Czy Ty też lubisz czytać blog PSYCHIKA.net?
Otrzymuj powiadomienia o nowych tekstach na moim blogu - tak jak ponad 5.000 zapisanych już osób. Będziesz na bieżąco z tym, co nowego w psychologii.


Po wpisaniu maila przepisz kod z obrazka a następnie sprawdź skrzynkę i potwierdź Twoje zgłoszenie. Marcin

sobota, 6 sierpnia 2011

Joshua Walters: "Każdy jest troszeczkę szalony"


Kim jest Joshua Walters ? - Jak pisze na swojej stronie - artystą, edukatorem na temat zdrowia psychicznego i ( po prostu ) ... człowiekiem.

To nie wszystko.

Popularny w Kalifornii komik cierpi również na chorobę afektywną dwubiegunową, zwaną potocznie "dwubiegunówką", lecz nie do końca choroba ta jest dla niego przekleństwem. Jak wynika z jego wystąpienia, stara się ją postrzegać jako coś pozytywnego, atut, pewien dar.

Ten lekko zabawny filmik ZMUSZA do myślenia.
Zobaczcie koniecznie i podzielcie się wrażeniami w komentarzach !!!


8 komentarzy:

Haniebna. pisze...

"Ludzie dzielą się na chorych i nieprzebadanych." Każdy z nas ma swoje jazdy tylko niektóre ludzie tolerują, a niektóre to już choroba xD. Jednak nawet chorobę psychiczną można obrócić w pozytyw, no kto by się spodziewał. ; P Dobre.

Jędrzej pisze...

O dobrych stronach zaburzeń pisałem kiedyś we wpisie "Doktorze, a może by tak nie leczyć": http://www.neurotyk.net/2009/08/doktorze-a-moze-by-tak-nie-leczyc/

Anonimowy pisze...

Wszystko zależy od tego w jakim środowisku masz szczęście przebywać... Tu ma rację.
Zresztą w każdym - każdy, kto będzie nieco odmiennym od pozostałych może zostać tak zdiagnozowany.
I warto mieć świadomość swojej odmienności.

rocktechnika pisze...

Wielkie brawa powinny się należeć Waltersowi za to, że z taką odwagą mówił o swojej chorobie. Niełatwo opowiedzieć coś takiego obcym ludziom, którzy niekoniecznie muszą to zrozumieć.
A prawda jest taka, że każdy z nas ma jakieś swoje "odchyły", czasem bardziej zauważalne, czasem mniej. Niektórzy trafią do lekarza, który ich zdiagnozuje, cała reszta - żyje sobie w błogiej nieświadomości.

Aurora pisze...

Już kiedyś pisałam, ale powtórzyć muszę - bardzo ciekawy blog, pożeram z wielkim zainteresowaniem każdy artykuł!

Marcin HANKE pisze...

@ Aurora -

Dziękuję :) Miło mi to słyszeć :)

Blog o rozowju osobistym pisze...

Brawa dla Joshua za odwagę i umiejętność odwrócenia swojej choroby w coś pozytywnego. Pozyskał on coś bezcennego. Ciekawy artykuł. Pozdrawiam

Anonimowy pisze...

Bardzo ciekawy filmik, w istocie każdy z nas jest w jakimś tam stopniu "świrnięty", w końcu obecnie nie traktuje się zdrowia i choroby w kategoriach czarno-białych, lecz stawia się je na continuum. Warto jednak dodać, że osoby chore psychiczne najczęściej za swoją niesamowitą wrażliwość i doznania, o których nie śniło się nikomu, płacą wysoką cenę

Prześlij komentarz

Zapraszam do komentowania. Proszę o kulturalne wyrażanie swoich poglądów. Nie akceptuję wulgaryzmów i chamstwa.

Dziękuję i zapraszam ponownie.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...