Genialny umysł dziecka

Fot. Aneta Błaszczyk


Dziś zapraszam Was do obejrzenia prezentacji na temat niesamowitych zdolności do nauki języka u małych dzieci.

Autorka prezentacji, Patricia Kuhl, na co dzień zajmująca się badaniem, w jaki sposób dzieci przyswajają sobie język, przedstawia nam swoje najciekawsze odkrycia.

Naprawdę warto obejrzeć !!!


Z prezentacji dowiadujemy się, że istnieje pewien okres krytyczny, w którym dzieci najłatwiej uczą się języka i  że do 7 roku życia dzieci są prawdziwymi geniuszami.

Pani Kuhl opowiada nam o tym, że każdy mały człowiek jest do 1 roku życia "obywatelem świata", potrafiącym odróżniać dźwięki pochodzące z różnych języków, czego dorosły człowiek już nie umie.

Ważnym spostrzeżeniem autorki jest również to, że dzieci uczą się nowego języka podczas żywego kontaktu z drugim człowiekiem a nie np. podczas oglądania obcojęzycznych programów telewizyjnych.

Ta niesamowicie ciekawa prezentacja urozmaicona jest filmikami nagranymi podczas badań autorki.

Aby obejrzeć ją z polskimi napisami, należy najpierw wcisnąć przycisk play, a następnie - z listy wielu różnych języków - wybrać "polish".

Miłego oglądania :)Komentarze

  1. Wreszcie pojawiają się zaawansowane badania nad dziecięcym umysłem. Często słyszy się opinie, że dziecko nie pamięta swoich pierwszych lat ale mało kto zwraca uwagę na to jak wielki wpływ mają właśnie te pierwsze lata. Dawno nie widziałem tak fajnego filmiku, dzięki ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. http://www.sandrusia6.blogspot.com/ to pewnie nie miejsce ale gdy tylko zobaczyłam ten blog chciałam link do niego przekazac dalej. to takie niesprawiedliwe....

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Zapraszam do komentowania. Proszę o kulturalne wyrażanie swoich poglądów. Nie akceptuję wulgaryzmów i chamstwa.

Dziękuję i zapraszam ponownie.

Popularne posty z tego bloga

Jak zapomnieć o EX?

Zdrada w związku boli - i jest to naturalne