Nasz naturalny cykl snu


Lubicie sobie pospać ? - Ja bardzo.

Niestety z powodu wielu obowiązków, nie mogę sobie pozwolić na długie spanie w trakcie intensywnego tygodnia pracy.

Z przyjemnością jednak obejrzałem filmik traktujący o tym, jak wyglądałby nasz sen, gdybyśmy żyli w całkowicie naturalnych warunkach :)

Zapraszam Was do obejrzenia tej prezentacji :D


Autorką prezentacji jest Jessa Gamble, kobieta, która napisała wiele książek na temat naszego snu i wewnętrznego zegara biologicznego.

Aby obejrzeć filmik z polskimi napisami, kliknijcie na "View subtitles" i wybierzcie "Polish".Dobranoc !!! ;)Pozdrawiam

Integralny
PSYCHIKA.net

Komentarze

 1. TO jak dobrze rozumiem, gdybym nie używał sztucznego światła szedłbym spać o20 a potem budził się nad rankiem? A dzięki temu byłby żywszy i świeży? Szkoda, że się tak nie da.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak tak z innej beczki, ostatni raz byłam tutaj wieki temu, z braku czasu itd. i muszę powiedzieć, że straszny śmietnik się tu zrobił. Ja rozumiem że reklamy i te inne mają swoje wymogi, ale chodzi też o formę pisania artykułów. Mi osobiście, łatwiej czyta się artykuły pisane jednolitą czcionką. Druga sprawa to tło, to ciemniejsze( nie wiem jaki czas temu zmieniałeś, może po drodze były różne kolory) było lepsze w odbiorze. Noo, naprawdę za dużo tekstu na stronie, z jednej najnowsze komentarze, tutaj jakieś etykiety ect. to wszystko sprawia, że tak naprawdę artykuł zanika.

  OdpowiedzUsuń
 3. Co do aktualnego layoutu to się zgadzam z przedmówcą. Natomiast mam ochotę wypróbować naturalny rytm snu i dam znać jak poszło. Co ciekawe zdarzało mi się iść spać czasem o 20.00 z czystego zmęczenia. Budziłam się wtedy koło 22.00 i mogłam coś tam robić do około 1 w nocy kiedy znów mi się chciało spać.

  OdpowiedzUsuń
 4. @ Kamil -
  Zgodnie z tym co mówi pani Jesse Gamble, właśnie tak by było :)


  @ Anonimowy -
  Proponuję zostać stałą Czytelniczką, może wtedy przyzwyczaisz się z czasem do obecnego designu ;)

  A na poważnie, wygląd bloga to sprawa bardzo dyskusyjna. Wiele osób uważa, że obecny wygląd jest dużo bardziej przejrzysty, niż wcześniejszy, Ty - że nie.

  Uwierz, że bardzo trudno jest znaleźć "złoty środek", o ile w ogóle jest to możliwe. Wciąż jednak pracuję nad optymalizacją bloga pod względem design / funkcjonalność.

  Pozdrawiam :)


  @ Maria B. -
  Obawiam się, że żyjąc w tak zwanych "zachodnich" warunkach, wypróbowanie takiego trybu życia nie będzie możliwe. Chyba, że zrezygnujesz całkowicie z dobrodziejstw cywilizacji - począwszy od komputera, który również emituje sztuczne światło ;)

  Pozdrawiam wszystkich :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawe te informacje, ale na obecne warunki nie do wykonania. Ludzie nie mają dziś często czasu dla siebie i innych, na sen również. Ciekawy jestem, czy ta Pani z filmu ma jakieś rady dla osób mających problemy ze snem. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo ciekawe artykuły na tym blogu, ale faktycznie post zanika gdy jest wszędzie czegoś, bo w końcu od czego są zakładki ? ;)

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Zapraszam do komentowania. Proszę o kulturalne wyrażanie swoich poglądów. Nie akceptuję wulgaryzmów i chamstwa.

Dziękuję i zapraszam ponownie.

Popularne posty z tego bloga

Jak zapomnieć o EX?

Zdrada w związku boli - i jest to naturalne