Najlepsza Notka na Blogu - Wasze typy cz. I

Jak wiecie konkurs na wytypowanie Najlepszej Notki na Blogu PSYCHIKA.net i uzasadnienie swojego wyboru wciąż trwa - termin nadsyłania zgłoszeń 6 listopada. Szczegóły konkursu --- tutaj.

Dziś prezentuję Wasze dotychczas nadesłane typy.


A oto one ( pozostawiam oryginalną pisownię ).Najlepsza Notka na Blogu wg Darii Ivanotty

"Nasza Klasa i Facebook nakręcają zazdrość w związku?"

Temat zupełnie na czasie ponieważ facebook rośnie w siłę i zdobywa coraz szersze grono zwolenników :). I widzę że coraz więcej moich znajomych przekonuje się do tego portalu i... powoli się uzależnia. Słyszałam nawet że w Stanach przez facebooka doszło nawet do kilku rozwodów za sprawą możliwości ustawienia sobie statusu "wolna" przez pewną zamężną kobietę :). Gdy mąż się dowiedział to zrobiło się nie przyjemnie.. Tylko zastanawiam się jak można brać na poważnie takie rzeczy? Hmm.. w sieci nawet krążą kawały odnośnie nowoczesnego zrywania ze sobą, ponieważ smsy stały się oklepane tak teraz używa się na fb zmiany statusu w "związku" :)Najlepsza Notka na Blogu wg Natalii Szeligi

"Jak rozwija się alkoholizm?"

Dlaczego ten tekst uważam za bardzo dobry? Bo nie owija w bawełnę. Bo mówi prawdę, że alkoholizm jest chorobą i trzeba go leczyć. Bo daje do myślenia, że... to jak pokieruje każdy człowiek swoją "przygodą" z alkoholem, zależy tylko od niego. Bo daje nadzieję, że każdy może się zmobilizować i spróbować z tym walczyć. Bo pokazuje, że warto to zrobić. :)Najlepsza Notka na Blogu wg Cecylii Owczarek

"Ludzie, których kochamy"

Chociaż nie przepadam za psychologią...to ten tekst całkiem mnie zainteresował i dał trochę do myślenia...a to znaczy, że musiał być wyjątkowo dobry albo hipnotyzujący :)

pozdrawiam:) ciekawa książka do wygrania:)Najlepsza Notka na Blogu wg Damiana

Jestem czytelnikiem bloga od kilku misiecy, moim zdaniem najciekawsza notka jest

"Jaka jest Twoja Życiowa Droga?"

Intersuje sie motywacja a ta notka potwierdza ze "jestesmy panami swojego losu", ze wszystko zalezy od nas. Jakis rok temu "otworzylem" sie i na jednym z portali poznalem milosc mego zycia - jestesmy szczesliwi :). Notka potwierdza moje podejscie do zycia.Najlepsza Notka na Blogu wg Barbary

Witaj - o książkę nie walczę, bo ją mam. :) Ale chciałabym wziąć udział w konkursie, głosując na posty Di dlatego, że widzi i czuje więcej niż przeciętnie każdy z nas i umie to wyrazić, a szczególnie na post:

"Krótki wpis o wybaczaniu"

Ten post wywarł na mnie wrażenie dlatego, że Di napisała wprost o najczęściej ukrywanej przyczynie tkwienia w "czarnej dziurze" żalu i pretensji wobec kogoś, kto według nas głęboko nas skrzywdził - o chęci odwetu wobec tego kogoś, jako swoiście pojmowanej "sprawiedliwości". Pozdrawiam.
Najlepsza Notka na Blogu wg Claivi

"Fani gier komputerowych najlepszymi chirurgami?" - Moja ulubiona notka

Ta notka jest moją ulubioną, ponieważ temat w niej poruszony pokazuje, że nawet dzięki grze w gry komputerowe można wykształcić ponadprzeciętne, zaskakujące umiejętności.Najlepsza Notka na Blogu wg Marzeny Ilnickiej-Kowalczyk

Szukając w blogowym archiwum artykułu, który wrył mi się w pamięć, znalazłam całkiem inny pt "Jak niezaspokojenie emocjonalne w dzieciństwie wpływa na psychikę dorosłego człowieka?".

Nie spotkałam się wcześniej z tym artykułem, a zrobił na mnie bardzo duże wrażenie.

Jest obszernie i przystępnie napisany, dotyczy wielu ludzi, co widać choćby po ilości komentarzy, a także dotyczy również mnie.

Świetny ! Bo dzięki niemu zaczynamy rozumieć:
- dlaczego niejednokrotnie bywamy tak nieszczęśliwi w relacjach między - ludzkich,
- skąd bierze się u nas brak pewności siebie i tak ogromna potrzeba otrzymywania miłości i akceptacji,(nazywam to w swoim własnym języku 'poczuciem niedokochania' :)
- jak niedogodna i źle odbierana może być nasza postawa przez innych,
- uświadamia nas o tendencjach egoistycznych co jest niezwykle cenne, jeżeli chcemy, aby nas kochano ...

Mając taką wiedzę możemy próbować radzić sobie z tym problemem sami.
Rozumiemy że potrzebujemy być kochani bo mamy do tego uzasadnione prawo (eliminuje poczucie winy), ale jednocześnie przestrzega przed nadmiernymi oczekiwaniami wobec innych, aby zminimalizować poczucie rozczarowania i odrzucenia.

Dziękuję za artykuł :)

Pozdrawiam serdecznie
Marzena Ilnicka-KowalczykNajlepsza Notka na Blogu wg Magdaleny Gadamskiej

"Śmieje się na pogrzebie - prostak czy aleksytymik?" -według mnie ta notka na blogu jest najlepsza. Na wstępie chciałam jednak zaznaczyć, że wiele wpisów jest interesujących (przynajmniej dla mnie, bo interesuję się psychologią i od 2008 roku też mam swojego bloga, którego niestety zaniedbałam). Uważam jednak, że notka nie powinna być tylko ciekawa dla osób zainteresowanych psychologią,ale również dla zwykłych ludzi nie mających styczności z ta dziedziną nauki, a ta taka właśnie jest. Dzięki tej notce być może coś zmieni się w świadomości ludzi. Sama często słyszę od innych, że jakaś tam osoba zachowuje się niepoważnie, bo śmieje się, pomimo że nie ma ku temu powodu, albo złości się bez przyczyny. Ci ludzie są przedmiotem drwin ze strony innych. Takie "niedostosowanie emocjonalne" do sytuacji nie musi być jednak podstawą do twierdzenia o np. niedojrzałości tego człowieka, ale może świadczyć o jego chorobie. Większość ludzi nie wie, że istnieje coś takiego jak aleksytymia, dlatego uważam, że ta notka jest najlepsza, ponieważ może zmienić coś w świadomości ludzi.

Pozdrawiam
Magdalena GadamskaNajlepsza Notka na Blogu wg Justyny

"Mamo, tato skąd się biorą dzieci?"

Skąd się biorą dzieci -sama jestem mamą i wkrótce czeka mnie odpowiedź na to pytanie.Artykuł dostarczył mi pożytecznych informacji i pozwolił lepiej się do tego momentu przygotwać.Podobnie jak autor bloga jestem zdania że szczerość zaoowocuje w późnie...jszych relacjach.Nikt z nas nie lubi być okłamywany czy zwodzony a moim zdaniem dziecko zasługuje na szczerość w końcu jest najważniejszą osóbką w naszym życiu.Najlepsza Notka na Blogu wg Joanny Hankus

Miłość to trudne słowo. Przyjaźń, to trudne słowo.
- Wierzysz w przyjaźń damsko – męską?
- Wierze, bo tylko na przyjaźni można zbudować związek.
Hormony unosiły się w powietrzu. Bliskość wyzwala oksytocynę, prawda? Deszcz i zimno zmuszają do bliskości. Tylko czy można zrzucić całą winę na hormony?

Takie myśli dręczyły mnie któregoś poranka. Aromat kawy unosił się w pokoju, a komputer przy oknie cicho szumiał. Idylla, tak? Gdyby tylko wyeliminować natrętne myśli...

Czy wierze w przeznaczenie? Nie wiem. Czy ślepy los może zmienić naszą przyszłość? A nie lepiej będzie jeżeli ten los nazwiemy za Terakowską „kamieniami życia”? Tak, czy inaczej, tamtego poranka znalazłam na poczcie mailowej informacje o nowym artykule na ‘psychice’.
"Oksytocyna - zaufanie i... naiwność" Naiwność! Tego słowa mi brakowało. Czy to było naiwne? I czy można tą ewentualną naiwność usprawiedliwiać? Tak by było najłatwiej...

„Wyniki pokazały, że osoby, którym zaaplikowano oksytocynę były bardziej ufne w grze, dzielili się większą ilością pieniędzy z uczciwymi partnerami, niż osoby, którym zaaplikowano placebo.”
Uczciwym partnerem. Więc jeszcze intuicja do tego? Pewność? Przypuszczenie?
Oksytocyna nie wpływa na naiwność.
„Napisz wiadomość do...”:
Wiesz, badania mówią, że oksytocyna nie zwiększa naiwności. Wiec wychodzi na to, że jednak możesz mi wierzyć.”
„Wiadomość od...”:
Zaraz, co o tej oksytocynie było? Że hormon miłości? Miłości, tak....?
Szkoda, że hormony nie są od nas zależne. Można by wybierać sobie uczucia, stany, kreować sytuacje. Tyle, że wtedy nie było by potrzebne zastanawianie się nad sobą i innymi, badanie korelacji, poznawanie człowieka i jego natury. Stracilibyśmy jedno z przyjemniejszych zajęć.Najlepsza Notka na Blogu wg Werki

Witam. Chciałam pogratulować stworzenia czegoś niezwykłego w sieci. Uważam, że śledzenie różnego rodzaju zagadnień na blogu PSYCHIKA.NET warte jest poświęcenia czasu. Nigdy nie interesowały mnie zagadnienia związane z tą sferą. Przypadkowo natrafiłam na ten blog i nie żałuję. Przeczytałam wiele ciekawych artykułów. Jednakże bardzo (chyba najbardziej) zaciekawił mnie temat związany z postrzeganiem seksu przez mężczyzny i kobietę. (link - "Faceci są mniej wybredni - czyli o seksie na jedną noc")
Wielokrotnie słuchałam różnych wypowiedzi dotyczących tego tematu. Były one na prawdę różne. Wreszcie mam potwierdzenie tego, co zawsze mnie intrygowało. Niejednokrotnie słyszałam w słowa kumpli na temat dziewczyn, które brzmiały "Potwór, nie potwór - byle ma otwór". Myślałam jednak, że są oni na tyle wybredni, że owo zdanie jest tylko żartem. Zawsze wydawało mi się, że to kobiety (mimo tego, że wygląd partnera jest dla nich bardzo ważny) stawiają charakter ponad to, co facet prezentuje na zewnątrz. Tym samym miałam wrażenie, że to mężczyzna nie pokusi się pójść do łóżka z kobietą, która nie przypomina mu Paris Hilton. Oczywiście nie mówię tu o mężczyznach, którzy planują wejście w poważny związek (bo wtedy często wygląd ma mniejsze znaczenie niż charakter). Ale w życiu nie przypuszczałabym, że naukowo zostanie udowodnione to, że facet, który chce przygodowo spędzić czas z jakąś "panienką" - pokusi się na mało atrakcyjną kobietę. Dlatego też zaintrygował mnie owy wpis na blogu. Oby tak dalej!

Pozdrowionka - WerkaSerdecznie wszystkim dziękuję i czekam na kolejne zgłoszenia :)


Pozdrawiam

Integralny
PSYCHIKA.net

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Jak zapomnieć o EX?

Zdrada w związku boli - i jest to naturalne