Rozmowa, seks, szczęście w związku

Prawdziwie silna miłość nie pojawia się ot tak nagle w jednej chwili jak za sprawą magicznego zaklęcia.

Czasami potrzeba wielu wyrzeczeń, wątpliwości i nieudanych prób, by narodziła się miłość umacniająca się każdego dnia coraz bardziej ...


Rozmowa

Czuła rozmowa w związku pomaga przetrwać ciężkie chwile, gdy na dworze mróz śmiertelności odbiera ochotę na cokolwiek.

Nie chodzi o dialog, który polega na angażowaniu lewej półkuli mózgu i wypowiadaniu słów ani o wymianę myśli, będącej polityczną debatą o tym jakie meble kupić do mieszkania i jak je rozmieścić. Chodzi o dialog serc i wymianę uczuć.

Czuła rozmowa w związku polegająca na tańcu słów, tonacji, mimiki, gestów, symboli znanych tylko temu Dwojgu - jest najważniejszym fundamentem partnerstwa, na którym rośnie wzajemne zaufanie i zrozumienie. Wtedy też możliwy jest wzrost istoty związku ku osiągnięciu Nowej Jakości Uczucia.
Seks

Aby odczuwać pełnię seksualnego zadowolenia nie wystarczy być obiektywnie dobrym w łóżku, czy też posiadać bogate doświadczenie seksualne.

Partnerzy związku miłosnego, tak samo jak poznają się nawzajem w obszarach postrzegania rzeczywistości, emocjonalności, indywidualnych motywów zachowań, tak samo uczą się seksu właśnie z tą a nie inną osobą. Wciąż na nowo odkrywają swoją seksualność, by jak dwoje artystów plastyków, namalować wspólnie obraz i upiększyć nim swoje życie.

Każdy związek wykształca swój własny wzorzec seksualny, niepowtarzalny i nie do skopiowania. Seks powinien być przyjemnością, dlatego to jaką osiągnie formę nie może być okupione nieziemskim wysiłkiem. To nie zawody akrobacji. Niech seksualność wypływa z nas spontanicznie, bez oporów, przeszkód.

Tylko prawdziwa mentalna wolność pozwala kochankom całkowicie zanurzyć się w uczuciu rozkoszy z bliskości i trafić dokładnie w samo sedno seksualnych potrzeb drugiej osoby.Szczęście

Ono mieszka w chwili, która dzieje się wtedy, gdy jesteś blisko ze swoim partnerem. Nieważne, czy akurat dziś i teraz jest centymetr, kilometr czy tysiące kilometrów od Ciebie.

Kiedy czujesz bliskość osoby, która kocha Ciebie nie dlatego, że Ciebie potrzebuje, lecz potrzebuje Ciebie bo Ciebie kocha - przedzierając się przez gęsty las bólu i pytań bez odpowiedzi, dotykasz najwrażliwszej sfery ludzkiego odczuwania.

Prawdziwie silnej miłości do Drugiego Człowieka ...
Pozdrawiam

Integralny
PSYCHIKA.net

Komentarze

 1. Dobry artykuł ale szczególnie podoba mi się końcówka. Pozdrawiam. (;

  OdpowiedzUsuń
 2. No no...dobry, ale dlaczego tak krótki?:). Miłość, udane życie seksualne, szczęście można by o tym więcej napisać. Albo zrobić vol. 2:). czekamy na ciąg dalszy opowieści o udanym życiu cielesno- duchowym:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Niestety... czy to co jest opisane, to miłość czy zakochanie?

  Osobiście myślę, ze to raczej zakochanie... Etap który według różnych opinii trwa 1-3 lata... po czym nastepuje zmiana "stylu" uczuć. Którą wielu interpretuje jako "coś się w nas wypaliło" po czym opuszczają partnerów... w pogoni za kolejnymi "motylkami w brzuchu" i krótkotrwałą fascynacją...


  Podsumowując. Wszystko ok... powyższe tez jest ważne, jednak przez szerzenie tego opisu w książkach, mediach, filmch... Często mamy (np. ja) problemy, gdy przestaje być różowo... seksownie, fantastycznie i emocjonalnie jak dawniej...

  OdpowiedzUsuń
 4. Tylko jak odróżnić to, czy kochamy bo potrzebujemy, czy potrzebujemy, bo kochamy? Łatwo tutaj nie zauważyć różnicy.

  Do wszystkiego trzeba dojrzeć, do wszystkiego z partnerem jakby nie było, trzeba dojść samemu, zwykle metodą małych kroków, bo nawet jeśli przed tą, mieliśmy miliard partnerek, które zaspokoiliśmy, to niczego nie gwarantuje. Każdy jest inny, z każdą osobą, wypracować trzeba inny schemat (broń Boże, nie chodzi mi o schematyczność w jakiejkolwiek dziedzinie życia), który sprawi, że będziemy szczęśliwi.


  Dobry tekst, jak zwykle, tylko szkoda, że taki krótki - bo to temat, w którym można się rozpisywać, a rozpisywać.... :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Problem w tym, że ludzie najczęściej są niedojrzali, a kultura masowa lansuje chore wzorce miłości romantycznej i pięknego ślubu w bieli. A co potem? Potem powieść się kończy, bo kto chciałby opisywać codzienność? Wielkie dramaty, o! to jest temat. Ale miłość po grób? Nuda. I dlatego właśnie ludzie gonią za "motylkami w brzuchu", a po 3 latach szukają nowej ekscytacji.

  Żeby związek był naprawdę trwały musi w nim być silny motyw przyjaźni. Motylki w brzuchu prędzej czy później odejdą, a przyjaźń jest wieczna. I może cementować związek aż po grób. No i oczywiście przydałaby się dojrzałość, ale tu czasem bez terapii ani rusz.

  OdpowiedzUsuń
 6. zgadzam się z- zyje_sobie
  to jest etap zauroczenia, zakochania.Również bardzo ważny, jednak media, książki, społeczeństwo wpaja nam, że mają być te tzw. "motylki". Po czym kiedy ich zaczyna brakować, szukamy nowego modelu, nowych doznań.
  O prawdziwej dojżałej miłości możemy mówić dopiero po "nastu" latach.
  I mocno się zastanawiam nad tym ostatanim akapitem "która kocha ciebie nie dlatego, że cię potrzebuje, lecz potrzebuje ciebie bo ciebie kocha". Przecież każdy jest egoistą, i "potrzebuje ciebie bo ciebie kocha" jest również wyrazem egoizmu.
  Zakochujesz, zauroczysz się, zaczynacie tworzyć związek. Jesteś tak zakochany, że nie potrafisz żyć bez tej 2-giej ososby, czy to nie jest podręcznikowy egoizm ??
  Mi się wydaje, że w tzw. "miłości" [ponieważ osobiście w nią nie wierzę, chociaż przeżyłam chyba coś co mogło się tak nazywać] chodzi przede wszystkim o szczęscie tej 2-giej połówki. Bez względu na wszystko, nawet na opuszczenie ciebie, bo zależy Ci tylko i wyłacznie na szczęsciu tej osoby. To jest chyba "miłość" ?
  Mogę się mylić.
  :)

  OdpowiedzUsuń
 7. astromaria- motyw przyjaźni- bardzo ważny! 100% racja

  OdpowiedzUsuń
 8. Sam sobie skomentowałeś, według mnie, rzecz jasna.

  Rozmowa - popatrz, piszesz o cieple rozmowy, która pomaga przetrwać trudne chwile, gdy mróz na dworze itp. Mróz to przenośnia, to ciężkie chwile w życiu w ogóle. Ważne wtedy mieć się przed kim otworzyć, i ważne móc mieć kogo wesprzeć, gdy na duszy dnie...

  Seks - to samo ciepło, płynące z rozmowy, to nic innego jak mowa ciał, mowa gestów, bliskość, ta fizyczna bliskość pozwalająca się rzeczywiście ogrzać, rozpalić do czerwoności. I tu naprawdę nie potrzeba wybujałej ekwilibrystyki, gdy ma się obok siebie, akurat tą właśnie osobę.

  Szczęście - i w rzeczy samej, bliskości nie mierzymy na centrymetry, milimetry, czy wręcz tysiące kilometrów. Bliskość jest w nas.
  A znakiem czasów jest net, który zbliża, umożliwia, pomaga - to przecież przestrzeń, a my tuż obok, w niej.

  Miłość - tą przestrzeń, wygładzamy, tak jak na wstępie napisałeś, wieloma próbami, zgrzytami, wyrzeczeniami, watpliwościami - trudne szlifowanie diamentu, to jest prawdziwa miłość umacniająca się każdego dnia.

  ps.
  Taka mała dygresja, zdjęcia to bym usunęła.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 9. Tak sobie pomyślałam, a propos tego artykułu, że trzeba się nauczyć odróżniać również uczucia od emocji. To przychodzi z czasem. Łatwo pomylić miłość z zauroczeniem. Silne emocje chyba na dłużej zapadają nam w pamięć. Z perspektywy czasu myślę, że związek zbudowany na emocjach wpływa bardzo destrukcyjnie na relacje - nie łatwo wtedy uniknąć takich absurdalnych zachowań jak szantaż emocjonalny (bo wydaje nam się, że świat się zawali bez tej osoby). Zapamiętałam pewną radę tudzież przepis na dobry związek - trzeba być w związku przede wszystkim egoistą. To jest umiejętność zbudowania między sobą wolnej przestrzeni dla każdego osobno. Bo chodzi o to by w miłości być wolnym, a nie zniewolonym.

  Szczęście to poczucie bezpieczeństwa, nie tylko tego fizycznego, ale zwłaszcza tego, które sprowadza się do poczucia wewnętrznego SPOKOJU, pewności, że jest ktoś, w kim można mieć oparcie, w każdej sytuacji.

  OdpowiedzUsuń
 10. Podpisuję się pod Bastet i dodałabym jeszcze tylko tak potrzebną sztukę kompromisu, raz ustępuję Tobie, a drugi raz Ty ustepujesz mnie (przepraszasz, dajesz rękę na zgodę, jakiś gest pojednania... wpisz dowolne).

  Nigdy nie może być tak, że ustępstwa są tylko z jednej strony - prędzej czy później, dochodzi do frustracji, poczucia skrzywdzenia, ostatecznie do zniechęcenia.

  OdpowiedzUsuń
 11. ycia" S. Lec

  Nie mam odwagi definiować czym jest miłość i szczęście bo każde z nich nie jedno ma imię, każdy inaczej czuje.

  SzczTemat piękny, temat trudny, jak to w życiu:
  "Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek żęście, miłość w związku ... na przestrzeni lat wiele się dzieje w związkach, zmieniamy się, zmieniają sie nasze potrzeby, poglądy, zapatrywania. Związek jest sztuką postrzegania siebie nawzajem na przestrzeni lat w niestrudzenie świeży sposób. Bardzo trudno po kilkunastu latach pożycia, kiedy jesteśmy wściekli na partnera, pomyśleć: Kocham go mimo wszystko, ale jeżeli jesteśmy w stanie tak poczuć, to chyba właśnie o to chodzi.

  pozdrawiam, marzmar :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Coś mi zżarło początek tekstu, więc dopiszę :

  Temat piękny, temat trudny, jak w życiu:
  "Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek życia"
  J.S. Lec

  marzmar

  OdpowiedzUsuń
 13. O, zgadza się - kompromis jest bardzo istotny w związku. Trochę z nim jak z wychowywaniem dzieci ;) Cała sztuka, żeby nie atakować drugiej osoby: Ty zawsze...! Ty egoisto...(choć to akurat czasem skutkuje ;)), etc. Zupełnie inaczej wyglądają partnerskie negocjacje kiedy zdanie się zacznie od: Skarbie, ale JA nie mam ochoty; przeszkadza mi to; to mi sprawia przykrość. Trzeba nazywać własne uczucia po imieniu :) - czasem jesteśmy tak zabiegani i zajęci swoimi sprawami, że nie zauważamy, że druga osoba zupełnie inaczej odbiera tę samą rzeczywistość. Szczerość to podstawa. A pisałam, że trochę z tym jak z wychowywaniem dzieci, bo np. powiedzenie dziecku: "Wyłącz w tej chwili tę durną muzykę!", to nie to samo co: - Synu, chciałabym trochę popracować nad ważnym projektem, ale jest za głośno trochę i nie słyszę własnych myśli" :).

  OdpowiedzUsuń
 14. Miłość jest pięknym uczuciem i przeżyciem, jednak przestałem wierzyć w nią jak w jakąś mistyczną metodę. Myślę, że jest ona dla każdego przeznaczona. Jednak im dłużej żyje, tym trudniej mi się zakochać i zaangażować.

  Jeśli chodzi o relacje w związku, to najbardziej denerwujące są moim zdaniem, miłosne gierki. Udane obrażenie, ironia, udawana niedostępność itp.

  A swoją drogą dzisiaj napisałem notkę na podobny temat - fizjologia w miłośći, czyli jak odzyskać zakochanie - u siebie na blogu :)

  OdpowiedzUsuń
 15. E tam. Hormony rzucają się na mózg,a potem jest za późno ;)

  OdpowiedzUsuń
 16. Bardzo interesujące.Jedno jest pewne :prawdziwa siła jest w uczuciach.Szczęście każdy znajduje gdzie indziej i w czym innym.Ja je znajduje,gdy jest przy mnie kochająca osoba.Zyczę Wam ciepła,miłości i spełnienia :) Kati

  OdpowiedzUsuń
 17. Byłoby fajnie gdyby powstał artykuł o tym co poźniej? Co po tych trzech latach, o których piszą wszyscy? Ja przeżyłam już czwarty rok... Jest nadal fajnie, ale inaczej niż bylo.

  OdpowiedzUsuń
 18. zyje_sobie - no i właśnie to jest błąd wielu ludzi... nie można myśleć, ze miłość i te przysłowiowe motylki będą w nas trwały wieczność. nad takimi stanami i pogłębieniem miłości obie osoby muszą pracować. dbać o to i rozpalać w sobie tę miłość na nowo. DA SIĘ. :) ale niewiele osób to potrafi o tym wie, a żeby stwierdzić, ze mam rację, wystarczy się rozejrzeć :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Pozdrowienia dla was wszystkich,
  CANT Potrzymaj to świadectwo mojej własnej SAM MAM powiedzieć światu
  Jestem smith wiara, jestem tu, aby szerzyć dobrą nowinę całemu światu, w jaki sposób mam moją byłą miłość back.I została szaleje, gdy moja miłość zostawiła mnie dla innej dziewczyny w zeszłym miesiącu, ale kiedy spotkałem znajomego, że wprowadzenie mi Dr.edaho wielką posłańca do czarodziejów i czarownic, że on służyć, mój problem i opowiedział o tym, jak do Dr.edaho miłość moja ex mnie zostawił, a także w jaki sposób i potrzebne, aby dostać pracę jako dyrektor zarządzający w bardzo dużej firmie .He powiedział tylko do mnie, że mam przyjść na właściwym miejscu były i będą się wszystkie pragnienia moje serce bez strony effect.He powiedział mi, co muszę zrobić, to było już po zakończeniu W następnych 1 do 2 dni moja miłość nazywa mnie przez telefon i mówił mi żal życia przed i teraz także w następnym tydzień po mnie moja miłość nazywa się błagając o przebaczenie, zostałem wezwany na rozmowę w moim pożądanego firmy były mi potrzebne do pracy jako director..I zarządzające jestem tak szczęśliwa i przytłoczony, że muszę to powiedzieć całemu światu o kontakt Dr.edaho następujący adres e-mail, a otrzymasz wszystkie problemu solve..No problem jest zbyt duży dla niego solve.Contact mu bezpośrednio Wyślij na edahospellcaster@yahoo.com i zdobycie problemy rozwiązać jak moje.

  OdpowiedzUsuń
 20. Pozdrowienia dla was wszystkich,
  CANT Potrzymaj to świadectwo mojej własnej SAM MAM powiedzieć światu
  Jestem smith wiara, jestem tu, aby szerzyć dobrą nowinę całemu światu, w jaki sposób mam moją byłą miłość back.I została szaleje, gdy moja miłość zostawiła mnie dla innej dziewczyny w zeszłym miesiącu, ale kiedy spotkałem znajomego, że wprowadzenie mi Dr.edaho wielką posłańca do czarodziejów i czarownic, że on służyć, mój problem i opowiedział o tym, jak do Dr.edaho miłość moja ex mnie zostawił, a także w jaki sposób i potrzebne, aby dostać pracę jako dyrektor zarządzający w bardzo dużej firmie .He powiedział tylko do mnie, że mam przyjść na właściwym miejscu były i będą się wszystkie pragnienia moje serce bez strony effect.He powiedział mi, co muszę zrobić, to było już po zakończeniu W następnych 1 do 2 dni moja miłość nazywa mnie przez telefon i mówił mi żal życia przed i teraz także w następnym tydzień po mnie moja miłość nazywa się błagając o przebaczenie, zostałem wezwany na rozmowę w moim pożądanego firmy były mi potrzebne do pracy jako director..I zarządzające jestem tak szczęśliwa i przytłoczony, że muszę to powiedzieć całemu światu o kontakt Dr.edaho następujący adres e-mail, a otrzymasz wszystkie problemu solve..No problem jest zbyt duży dla niego solve.Contact mu bezpośrednio Wyślij na edahospellcaster@yahoo.com i zdobycie problemy rozwiązać jak moje.

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Zapraszam do komentowania. Proszę o kulturalne wyrażanie swoich poglądów. Nie akceptuję wulgaryzmów i chamstwa.

Dziękuję i zapraszam ponownie.

Popularne posty z tego bloga

Jak zapomnieć o EX?

Zdrada w związku boli - i jest to naturalne