Znaczenie słowa MIŁOŚĆ

Fot. D. Sharon PruittChoć każdy z nas wymawia je podobnie, słowo "miłość" ma dla nas różne znaczenia, które do tego zmieniają się w czasie.


Zakochanie
Kiedy jak grom z jasnego nieba spada na nas uczucie zakochania, w mózgu zaczynają rozgrywać się spektakularne rzeczy. Czujemy, że możemy zrobić wszystko. Druga osoba jawi się nam nie jako człowiek z krwi i kości, lecz bardziej jako idea - piękna, dobra, wszystkiego co najlepsze. Czy to jest miłość ? Oczywiście, że tak. Dla tych, którzy kochają, zakochanie jest miłością.

Oddanie
Aby oddać się drugiej osobie, należy jej bezgranicznie zaufać. Nie byłoby to jednak możliwe, gdyby nie zaufanie wobec samego siebie, wobec własnego intelektu, zmysłów, uczuć, przeczuć, intuicji. Wbrew pozorom oddanie się w miłości, wcale nie oznacza rezygnacji z siebie ( w przeciwieństwie do przejawów zaburzeń osobowości ). Wręcz przeciwnie, to poszerzenie swojej własnej świadomości na własne życzenie i zagwarantowanie w niej dożywotniego miejsca dla drugiej osoby.

Namiętność
Jesteśmy ludźmi i posiadamy ciała. Słowo nie karmi, dlatego tak wielu poetów żyło w nędzy. Wszystko w temacie :)

Fot. Jesse Therrien
Wzajemne wspieranie się
Kiedy schodzimy z obłoków na ziemię, pojawiają się problemy. Są to czasami prozaiczne sprawy dnia codziennego, o których często wstydzimy się nawet mówić drugiej osobie a co dopiero oczekiwać pomocy. To nie tak. Wspieranie się nawzajem to fundament potrzebny do tego, aby uczucie miłości mogło rozwijać się i piąć wyżej, wyżej i WYŻEJ.


Powiedz drugiej osobie, że ją kochasz, jeśli tak czujesz.
Zapewnij ją, że może Ci zaufać.
Dotknij ...
Wspieraj ją, odważnie budując związek.

Chociaż miłość jest niedefiniowalna, można by jeszcze wiele o niej mówić … :)

Komentarze

 1. Miłość może być ideą/ideałem stworzoną w naszym umyśle pod który podpinamy człowieka. By idealne założenie nie okazało się ideałem, myślę, że ważne jest bym miłość opierała się na prawdzie. Miłością nie nazwał bym własnego wyobrażenia idealnego romansu który wtłaczalibyśmy w rodzącą się więź. Miłość to wiąże się niezmiennie z otwartością na drugą osobę.

  Pio

  OdpowiedzUsuń
 2. @ Pio -
  Dziękuję za Twój komentarz :) Fajnie, że znowu pojawiłeś się na psychice :)

  OdpowiedzUsuń
 3. http://wasze-zycie.blogspot.com/2011/06/miosc.html

  kilka moich słów o miłości :)

  + za ciekawy wpis :)

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Zapraszam do komentowania. Proszę o kulturalne wyrażanie swoich poglądów. Nie akceptuję wulgaryzmów i chamstwa.

Dziękuję i zapraszam ponownie.

Popularne posty z tego bloga

Jak zapomnieć o EX?

Zdrada w związku boli - i jest to naturalne