Joshua Walters: "Każdy jest troszeczkę szalony"


Kim jest Joshua Walters ? - Jak pisze na swojej stronie - artystą, edukatorem na temat zdrowia psychicznego i ( po prostu ) ... człowiekiem.

To nie wszystko.

Popularny w Kalifornii komik cierpi również na chorobę afektywną dwubiegunową, zwaną potocznie "dwubiegunówką", lecz nie do końca choroba ta jest dla niego przekleństwem. Jak wynika z jego wystąpienia, stara się ją postrzegać jako coś pozytywnego, atut, pewien dar.

Ten lekko zabawny filmik ZMUSZA do myślenia.
Zobaczcie koniecznie i podzielcie się wrażeniami w komentarzach !!!


Komentarze

 1. "Ludzie dzielą się na chorych i nieprzebadanych." Każdy z nas ma swoje jazdy tylko niektóre ludzie tolerują, a niektóre to już choroba xD. Jednak nawet chorobę psychiczną można obrócić w pozytyw, no kto by się spodziewał. ; P Dobre.

  OdpowiedzUsuń
 2. O dobrych stronach zaburzeń pisałem kiedyś we wpisie "Doktorze, a może by tak nie leczyć": http://www.neurotyk.net/2009/08/doktorze-a-moze-by-tak-nie-leczyc/

  OdpowiedzUsuń
 3. Wszystko zależy od tego w jakim środowisku masz szczęście przebywać... Tu ma rację.
  Zresztą w każdym - każdy, kto będzie nieco odmiennym od pozostałych może zostać tak zdiagnozowany.
  I warto mieć świadomość swojej odmienności.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wielkie brawa powinny się należeć Waltersowi za to, że z taką odwagą mówił o swojej chorobie. Niełatwo opowiedzieć coś takiego obcym ludziom, którzy niekoniecznie muszą to zrozumieć.
  A prawda jest taka, że każdy z nas ma jakieś swoje "odchyły", czasem bardziej zauważalne, czasem mniej. Niektórzy trafią do lekarza, który ich zdiagnozuje, cała reszta - żyje sobie w błogiej nieświadomości.

  OdpowiedzUsuń
 5. Już kiedyś pisałam, ale powtórzyć muszę - bardzo ciekawy blog, pożeram z wielkim zainteresowaniem każdy artykuł!

  OdpowiedzUsuń
 6. @ Aurora -

  Dziękuję :) Miło mi to słyszeć :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Brawa dla Joshua za odwagę i umiejętność odwrócenia swojej choroby w coś pozytywnego. Pozyskał on coś bezcennego. Ciekawy artykuł. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo ciekawy filmik, w istocie każdy z nas jest w jakimś tam stopniu "świrnięty", w końcu obecnie nie traktuje się zdrowia i choroby w kategoriach czarno-białych, lecz stawia się je na continuum. Warto jednak dodać, że osoby chore psychiczne najczęściej za swoją niesamowitą wrażliwość i doznania, o których nie śniło się nikomu, płacą wysoką cenę

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Zapraszam do komentowania. Proszę o kulturalne wyrażanie swoich poglądów. Nie akceptuję wulgaryzmów i chamstwa.

Dziękuję i zapraszam ponownie.

Popularne posty z tego bloga

Jak zapomnieć o EX?

Zdrada w związku boli - i jest to naturalne