Social media: tu rządzą kobiety!

Fot. Mauricio Dantas Melo
No to kolejny post na temat mediów społecznościowych :)

Tym, którzy jeszcze nie wiedzą, o czym właściwie mowa, wyjaśniam, że społecznościowki ( po angielsku social media ) to wszelkie internetowe projekty, które skupiają wokół siebie mniejsze lub większe społeczności a jednocześnie pozwalają na interakcję pomiędzy ich uczestnikami.

Do social media należy zaliczyć zatem zarówno blogi, które czyta i komentuje pewna grupa osób o podobnych zainteresowaniach, mikroblogi, pozwalające na dzielenie się z przyjaciółmi ciekawymi informacjami, jak i sieci społeczne, mające naprawdę wiele zastosowań zależnie od wykorzystywanej technologii.


Co sprawia, że ludzie kochają social media ?
Potrzeba przynależności, potrzeba bycia z kimś w relacjach, potrzeba bycia w kontakcie.

Człowiek to wszak zwierzę stadne ;) - klik.

Wiele już rzeczy o social media widziałem, ale poniższy film to szczególnie interesujący kąsek.

Johanna Blakley przedstawia - między innymi - statystyki dotyczące korzystania z mediów społecznościowych. Autorka prezentacji ukazuje przewagę użytkowniczek nad użytkownikami i wysuwa ciekawą tezę na temat przyszłej dominacji kobiet w kształtowaniu globalnych mediów.

Warto obejrzeć.

PS. Filmik jest z polskimi napisami.

Komentarze

 1. Kobiety rządzą już prawie wszędzie;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mnie zastanawia jaki wpływ rzeczywisty będą miały social media na media globalne i działania marketingowe firm. Temu zawsze służyła segmentacja, produkt rzecz jasna zawsze kierowany jest do odpowiedniego targetu. Do segmentacji (stosowanej i tak pogłębionej, a nie opierającej się wyłącznie na dwóch zmiennych) można dodać kryteria pojawiające się i łączące w grupy osoby na social media. Obecnie ciężko sprzedać produkt opierając się tylko na kryteriach social media albo tylko na klasycznej segmentacji (inna będzie gra dla 15 latka, inna dla 30 latka o dochodach 10.000 mies., teoretycznie tworzących tę samą grupę).

  Wniosek o przyszłej dominacji kobiet wysnuty na podstawie przewagi kobiet nad mężczyznami w social media wydaje mi się przesadzony. Social media są różne, zaspokajają rozmaite potrzeby, nie można "zdominować" w tym zakresie mężczyzn, tak samo jak kiedyś nie można było kobiet.

  Rozumiem, że zwiększy się rola kobiet - jak prawie wszędzie. W mediach jest coraz więcej tematów oglądanych częściej przez kobiety niż mężczyzn - to zrozumiałe, kobiety dochodzą do głosu.

  Już trochę abstrahując od filmu, ja tylko nie chciałabym by doszło do "szturmu" kobiet (oczywiście trochę przesadzam ze szturmem), ale proszę niech każdy zostanie sobą i realizuje swoje plany - ani po męsku ani po kobiecemu, po prostu po swojemu.


  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Zapraszam do komentowania. Proszę o kulturalne wyrażanie swoich poglądów. Nie akceptuję wulgaryzmów i chamstwa.

Dziękuję i zapraszam ponownie.

Popularne posty z tego bloga

Jak zapomnieć o EX?

Zdrada w związku boli - i jest to naturalne