Nie jesteśmy skazani na geny

Nasz styl życia ma niesamowity wpływ na nasze zdrowie.

Dean Ornish, profesor z University of California w San Francisco, podczas swojej prezentacji, którą możecie obejrzeć poniżej, przytacza wyniki najnowszych badań, które mówią - jak bardzo nasz styl życia może wpływać na naszą genetyczną sferę i na nasze zdrowie.

Przesłanie tej prezentacji jest jasne: nie jesteśmy skazani na geny.


Z tej krótkiej nieco ponad 3 minutowej prezentacji dowiecie się także:


Czy zdrowe odżywianie się, kontrolowanie stresu i uprawianie seksu - wpływa na wielkość naszego mózgu ?


Co wpływa na tworzenie się nowych połączeń nerwowych w mózgu a co je niszczy ?


Czy zmiana stylu życia może powstrzymać rozwój nowotworu ?


Dlaczego nie warto palić papierosów ( tutaj specjalne przesłanie dla panów) ?---
Aby obejrzeć film z polskimi napisami, najlepiej ustawcie je sobie PRZED włączeniem "play" klikając na "viev subtitles" i wybierając "polish".Zauważcie, jak profesor podsumowuje swój krótki wykład:

"Geny tworzą pewne skłonności, jednak jeśli poczynimy większe zmiany niż zazwyczaj, wtedy zmienimy to, w jaki sposób nasze geny manifestują się."

Co to oznacza ? Krótko mówiąc, że wiele zależy od nas.

Nasze zdrowie jest tylko w pewnym stopniu uwarunkowane przez geny, czyli przez to jak wyposażyła nas natura. Z genami takimi a nie innymi rodzimy się, nie mając na ten fakt wpływu (nikt z nas nie wybierał sobie przed urodzeniem ani rasy, ani płci, ani pewnych predyspozycji fizycznych). Na szczęście mamy wpływ na styl życia, jaki prowadzimy. To, czy nasz styl życia będzie zdrowy, czy też nie - zależy tylko od naszej dobrej woli. W ten sposób możemy wpływać na nasze zdrowie.

A zatem mądrych zdrowotnych decyzji Wam życzę:)


Pozdrawiam

Integralny
PSYCHIKA.net

Komentarze

 1. niedawno bardzo wygodnie niektorzy mieli zwyczaj usprawiedliwiac swoje przypadlosci... np. zwyczajne obzartuchy zwykly swoja tusze zrzucac na 'uwarunkowania genetyczne' (zeby nie bylo - nie mam tu na mysli faktycznych uwarunkowan, ktore rzutuja na hormony, a te na tusze.. ale no halo! ile takich przypadkow na metr kwadratowy moze byc?)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zgadzam sie z tym ,ze o wiele za duzo ludzi przypisuje swoje zle nawyki ,uwarunkowania genetyczne na geny swoich bliskich ,a to nie prawda .Jacy jestesmy w duzej mierze wpywa srodowisko ,nasza silna wola ,kultura osobista ,nasze cele ,marzenia i praca rowniez nad soba .

  OdpowiedzUsuń
 3. Zwalanie winy na geny jest złotym interesem dla medycyny i farmacji. "Musisz się leczyć, bo masz złe geny i nic na to nie poradzisz". A jednak, poradzisz, tylko musisz ruszyć się z kanapy, wyrzucić fast food do kosza i zacząć przyrządzać potrawy w domu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jakiś czas temu pytałam mojego lekarza czy to prawda że cukrzyca typu 2 jest dziedziczna (moja prababcia ją miała i babcia ją też ma) - i odpowiedział że to nieprawda. Dziedziczne są tylko najwyżej skłonności, a cukrzyca typu 2 akurat bardzo zależy od trybu życia. Tak samo zresztą jest przy nałogach, np. alkoholizm bywa usprawiedliwiany genami, ale są przecież osoby z tzw. "pijackich rodzin" które mogły wyjść i wychodzą na ludzi. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. cóż, polecam Dan WInter Purpose of DNA
  na You Tube kanał Leszko2012

  OdpowiedzUsuń
 6. Akurat ja nigdy niczego nie zrzucałem na geny - chociaż czasem miałem myśli, że mój brzuszek jest uwarunkowany genetycznie, bo wszyscy go mieli ;-)

  Ostatecznie dobra dieta i pomoc lekarza, a 'geny' znikły.
  Wystarczy chcieć się zmienić, a czasem z czyjąś pomocą się uda.

  OdpowiedzUsuń
 7. Dzięki za fajny artykuł - już wcześniej postanowiłam zmienić instrukcje z genotypu. I w dużej części mi się to udaje :D
  B.

  OdpowiedzUsuń
 8. MÓZG. NISKIE węglowodany. Błędy w IG.
  BH.48.
  MOTTO: Energia i WIEDZA, jest ważna jak na 1 roku studiów, tzn. alfabet nt BYCIA !! *

  MÓZG CZŁOWIEKA ODŻYWIA SIĘ GLUKOZĄ. WOBEC TEGO NALEŻY WIEDZIEĆ:
  Iż najlepszym dla mózgu paliwem jest; CHLEB typu KR-IRL, z ilością 80% tzw. NISKICH węglowodanów, tj. do 26% wzrostu, a więc tych które nie skutkują cukrzycą typu 2. Pamiętajmy, że cukrzycę typu 2 stymulują mąka i każdy cukier spożywczy. Wystarczy tych produktów nie spożywać, to wówczas możliwości zachorowania na ten rodzaj cukrzycy równe są = 0%

  CHLEB typu KR-IRL, STABILIZUJE POZIOM CUKRU WE KRWI, NA WIELE GODZIN:
  Jemy bez większych zahamowań, smacznie i dużo, a przede wszystkim energetycznie oraz bez uczucia GŁODU. Zmęczenie jest nam wtedy obce, a kreatywność myślenia zaskakuje nas samych. Zdrowiejmy i szczuplejmy zatem !!

  TAKIE ODŻYWIANIE NIE JEST DROGIE, A WRĘCZ WYJĄTKOWO TANIE:
  Koszt 1 szt. mini chlebka to 15-20 groszy czyli całodzienne wyżywienie 1 osoby nie przekroczy 2,00 zł. Zjadamy mniej droższych produktów, a to dlatego; że CHLEB typu KR-IRL, syci niewyobrażalnie przez 4-5 godz. Eliminuje skutecznie tzw. wilczy głód, gwarantując przy tym odżywienie biologicznie WZORCOWE.
  To kłopot, że nie kupisz tego chleba, nikt go nie piecze, nikt na nim nie zarabia, ale samemu upiec WARTO !! *

  KONKLUZJA finalna:
  Ilość żywności należy bezwzględnie dostosować do trybu życia, czyli zapotrzebowania energetycznego własnego organizmu. Najistotniejszym stabilizatorem wyrównywania braków energii u człowieka jest bez wątpienia tzw. CHLEB typu KR-IRL. Wskazana jest także zasadotwórcza cytryna ok. 2,5-4 sztuk/24h. Sok z cytryny neutralizuje kwasowość soków trawiennych pustego żołądka zmniejszając łaknienie.

  R E F L E K S J A:
  INDEKS ŻYWIENIOWY, a; INDEKS GLIKEMICZNY, to dwa różne spojrzenia na realia przyrodnicze.
  IŻ; to identyfikacja ewolucyjnych dokonań przyrody, czyli sfera faktów. IG; to wirtualne poglądy, marketing, obłuda i biznes.

  ZOBACZ TEŻ; INDEKS ŻYWIENIOWY, wg: IRL KRAKÓW.
  Książka, pt._______: PORADNIK ŻYWIENIOWY człowieka w XXI wieku.
  Wydanie drugie: zaktualizowane i uzupełnione. ***
  Skrót adresu strony w Internecie_______: MAGDALIRL
  ADRES_______: http://www.magdalirl.com.pl/

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Zapraszam do komentowania. Proszę o kulturalne wyrażanie swoich poglądów. Nie akceptuję wulgaryzmów i chamstwa.

Dziękuję i zapraszam ponownie.

Popularne posty z tego bloga

Jak zapomnieć o EX?

Zdrada w związku boli - i jest to naturalne