Jak wyglądać młodziej?Psychologowie z Friedrich - Schiller - Universitaet Jena ( Niemcy ) uważają, że odkryli sposób, jak można wyglądać młodziej bez większego wysiłku i operacji plastycznych. Przeczytajcie !!!


Dr Holger Wiese zauważył, że uczestnicy badania nie byli stanie prawidłowo oszacować wieku osoby w średnim wieku ( której twarz zaprezentowano im na ekranie ), jeśli wcześniej prezentowano im serie twarzy dużo starszych lub dużo młodszych ludzi.

Kiedy w grę wchodziła najpierw prezentacja serii twarzy starszych osób a później twarzy osoby w średnim wieku, badani zawsze oceniali tą w średnim wieku jako JESZCZE MŁODSZĄ, niż była w rzeczywistości.

Inaczej działo się po prezentacji najpierw młodych twarzy. Badani po takiej serii, oceniali twarz osoby w średnim wieku jako DUŻO STARSZEJ, niż wskazywała na to jej metryka.

Professor Stefan R. Schweinberger, odpowiedzialny za to i inne badania wchodzące w skład większego projektu o nazwie "Percepcja człowieka", dodaje, że wyżej opisane mechanizmy były jeszcze bardziej widoczne, jeśli płeć serii starszych lub młodszych ludzi zgadzała się z płcią osoby w średnim wieku i płcią uczestnika badania.

Jeśli chcemy wyglądać młodziej, najlepiej zatem otaczać się ( wieloma ) starszymi koleżankami lub kolegami. Ludzie bowiem wydają się być skłonni do oceny naszego wieku, porównując nas z innymi.

Znacie lepsze sposoby ;) ?

Komentarze

 1. Fajny sposób na odmłodzenie i taki prosty.

  By wyglądać młodziej należy zdrowo się odżywiać i być aktywnym fizycznie, no i oczywiście uśmiechać się promiennie.Brak niektórych witamin czy minerałów powoduje , że cera i cała skóra staje się szorstka,zrogowaciała, pojawiają się zmarszczki i fałdy skórne.

  OdpowiedzUsuń
 2. margeta
  promienny uśmiech to jest to! :D

  Z artykułu wydaje się wynikać, że porównania na zasadzie kontrastu powiększają kontrast. Można się więc domyślać, że porównania na zasadzie podobieństw powiększają podobieństwo. Nic więc dziwnego, że osoba którą uważaliśmy za podobną do nas okazuje się nie mieć z nami tyle wspólnego co zakładaliśmy.

  Pio

  OdpowiedzUsuń
 3. ha,ha...to prawda,zdecydownaie :)
  ale jeśli chcemy aby nasz mózg w towarzystwie pracował na szybszych obrotach, był bardziej elastyczny....to zdecydowanie otaczac się ludźmi młodszymi.Czy ,zależy na czym komu zależy :))
  co tam wygląd :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Pomysł nie trafiony. Otaczając się chrupkami prędzej staniemy się tacy jak oni aniżeli zachowamy świeżość :))

  OdpowiedzUsuń
 5. W sumie nic nowego nie wymyślili, ten mechanizm już był opisywany na studiach. Naukowcy poprostu lubią się bawić, bawić, bawić, a nuż im coś błyśnie :P Póki co powtarzają nieraz badania które już były w inny sposób przedstawione. Żadna rewelacja.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nłókofcy doszli do wniosku, że jak chcesz się poczuć wysoki musisz otaczać się ludźmi niskimi :)))

  OdpowiedzUsuń
 7. A ja otaczam się ludźmi młodszymi i wyższymi ode mnie :) Nie mam szans na młody wygląd.
  Niepotrzebnie stosuję zatem kremy przeciwzmarszczkowe (choć to ani wysiłek ani operacja plastyczna) i robię codziennie ćwiczenia "i a o u y" na usprawnienie mięśni twarzy :)
  Tak serio, to można sobie podmienić kod genetyczny, niektórzy tak już mają, że zawsze wyglądają młodo.

  OdpowiedzUsuń
 8. Żadne odkrycie, równie dobrze laska może otaczać się koleżankami-pasztetami, żeby na ich tle wypaść korzystniej. Kontrast zawsze działa.

  OdpowiedzUsuń
 9. Mam 31 lat i jeszcze zadna nowo poznana kobieta nie zgadla mojego wieku-wszystkie "odmladzaly" mnie srednio o 7-5 lat. Powiem wam dlaczego...:D. Cwicze chociaz z przerwami od 16 roku zycia oraz nie pije i nie pale (chociaz probowalem roznych uzywek). Oto moja recepta, azeby wygladac mlodziej...:)

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Zapraszam do komentowania. Proszę o kulturalne wyrażanie swoich poglądów. Nie akceptuję wulgaryzmów i chamstwa.

Dziękuję i zapraszam ponownie.

Popularne posty z tego bloga

Jak zapomnieć o EX?

Zdrada w związku boli - i jest to naturalne