Czy Ty też lubisz czytać blog PSYCHIKA.net?
Otrzymuj powiadomienia o nowych tekstach na moim blogu - tak jak ponad 5.000 zapisanych już osób. Będziesz na bieżąco z tym, co nowego w psychologii.


Po wpisaniu maila przepisz kod z obrazka a następnie sprawdź skrzynkę i potwierdź Twoje zgłoszenie. Marcin

sobota, 8 stycznia 2011

Dlaczego gry komputerowe wciągają?


Światowy rynek gier komputerowych zwrócony jest w kierunku Polski.

Już w maju tego roku bowiem światło dzienne ujrzy stworzona przez polskich programistów świetna pod wieloma względami gra rpg "Wiedźmin 2". Szykuje się niesamowite wydarzenie.

Dziś jednak nie o tej grze, lecz o mechanizmach psychologicznych, które sprawiają, że chcemy grać w gry. Zapraszam Was do obejrzenie prezentacji autorstwa Toma Chatfielda.


Aby obejrzeć film z polskimi napisami, kliknijcie "view subtitles" i wybierzcie "polish".To w co dziś pogracie ?

8 komentarzy:

Anonimowy pisze...

nudne,gry to złodzieje cennego czasu nie warto się w to angażować wiem coś o tym

Integralny pisze...

@ Anonimowy -
Gry komputerowe to rozrywka ( jak tv, kino, czy kręgle ).

Z każdej rozrywki należy korzystać z umiarem :)

PS. Bardzo proszę o podpisywanie się choćby inicjałami lub pseudonimem pod komentarzami zamieszczanymi jako "Anonimowy".

Anonimowy pisze...

Ja uważam ż niektóre gry strategiczne uczą myślenia i planowania, a inne to sama rozrywka

Integralny pisze...

@ Anonimowy -
Zapomniałeś ( - łaś ) o innych grach, które mogą uczyć spostrzegawczości i ... o podpisaniu się ;)

Anonimowy pisze...

W grach zamiast żywności ludzie dostają losowo nowe życie, albo dodatkowe funkcje w grze. To właśnie powoduje, że zamiast skończyć, potrafią bez końca siedzieć przy komputerze oczekując kolejnej nagrody - "Daily Mail".B.H.

Anonimowy pisze...

O tym, że gry komputerowe wciągają przekonałam się osobiście. Niegdyś poświęcałam im bardzo dużą ilość czasu. Dlaczego? Zawsze byłam ciekawa co mnie czeka w kolejnym etapie gry. Ponadto, przechodząc przez kolejne poziomy, czułam się jak bohater, którego nie powstrzyma żadne zło. Myślę, że podobne emocje mogą towarzyszyć współczesnym graczom. Dla niektórych gra komputerowa może być ucieczką przed niepowodzeniami i własnymi słabościami doświadczanymi w rzeczywistym świecie. Z klei dla innych jest to doskonały sposób na rozwinięcie własnej wyobraźni, zręczności czy też własnego myślenia. Coraz częściej mówi się także, że gry komputerowe przyczyniają się do powstawania zachowań agresywnych oraz do desensybilizacji. Moim zdaniem gra komputerowa sama w sobie nie czyni niczego złego, ale niewłaściwe obchodzenie się z nią może doprowadzić do negatywnych zjawisk.
J.G.

Hà Tuấn Đạt pisze...

dong tam mu lậu cho thuê phòng trọ cho thuê phòng trọ nhac san cuc manh tư vấn pháp luật qua điện thoại công ty luật hà nội số điện thoại tư vấn luật dịch vụ thành lập doanh nghiệp

Anonimowy pisze...

Przesrane. Jestem uzależniony od jednej gry. Ale czasami sobie myślę, że zamiast w nią grać powinienem grać w swoje własne życie. Gry wciągają, bo można w nie grać w pojedynkę. W nic innego na świecie nie można grać samemu. I angażują trzy zmysły: wzrok, dotyk i słuch.

I.C.

Prześlij komentarz

Zapraszam do komentowania. Proszę o kulturalne wyrażanie swoich poglądów. Nie akceptuję wulgaryzmów i chamstwa.

Dziękuję i zapraszam ponownie.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...