Trudno jest być gejemZdaniem badaczy mniejszości seksualne nawet dwa razy częściej korzystają z usług instytucji ochraniających zdrowie i leczących uzależnienia od substancji psychoaktywnych.

To może być powodem stworzenia w przyszłości specjalnego rodzaju wsparcia dla lesbijek, gejów i osób biseksualnych.


Susan Cochran wraz ze swoim zespołem ( z University of California, Los Angeles ) przeanzalizowała dane uzyskane kwestionariuszowo od 2074 ludzi.

Naukowcy zauważyli, że aż 48,5 % lesbijek, gejów i osób biseksualnych deklarowało korzystanie z leczenia zdrowia psychicznego w przeszłości - w porównaniu z 22,5 % osób heteroseksualnych. Warto uzupełnić, ze płeć również odgrywała znaczącą rolę: lesbijki i biseksualne kobiety w największym stopniu korzystały z leczenia, natomiast heteroseksualni mężczyźni - w najmniejszym.

"Powszechnie wiadomo jest, że z usług medycznych w dużo większym stopniu korzystają kobiety. Tutaj pokazaliśmy, że również orientacja seksualna odgrywa znaczącą rolę. Lesbijki i biseksualne kobiety deklarują średnio dwa razy częściej o korzystaniu z usług instytucji ochraniających zdrowie psychiczne lub leczących uzależnienia od substancji psychoaktywnych."

- mówi Cochran.

Dlaczego tak się dzieje ?

Naukowcy spekulują, że głównym powodem dużo częstszego korzystania z usług instytucji zajmujących się ochroną i leczeniem zdrowia przez gejów, lesbijki i osoby biseksualne może być ich większa ekspozycja na przejawy społecznej dyskryminacji, przemocy i innych stresujących życiowych wydarzeń.

W przyszłości, zdaniem badaczy, może zaistnieć potrzeba stworzenia szczególnej opieki medycznej dla osób homoseksualnych, którzy będą przychodzić ze specyficznymi dla swojej orientacji seksualnej problemami.

Na podstawie: ScienceDaily.

Komentarze

 1. Nie-gejem też trudno być. Matką i ojcem też trudno być, a czasem być trudno samym człowiekiem. Może im jakieś rezerwaty wybudować?

  OdpowiedzUsuń
 2. Trudno być innym niż przeciętny członek społeczeństwa. Każdy "inny" częściej korzysta z pomocy i leków lub w ostateczności odchodzi z tego świata.
  BP.

  OdpowiedzUsuń
 3. @ Anonimowy -
  Oczywiście w życiu każdego człowieka pojawiają się trudne chwile.

  Nie chodzi o to, żeby oddzielać ludzi z problemami, lecz rozumieć... A przynajmniej - starać się to robić...

  @ Anonimowy -
  A powinienem ?

  @ BP -
  Byłbym ostrożny w formułowaniu tak ogólnych i radykalnych tez.

  Pozdrawiam wszystkich.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nikt się nikomu w życie prywatne nie ładuje, a jak ktoś ma problem, że cała reszta nie jest taka jak on, to słusznie powinien się leczyć i przestać robić z siebie ofiarę.

  OdpowiedzUsuń
 5. @ Anonimowy -
  Jesteś w dużym błędzie.

  Najlepiej przeczytaj dokładnie wszystkie wpisy na blogu oznaczone etykietą "homoseksualizm" a poznasz szerszy kontekst dyskryminacji osób o odmiennej orientacji seksualnej - utrudnienia społeczne i prawne.

  Oczywiście wszyscy są tolerancyjni, pod warunkiem, że ci "inni" siedzą cicho i niczego nie chcą od systemu.

  OdpowiedzUsuń
 6. @Integralny

  Absolutnie się z Tobą nie zgadzam. Znalazł bym Ci multum nieodpowiadających mi regulacji prawnych. Czy to jest powód abym czuł się dyskryminowany i się z tego powodu leczył?

  OdpowiedzUsuń
 7. Zgodzę się z treścią tego artykułu. Sam jestem gejem i zmagam się z problemami, tkwią one we mnie samym a i w związku z relacjami z innymi ludźmi. Mam przyjaciela ktory jest psychologiem interesuje się także seksuologią, który prowadził podobne badania i doszedł do podobnyc wniosków. Mimo że nasze społeczeństwo w obecnych czasach staje się coraz bardziej otwarte, to jednak życie ludzi "kochających inaczej" bywa bardzo ciężkie. Nie ma ludzi bez problemów tyle że jedni mają takie a inni inne...
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 8. Z kobietami to jest dopiero ciężkie życie, czasami to wam zazdroszczę i przeklinam los, że się gejem nie urodziłem!

  OdpowiedzUsuń
 9. Ostatnio każdy chce być gejem. Kiedyś było takich przypadków dużo mniej, dzisiaj to chyba imponuje. Choroba cywilizacyjna i tyle. Trudno być gejem - trudno również patrzeć na obściskujących się facetów. W dodatku muszą patrzeć na to nasze dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 10. Ebro... gdyby dzieci patrzyły na miłość dwóch ludzi okazywaną przez pocałunek to by się nic złego nie działo... ale oczywiście, najłatwiej wychować je na homofobów, gwarantuje Ci że zobaczą o wiele gorsze rzeczy w szkole ,internecie , telewizji.
  Dzięki takim ludziom jak Ty wiele osób musi kryć się ze swoją orientacją,
  ludzie traktują Cię jak śmiecia aż w końcu sam tak zaczynasz myśleć, wstydzisz się samego siebie... Niektórzy chyba zbyt przesadnie interpretują artykuł, nie ma tam nic o wyjątkowym traktowaniu gejów i lesbijek. Jest wiele oddziałów dla ludzi z różnymi problemami i nie jest to coś nowego, nie zauważasz tego w swoim życiu codziennym bo to nie jest cyrk po środku miasta.
  Ebro, nigdy nie wiadomo czy Twoje dziecko nie ma pociągu do tej samej płci, a widząc Twoje nastawienie, zamknie się w sobie np. choćby z powodu braku akceptacji ze strony najbliższych , wpadnie w depresje, i będzie potrzebował pomocy ( na Ciebie chyba nie może liczyć )...

  OdpowiedzUsuń
 11. Masz racje PRZEMKU,tyle tych homofobów w naszym kraju,że trudno tu zyć ,jeżeli jesteś INNY.Ja zaś życzę wszystkim homofobom po jednym dziecku , które kocha ,, inaczej ,, wówczas przekonaja się ,ze ta miłość moze być o wiele piękniejsza niż w toksycznych związkach heteroseksualnych,tam to jest /często/ dopiero patologia /nerwy,bicie,picie , krzyczacy ,, RODZICE? ,,a dzieci na to patrzą .Jestem starsza już osobą i do tego b.b. tolerancyjną.Dużo książek przeczytałam i stwierdzam,że homoseksualizm był,jest i będzie,Wystarczy troche poczytać

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Zapraszam do komentowania. Proszę o kulturalne wyrażanie swoich poglądów. Nie akceptuję wulgaryzmów i chamstwa.

Dziękuję i zapraszam ponownie.

Popularne posty z tego bloga

Jak zapomnieć o EX?

Zdrada w związku boli - i jest to naturalne