyjących w znacznym stopniu niezdrowo, lecz posiadających partnerki, ryzyko doświadczania problemów łóżkowych rosło do 71 % a u tych, którzy zażywali twarde narkotyki aż do 800 %. Kobiety, które zażywały haszysz a będące w związkach, ryzykowały prawie 3 razy bardziej, że dotknie ich anorgazmia ( niezdolność do przeżywania orgazmu ), w porównaniu z tymi, które nie ćpały.

"Mamy nadzieję, że nasze badania okażą się pomocne w terapii pacjentów prowadzących niezdrowy tryb życia - mówi Frisch - Wiedza na temat możliwych negatywnych konsekwencji niezdrowego stylu życia może pomóc ludziom rzucić palenie, spożywać mniej alkoholu, więcej ćwiczyć i odchudzać się."

A Wy co wybieracie, Czytelnicy: niezdrowe życie czy seks ;) ?

Komentarze

  1. Zmieńcie żółty kolor tych napisów na jakiś mniej jaskrawy.

    OdpowiedzUsuń
  2. Jako prawiczek wybieram niezdrowy styl życia.
    Krzywik

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Zapraszam do komentowania. Proszę o kulturalne wyrażanie swoich poglądów. Nie akceptuję wulgaryzmów i chamstwa.

Dziękuję i zapraszam ponownie.

Popularne posty z tego bloga

Jak zapomnieć o EX?

Zdrada w związku boli - i jest to naturalne