Tak RODZI SIĘ sztuka


Jestem niedoszłym artystą plastykiem ( o czym wspominałem w notce pod tytułem "Aelita Andre - 4-letnia artystka, której obrazy kosztują majątek" ), ale wciąż interesują mnie tematy związane ze sztuką. Tak naprawdę ma ona wiele wspólnego z psychologią :)

Dziś, na przykładzie prezentacji autorstwa Janet Echelman, chciałbym uzmysłowić Wam, jak wielką SIŁĘ może mieć kreatywność, która zawsze szuka ujścia, aby wyjść na zewnątrz.

Tak rodzi się PRAWDZIWA SZTUKA !!!
Fascynująca osobowość !!!

Sztuka jest dla mnie PROCESEM, który dzieje się w psychice artysty podczas tworzenia. Nie tyle samym efektem, co drogą.

A czym dla Was jest prawdziwa sztuka ?

PS. Fotka z morzem mojego autorstwa :) Jeśli chcecie zobaczyć ich więcej, zapraszam na mój profil na Google+.

Komentarze

 1. Niestety dla mnie sztuka to:
  wiszący na ścianie obraz wciśnięty w ramę, ładna rzeźba, czy ciekawie skomponowany utwór muzyczny.

  Rękodzieło, coś co stworzył człowiek, coś co stworzył własnymi rękami, własnym umysłem, ale STWORZYŁ. Dla mnie artystą jest kowal kujący bramy z kwiatów i liści. Malarz, którego obraz powiesiłabym w domu i patrzyłabym się godzinami. Muzyk, którego muzyka wzrusza do łez (niekoniecznie ta z filharmonii, ale także i ona).

  Ktoś dla kogo obraz jest tylko w ramach, rzeźba jest tylko piękna, a muzyka ciekawie skomponowana - jest powiedzmy krótko: matołem, który prawdziwej sztuki nie docenia, bo nie odróżniłby diamentu od kartofla. Zero wrażliwości na piękno i sztukę, to cechuje współczesnego pseudo artystę. Mam nadzieję, że moda na plastikowe misie i jelonki wreszcie się skończy.

  OdpowiedzUsuń
 2. POWALAJĄCE PIEKNO!{ Twoje ujęcie morza}. Ja też tak mam. Może prześlę mój ogród,który od 15 lat wciąż tworzę.

  OdpowiedzUsuń
 3. @ Lavinka -
  Skończy się moda na jelonki, przyjdzie na co innego ;)

  @ Anonimowy -
  Dzięki ;)
  Oczywiście, że możesz przesłać na mój adres e-mail zdjęcie ( lub zdjęcia ) Twojego ogrodu :) Umieszczę je w tej notce. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Teraz w dobrych galeriach królują instalacje, których, pomimo ukończenia ASP do tej pory nie czaję (choć sama jedną kiedyś zrobiłam i ponoć wyszła mi genialnie:). Wolę malarstwo - dla mnie w malarstwie chodzi o światło. Maluję głównie abstrakcje i dla mnie w sztuce jaką tworzę chodzi właśnie o światło. Zresztą we wszystkich dobrych obrazach też to widzę: niezależnie, czy będzie do Caravaggio czy Kandinsky.
  M.M.

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Zapraszam do komentowania. Proszę o kulturalne wyrażanie swoich poglądów. Nie akceptuję wulgaryzmów i chamstwa.

Dziękuję i zapraszam ponownie.

Popularne posty z tego bloga

Jak zapomnieć o EX?

Zdrada w związku boli - i jest to naturalne