O kobietach w dniach płodnych, heteroseksualnych mężczyznach i gejach...Ciekawe NOWE badania psychologów z University of Toronto oraz Tuft University ( Kanada i USA ), wykazały, że kobiety potrafią CELNIEJ zidentyfikować orientację seksualną mężczyzny - w czasie, kiedy zbliżają się do szczytu owulacji.


Badania ukazały się w czasopiśmie Psychological Science, a przytacza je portal ScienceDaily.

"Efekt, o którym mowa, nie występuje, kiedy kobieta ocenia orientację seksualną innej kobiety.

To może sugerować, że uwaga kobiety w dniach płodnych koncentruje się raczej na ocenie potencjalnego partnera a nie na orientacji seksualnej jako takiej lub bardziej ogólnie mowie niewerbalnej."

- wyjaśnia profesor Nicholas Rule z Departamentu Psychologii z Uniwersytetu w Toronto, koordynator badań.

W pierwszym eksperymencie, 40 studentek oceniało orientację seksualną 80 mężczyzn na podstawie zdjęć ich twarzy. Połowa mężczyzn ze zdjęć była gejami, pozostała połowa - mężczyznami heteroseksualnymi.

W drugim z eksperymentów wzięły udział 34 kobiety, którym tym razem polecono ocenić orientacje seksualne innych kobiet na podstawie zdjęć twarzy: 100 z nich było lesbijkami, 100 kobietami heteroseksualnymi.

W obu badaniach uczestniczki miały ocenić orientację seksualną danej osoby wyłącznie na podstawie własnej intuicji. Wszystkie twarze miały podobną ekspresję i nie różniły się w sposób wyraźny pod względem atrakcyjności.

Dodatkowo kobiety udzieliły badaczom informacji potrzebnych do ustalenia ich aktualnego etapu cyklu owulacyjnego. Należy uzupełnić również, że żadna z kobiet nie stosowała środków antykoncepcyjnych.

Co się okazało ?

Po zestawieniu ze sobą adekwatności w ocenach co do orientacji seksualnej mężczyzn z etapami cyklów owulacyjnych kobiet, naukowcy odkryli, że zachodził tu pewien związek. Im bliżej kobiety znajdowały się u szczytu owulacji ( były najbardziej płodne ), tym celniej oceniały orientacje seksualną facetów.

Co ciekawe, nie stwierdzono podobnego związku w przypadku, kiedy uczestniczki badania oceniały orientacje seksualne innych kobiet, celność była przypadkowa.

Naukowcy tłumaczą genezę tej relacji posiłkując się biologią.

Z punktu widzenia podejścia ewolucyjnego, dla kobiety w czasie jej dni płodnych najważniejsze było odnalezienie partnera, który byłby w stanie ją wówczas zapłodnić; nie opłacało jej się tracić czasu na poświęcanie uwagi facetowi, który ani myślał o kopulacji z nią, bo był gejem.

Braku związku pomiędzy dniami płodnymi uczestniczek a oceną orientacji kobiet nie trzeba chyba rozlegle wyjaśniać; umiejętność ta nie wykształciła się, ponieważ nie była kobietom do niczego "praktycznego" potrzebna ... I znowu ten seks ;)

Komentarze

 1. Taka mała uwaga... po czym poznaje się wygląd geja? Bo podobno nijak tego nie da się wywnioskować z wyglądu... chyba, że trzeba było odhaczyć tych uszminkowanych albo tych w różowych spodenkach ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawy artykuł,my kobietki mamy tego czuja:)

  OdpowiedzUsuń
 3. czy homoseksualne kobiety tez zwracaly uwage na heteroseksualnych mezczyzn podczas owulacji?

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawe. Tylko ciekawe co to znaczy "celnie" i "niecelnie". Jakies statystyki bylyby przydatne, bo z takimi eksperymentatorami tak jest, ze potrafia powiedziec o niecelnosci w przypadku np 50% trafien, z kolei 55% to juz bedzie bardzo celnie ;)

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Zapraszam do komentowania. Proszę o kulturalne wyrażanie swoich poglądów. Nie akceptuję wulgaryzmów i chamstwa.

Dziękuję i zapraszam ponownie.

Popularne posty z tego bloga

Jak zapomnieć o EX?

Zdrada w związku boli - i jest to naturalne