Ładna figura, czy ładna twarz – czego i kiedy w kobietach szukają mężczyźni?

Fot. Afonso Lima
Psychologowie z USA odkryli, że mężczyźni szukający znajomości z kobietą na krótki okres czasu są bardziej zainteresowani jej figurą niż panowie szukający znajomości na dłużej – skoncentrowani na wyglądzie twarzy kobiety.

Zapraszam do lektury :)


375 studentek i studentów college’u oglądało zdjęcia ludzi, po czym oceniało zainteresowanie nimi jako potencjalnymi partnerami na krócej lub na dłużej. Twarze i ciała osób ze zdjęć były zakryte. Za każdym razem studenci mogli jednak wybrać sobie, który z tych dwóch elementów odsłaniają – tylko jeden z nich, nigdy oba.

Okazało się, że tylko 25 procent panów z tych, którzy powiedzieli, że rozważyliby dłuższy związek z prezentowaną kobietą, odsłaniało ciało kobiety, 75 procent z nich odsłaniało jej twarz. Dla porównania – aż 51 procent mężczyzn szukających krótkiej znajomości odsłoniło ciało.

Jeśli zaś chodzi o kobiety biorące udział w badaniu, nie zauważono istotnych różnic pomiędzy ich preferencjami atrakcyjnego ciała lub atrakcyjnej twarzy mężczyzny. Być może liczył się dla nich całokształt ;)

Naukowcy - Jaime Confer i David Buss - wyjaśniają te wyniki podejściem ewolucyjnym.

Kiedy facet szuka kobiety na krótko jest zainteresowany tylko jej płodnością, którą rozpoznaje po wyglądzie jej ciała, płodzi dzieci i "idzie dalej w świat".

Szukając jednak partnerki na dłuższy okres czasu, to nie płodność staje się dla mężczyzny priorytetem, ale to, czy podoba mu się w niej coś więcej – na przykład jej twarz :)

A co Wy myślicie na ten temat ?

Źródło: ScienceDaily


Pozdrawiam

Integralny
PSYCHIKA.net

Komentarze

 1. Ciekawe a jednak prawdziwe. Ja obecnie patrzę na figurę, twarz i rozum :) Co z tego, że dziewczyna jest piękna, a głupia jak but i daje po krzakach. Trzeba patrzyć na wszystko, a szczególnie na rozum. Co z tego, że możesz mieć piękną laskę z którą bedzie ci super tylko w łóżku bo do niczego innego ona się nie przyda :/

  OdpowiedzUsuń
 2. Wiadomo ze panowie(sa wzrokowcami) patrza na figure,twarz..przeciez rozumu nie widac.
  Z uplywem czasu figura ,generalnie uroda przemija,pojawiaja sie zmarszczki,wiec jesli na dluzej,to trzeba mezczyznie takiej kobiety,z ktora bedzie mial o czym porozmawiac,
  jesli on sam tez bedzie mial cos sensownego do powiedzenia.

  OdpowiedzUsuń
 3. Widziałam inny fajny eksperyment. Kobietom przestawiano zdjęcia mężczyzn: o bardzo ostrych rysach twarzy, mocną szczęką i szerokimi brwiami oraz zdjęcia takich mężczyzn, którzy mieli rysy łagodne, chłopięce i miękkie. Kobiety myśląc o ślubie lub o przelotnym romansie miały wskazać zdjęcie mężczyzny. Większość kobiet myśląc o ślubie wybrała zdjęcie łagodnego mężczyzny, a myśląc o krótkim romansie - zdjęcie mężczyzny o ostrych rysach.

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Zapraszam do komentowania. Proszę o kulturalne wyrażanie swoich poglądów. Nie akceptuję wulgaryzmów i chamstwa.

Dziękuję i zapraszam ponownie.

Popularne posty z tego bloga

Jak zapomnieć o EX?

Zdrada w związku boli - i jest to naturalne