Czy Ty też lubisz czytać blog PSYCHIKA.net?
Otrzymuj powiadomienia o nowych tekstach na moim blogu - tak jak ponad 5.000 zapisanych już osób. Będziesz na bieżąco z tym, co nowego w psychologii.


Po wpisaniu maila przepisz kod z obrazka a następnie sprawdź skrzynkę i potwierdź Twoje zgłoszenie. Marcin

piątek, 9 września 2011

Najlepsza iluzja optyczna roku 2011

Zapraszam Was do obejrzenia krótkiego filmiku z ciekawą iluzją optyczną, która wygrała konkurs na najlepszą iluzję optyczną roku 2011 na Florydzie.

Obejrzyjcie filmik koncentrując wzrok na białym punkcie w środku pierścienia.
Na początku pierścień nie porusza się i wyraźnie widać, że poszczególne kropki zmieniają kolory. Następnie pierścień zostaje wprawiony w ruch i wydaje się, że kropki przestają zmieniać barwy. W rzeczywistości jednak kropki zmieniają kolory przez cały czas.

Zobaczcie sami :)PS. System do rozsyłania maili z powiadomieniami o nowych tekstach na PSYCHIKA.net nie wysłał ostatnio informacji o nowym wpisie "Chorują inni - a nie ja!" ( kliknij tutaj ). Zapraszam dziś również do lektury tych, którzy przeoczyli ten tekst :)

2 komentarze:

JOUKI pisze...

Jak dla mnie one cały czas się zmieniają... Cały czas widzę migotanie choć faktycznie w mniejszym stopniu. Tak, ja wiem, że mam nadwrażliwy wzrok...

Maja pisze...

A patrzyłeś cały czas na biały punkt po środku? Ja jeśli jestem skupiona na tym punkcie, to nie zauważam, że kropki zmieniają kolor, ale wystarczy na chwilę przenieść wzrok ze środka na brzeg i już widać, że migoczą.

Prześlij komentarz

Zapraszam do komentowania. Proszę o kulturalne wyrażanie swoich poglądów. Nie akceptuję wulgaryzmów i chamstwa.

Dziękuję i zapraszam ponownie.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...