A czy Wy macie już swoje bociany na dbajobociany.pl?

Kiedy otrzymałem od firmy Brand New Media propozycję zostania Ambasadorem Idei Ochrony Bocianów nie wahałem się ani przez chwilę. Dlaczego? - Bo uważam, że chroniąc środowisko naturalne, dbając o tak zwaną biosferę, przyczyniamy się nie tylko do kształtowania warunków dla naszego zdrowego życia, ale stwarzamy też szansę do takiego życia dla naszych przyszłych pokoleń.

Warto żyć ekologicznie, warto dbać o bociany.

Dziś zapoznam Was z serwisem dbajobociany.pl, na którym nie ruszając się sprzed komputera, tworząc nasze wirtualne boćki - tak naprawdę WSPÓLNIE zbieramy punkty, za które sponsor obiecał budować platformy pod bezpieczne, stabilne bocianie gniazda.

Obejrzycie też krótki filmik z warsztatów dla blogerów organizowanych przez Polskie Towarzystwo Przyjaciół Przyrody "Pro Natura" oraz zobaczycie fotki bocianów mojego autorstwa z przepięknie położonej, malowniczej Wyspy Wolin.W czasach gdy wysoko cenionymi wartościami jest postęp technologiczny, automatyzacja procesów wytwórczych, minimalizacja kosztów, przy zachowaniu wysokiej stopy zwrotu - warto a nawet TRZEBA POMYŚLEĆ O EKOLOGII.

Uważam, że wypierając z naszego życia ekologiczne wartości, czy nie nagłaśniając kwestii z nimi związanych w naszym najbliższym otoczeniu (rodzina, szkoła, praca) - tak naprawdę wypieramy pewną istotną część nas samych - przecież ZANIM ZACZĘLIŚMY MYŚLEĆ I TWORZYĆ CYWILIZACJĘ to natura była naszym jedynym domem.

Niech dziś ochrona bocianów stanie się symbolem naszego wspólnego zaangażowania w ochronę natury.


Co możemy zrobić ?

Uzbrojeni w klawiatury i myszki od komputerów - bez wydawania ani jednej złotówki z naszej kieszeni - możemy współtworzyć realne, możliwie jak najlepiej zbudowane platformy pod bezpieczne gniazda dla boćków białych, ptaków, które szczególnie upodobały sobie naszą kochaną Polskę.

Jak to możliwe ?

Sponsor (czyli firma Energa) obiecał, że za każde tysiąc wirtualnych bocianów stworzonych na specjalnie przygotowanej do tego stronie internetowej wyłoży dodatkowe fundusze na kolejne platformy pod bocianie gniazda. Mówię dodatkowe, bo firma ta tak czy owak od lat realizuje plan ratowania tych przepięknych białych, ogromnych ptaków.

Co trzeba konkretnie zrobić, aby wspólnie tworzyć dodatkowe platformy ?

Należy wejść na stronę dbajobociany.pl klikając tutaj lub na banner, który jeszcze przez jakiś czas będzie wyświetlany w trzeciej kolumnie bloga.

Następnie klikamy na "stwórz bociana", tam nadajemy boćkowi imię, wybieramy jego życiowe motto, możemy też go sobie ubrać w śmieszne wdzianko (ja ubrałem swojego tylko w czapeczkę). Podpisujemy się i aktywujemy bociana. To wszystko, tak niewiele, a tak dużo z perspektywy ochrony przyrody.

Mój bocian nazywa się Integro i wygląda tak :)


Prawda, że ładny ?

Aha, jeśli macie konto na Facebooku koniecznie pochwalcie się TUTAJ pisząc na ścianie, że stworzyliście boćka, podając też adres bloga skąd wiecie o akcji czyli "PSYCHIKA.net".

Jeśli nie macie jeszcze konta na Facebooku, możecie założyć je sobie tutaj, a jeśli nikt ani nic nie jest w stanie Was przekonać, żeby założyć tam konto to chociaż pochwalcie się stworzeniem wirtualnego bociana na blogu PSYCHIKA.net w komentarzach pod tą notką :) [ instrukcja komentowania na blogu ]

Warto dodać jeszcze, że autorzy strony dbajobociany.pl - oprócz zabawy ze stwarzaniem bociana - przygotowali dla nas również inne ciekawe bocianowe atrakcje m.in. w dziale gadżety można na przykład ściągnąć sobie fajne ekologiczne tapety na pulpit Windowsa, wysłać e-kartkę do znajomego, znaleźć śmieszne i użyteczne widgety na swoje strony internetowe i wiele innych, a w dziale "Czy wiesz, że ..." można z kolei poczytać o ciekawostkach z bocianowego świata.

A teraz filmik z warsztatów dla blogerów, o których pisałem we wpisie "Bociany to piękne ptaki! - relacja z bocianowego spotkania". Tutaj macie relację w skondensowanej filmowej wersji ;)Na koniec zapowiadana druga seria bocianich zdjęć mojego autorstwa wykonanych na Wyspie Wolin :)

Pozdrawiam

Integralny
PSYCHIKA.net

Komentarze

 1. I tak se bedziemy siedzieć przy komputerach i klikać te bociany...
  A komputery będą ekologicznie żarły prąd z ekologicznych elektrowni, które ekologicznie będą dymić i pobierać ekologiczny węgiel z ekologicznych kopalni (a może już ze starych i sypiących się wiatraków powszechnie stawianych w Polsce, których koszt energetyczny wyprodukowania jest ogromny?).
  Wszystko w ramach ekologii! :P

  Ekologicy są straszni (vide akcja sprzed paru lat, żeby używać sztucznych choinek na święta :D Teraz się już ogarnęli i twierdzą, że bardziej ekologiczne są żywe ;)).

  OdpowiedzUsuń
 2. jedno jest pewne, każda akcja jest dobra, aby zwrócić uwagę na jakieś zjawisko, albo problem. każdy z nas żyje zajęty 1000 spraw, nie zwracając uwagi na środowisko naturalne w którym żyjemy i od którego jesteśmy jednak bardzo zależni. Historia Ziemi, to historia wymierania gatunków, a chyba nie chcemy podzielić losu trylobitów i dinozaurów.

  OdpowiedzUsuń
 3. stworzyłam własnego bociana :) i poleciłam znajomym, którzy również przyłączyli się do akcji. Fajna sprawa :D. Mam pytanie: jak mogę "uzyskać" dziecko? Na czym to polega?
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. @ Anonimowa -

  Jak ma na imię Twój bocian :) ?

  W dziale "Dziecko? Poślij boćka!" możesz wysłać specjalne bocianowe powiadomienia do znajomych - o tym, że spodziewasz się dziecka (lub właśnie Ci się urodziło).

  Możesz też wysłać specjalne gratulacje dla znajomych, którzy spodziewają się dziecka lub są świeżo upieczonymi rodzicami :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mój jest ładniejszy:P
  Akcja mi się podoba - niby tak niewiele trzeba zrobić, a zdziała to bardzo dużo dla pięknych ptaków. A przy tym ile przyjemności i śmiechu.... :D
  A.

  OdpowiedzUsuń
 6. @ A. -

  Podaj namiary na Twojego bociana (imię), to zobaczę jak wygląda ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. A ja też mam swojego boćka też ładny !!! ;D a o środowisko jak najbardziej trzeba dbać.
  m.

  OdpowiedzUsuń
 8. dżonszejker to mój bociek

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Zapraszam do komentowania. Proszę o kulturalne wyrażanie swoich poglądów. Nie akceptuję wulgaryzmów i chamstwa.

Dziękuję i zapraszam ponownie.

Popularne posty z tego bloga

Jak zapomnieć o EX?

Zdrada w związku boli - i jest to naturalne