PSYCHIKA.net chroni bociany

Kochani Czytelnicy bloga PSYCHIKA.net, jest mi bardzo przyjemnie, że mogę poinformować Was, że - jako bloger - przyjąłem od firmy Brand New Media propozycję zostania jednym z Ambasadorów Idei Ochrony Bocianów.

Przez kilka tygodni - wraz z innymi blogerami - będę przybliżał Wam bocianową tematykę oraz zapraszał do aktywnego udziału w internetowych grach przygotowanych przez organizatorów tej ekologicznej akcji.Czasami my - jako ludzie - zapominamy o tym, skąd pochodzimy, że zanim powstała kultura, język, coraz to bardziej złożone wynalazki, zorganizowane społeczne struktury, cywilizacja, do czynienia mieliśmy jedynie z czystą przyrodą.
Nie, nie zachęcam nikogo do żadnej regresji, lecz do prawdziwego włączenia do świadomości aspektu naszej biologicznej sfery.

Nie jestem za tym, żeby każdy z nas pozbył się samochodu, kupił sobie krowę i zamieszkał w lepiance. Każdy z nas powinien chronić przyrodę na sposoby godne współczesnego człowieka - stąd akcja prowadzona w internecie za pośrednictwem nowoczesnych narzędzi społecznościowych.

Ochrona bocianów białych to czubek góry lodowej potrzeb zagrożonej nieodwracalnymi zmianami przyrody, jednak tylko poprzez tak konkretnie sprecyzowane kroki, jesteśmy w stanie jej pomóc.

Liczebność bocianów w Polsce w ostatnich latach zmniejszyła się, stąd zwrócenia uwagi ekologicznej organizacji Pro Natura na potrzebę ochrony ich gniazd i żerowisk.
Trudno jest ptakom mieszkać u nas, kiedy ich domy są zagrożone, a miejsc do szukania pożywienia coraz mniej ...


Jutro, czyli w poniedziałek 29 marca, wybieram się do Wrocławia na spotkanie dotyczące ochrony bocianów białych z przedstawicielami Polskiego Towarzystwa Przyjaciół Przyrody "Pro Natura". Oczywiście spodziewajcie się relacji ze spotkania :)

Jak zapewne zauważyliście od piątku po prawej stronie bloga widnieje również animowany baner przekierowujący na stronę dbajobociany.pl oraz strona fanów akcji na Facebook'u. Gorąco zachęcam Was do przyłączenia się do fanów na Facebooku, ponieważ poprzez ten środek komunikacji, organizatorzy będą przekazywali nam najciekawsze bocianowe informacje.


Jeśli znacie jakieś bocianie gniazdo w swojej okolicy, sprawdźcie, czy znajduje się w bazie gniazd, jeśli nie to zgłoście je tutaj [ klik ]. A jeśli chcecie na żywo obserwować gniazdo bocianiej pary w Przygodzicach zajrzyjcie tutaj [ klik ]. Ona ma na imię Przygoda a on Dziedzic. Fajna sprawa z tą kamerką :)
-----

Już wkrótce relacja z mojego jutrzejszego spotkania z Pro Naturą. W kolejnych bocianowych wpisach zapoznam Was również z serwisem dbajobociany.pl - i opowiem krok po kroku jak stworzyć własnego wirtualnego boćka ;) Niecierpliwi mogą zajrzeć już teraz.

Jak dla mnie to niesamowite, że dzięki wirtualnym działaniom będziemy WSPÓLNIE budować realne platformy pod bezpieczne gniazda dla bocianich rodzin :D

Niech boćki czują się w naszym kraju wyjątkowo i będą naszymi coraz liczniejszymi gośćmi :)Akcję wspiera Energa, dostawca ekologicznej energii.


Pozdrawiam

Integralny
PSYCHIKA.net

Komentarze

 1. A ja nadal czekam na akcję ochrony muszki owocowej ;( Chyba muszę coś sam zorganizować.

  OdpowiedzUsuń
 2. Stale wspieram WWF :) Więcej nie mogę. ale świetną stronę mają!

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie wiem czy coś to da....
  Musimy zmienić NASZĄ, Polaków mentalność do natury, życia zdrowiej itp.
  Czerpiąc wzorce z Zachodu, kończymy jak kończymy.

  OdpowiedzUsuń
 4. @ Patrycja Antonina -

  W tym projekcie możesz pomóc bocianom bez jakichkolwiek nakładów finansowych z Twojej strony.

  Wystarczy, że stworzysz wirtualnego bociana na stronie dbajobociany.pl a przyczynisz się do budowy (przez Sponsora) platformy pod bocianie gniazdo :)

  @ Matipl -

  Nie jest tak źle.
  I to nie koniec, a dopiero początek.

  Uważam, że nasza eko-świadomość jest na coraz wyższym poziomie :)

  Pozdr.

  OdpowiedzUsuń
 5. Hej:) Oby więcej było takich projektów. Uważam, że wciąż zbyt mało uwagi poświęcamy otaczającej nas przyrodzie..Bociany to piękne ptaki! Mój wirtualny bociek już klekoce..:)Iza.

  OdpowiedzUsuń
 6. @ Iza -

  Super.
  Projekt również mi się bardzo podoba ze względu na swój ekologiczny charakter.

  Oby jak najwięcej Czytelników stworzyło swojego boćka :)

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Zapraszam do komentowania. Proszę o kulturalne wyrażanie swoich poglądów. Nie akceptuję wulgaryzmów i chamstwa.

Dziękuję i zapraszam ponownie.

Popularne posty z tego bloga

Jak zapomnieć o EX?

Zdrada w związku boli - i jest to naturalne