Porsche dobre na randkę


Naukowcy z Rice University, the University of Texas-San Antonio (UTSA) i University of Minnesota utrzymują, że niektórzy mężczyźni jeżdżąc luksusowymi samochody zachowują się identycznie jak pawie ze swoimi przepięknymi ogonami - chcą oczarować partnerkę i zaprosić ją na randkę.


Badania ukazały się w Journal of Personality and Social Psychology.

"Te badania sugerują, że rzucające się w oczy rzeczy, takie jak Porsche, mogą pełnić tę samą funkcję dla niektórych mężczyzn, co wielkie, olśniewające pióra pawia." 
- mówi Jill Sundie z University of Texas-San Antonio, autorka badań.

Tak jak paw obnosi się ze swoim ogonem przed samicą, mężczyźni obnoszą się swoimi błyskotkami, aby oczarować potencjalną partnerkę i umówić się z nią na randkę. Taką strategię stosują mężczyźni, którzy mają ochotę na krótki romans z kobietą.

"Badania pokazują, że niektórzy mężczyźni są jak pawie. Jeżdżą kolorowymi, sportowymi samochodami."

- mówi współautor badań Vladas Griskevicius z University of Minnesota.

Badania wykazały, że kobiety uważają mężczyzn, którzy nabywają luksusowe produkty ( takie jak Porsche ) za bardziej pociągających w porównaniu z mężczyznami kupującymi coś nie-luksusowego ( na przykład Hondę Civic ).

Ale uwaga.

Pomimo że kobiety wolały umawiać się na randkę z posiadaczami Porsche, nie wybierały ich jako potencjalnych partnerów na mężów. Uważały bowiem, że szpanerzy zainteresowani byli jedynie niezobowiązującym seksem.

"Gdy kobiety miały rozważyć kandydaturę danego mężczyzny na partnera dłuższego związku, ci z luksusowymi samochodami wcale nie mieli przewagi nad tymi z ekonomicznymi samochodami.

Ludziom może wydawać się, że posiadanie błyskotek czyni ich bardziej atrakcyjnymi, jednak tak naprawdę, wielu mężczyzn wysyła w ten sposób kobietom złe sygnały."

- mówi Daniel Beal z Rice University.

Naukowcy stwierdzili również, że kobiety, które szukają romansu, nie zachowują się w taki sposób jak mężczyźni. Owszem, również potrafią sporo wydawać na błyskotki, ale wydaje się, że nie robią tego w celu umówienia się na randkę.

Zgadzacie się z takimi wynikami ?

Komentarze

 1. Od dawna wiadomo, ze tzw. przecietnosc zwycieza w przyrodzie to co rzadkie, trawa rosnie wszedzie na kazdej polkuli, bo jest przecietna; rownanie do sredniej jest b powszechne

  OdpowiedzUsuń
 2. ps. nawet w obszarze wyboru partnera zyciowego, bo jesli chodzi o wyskok to porsze czyli cos niezwyklego ma swoj jednonocny urok, a potem wraca sie do "malego fiata" :))

  OdpowiedzUsuń
 3. E tam, na mnie by lepiej jakieś stare, odrestauraowane auto podziałało:)

  OdpowiedzUsuń
 4. .. wydawalo mi sie ze poznalam wyjatkowego mezczyzne..ale jak przyjechal na randke porsche..to czar.. w moich oczach prysl...zrobilo mi sie poprostu przykro...i mimo mieszanym uczuciom.. dalam nam szanse.. okazalo sie jednak ze to pierwsze wrazenie bylo trafne...

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Zapraszam do komentowania. Proszę o kulturalne wyrażanie swoich poglądów. Nie akceptuję wulgaryzmów i chamstwa.

Dziękuję i zapraszam ponownie.

Popularne posty z tego bloga

Jak zapomnieć o EX?

Zdrada w związku boli - i jest to naturalne