Konkurs na Blog Studencki 2009 - kolejna odsłona


Drodzy Czytelnicy, chciałbym przypomnieć Wam o trwającym konkursie na najlepszy blog studencki. PSYCHIKA.net jest patronem medialnym tego wydarzenia, a ja zasiądę w konkursowym Jury :) Są fajne nagrody do wygrania :)

Poniżej publikuję notkę nadesłaną przez Organizatora.


Polska blogosfera jest coraz silniejsza. Przybywa interesujących blogów i zdolnych blogerów, w tym także tych, którzy na blogowanie znajdują czas między zacięciami. Dlatego też Konkurs na blog Studencki 2009 cieszy się coraz większym zainteresowaniem, a ciekawych i oryginalnych blogów, które zgłosiły się do rywalizacji, nie brakuje.


Już od pierwszego października studenci-blogerzy mogą rejestrować się na stronie konkursowej: www.blogstudencki.pl. Do wyboru mają trzy kategorie: blogi kobiece, IT, życie studenckie.

Pierwsza z nich dotyczy szeroko pojętej tematyki kobiecej, jednym z blogów, który w niej startuje jest blog o kobietach w islamie – jego autorka interesuje się islamem i sytuacją kobiet, które funkcjonują w tej religii oraz kulturze kobietywislamie.blogspot.com. Kolejna kategoria to IT, dotyczy wszystkiego, co związane jest z Internetem, nowymi technologiami, innowacyjnym sprzętem. Konkursowe blogi o tej tematyce to m.in. ipodzik.info, dailymobile.pl, pawlisiak.pl. Ostatnia kategoria: życie studenckie, są to blogi o wszystkim, co studentowi leży na sercu: zainteresowania, pasje, uroki studiowania i wiele innych tematów. Zgłosili się do niej blogi takie jak mosiejczuk.pl, footszak.blox.pl.

Poprzez konkurs jego organizatorzy: Brand New Media, właściciel sieci blogvertising.pl oraz portal studencki dlaStudenta.pl chcą zachęcić młodych ludzi do blogowania oraz świadomego uczestnictwa w nowych mediach. Blogi mają coraz większe znaczenie, coraz więcej osób decyduje się na taki sposób komunikacji, a także przekazywania wiedzy.

- Obserwuję ogromne zmiany w polskiej blogosferze które mnie niezmiernie cieszą. Coraz więcej blogów pojawia się „starych mediach”, ze zdaniem blogerów zaczynają się liczyć wydawcy i klienci, pojawiają się nowi czytelnicy. Wszystkie zmiany mają miejsce na przestrzeni ostatnich 3-4 lat i nie widać końca. Myślę, że jesteśmy dosłownie kilka kroków od dogonienia tzw. zachodu i ich świadomości blogów – stwierdza jeden z patronów konkursu, Paweł Nowak, właściciel i twórca bloga www.appleblog.pl

Warunkiem przystąpienia do konkursu jest rejestracja na stronie www.blogstudencki.pl i wybór kategorii. Uczestnicy muszą być studentami, nieistotny jest natomiast staż bloga, pod uwagę będą brane wpisy, stworzone podczas trwania konkursu. Jego zakończenie nastąpi 15 stycznia 2010, po dwutygodniowych obradach jury, zostaną przyznane nagrody.

Jest o co walczyć, najlepsi blogerzy otrzymają netbooki, które z pewnością przydadzą się laureatom. Zarówno na uczelni, jak też w blogowaniu. Zwycięzcy dostaną również aparaty fotograficzne od Lomography, plecaki firmy Smith's, mp3, Ipody, kosmetyki, książki, a także wiele innych ciekawych i praktycznych gadżetów. Dla wyróżnionych autorów przewidziane są także nagrody specjalne: płatna praktyka w iWoman oraz roczna publikacja bloga na portalu dlaStudenta. Szczegółowe informacje związane z konkursem zainteresowani znajdą na stronie www.blogstudencki.pl.

Konkursowi patronują:

Interaktywnie.com, Notatek.pl, Kariera.com.pl. iWoman, Portal Praktyk, Gazeta Studencka, Maturzysta, Dilemmas Magazine, Wywrota.pl, Socjum.pl, Lomografia Polska, Radio Euro

blogi: kuchniaolicruz.bloog.pl, psychika.net, appleblog.pl, tomasz.topa.pl

Sponsorzy:

Oriflame, Lomography, Supersklep, Smith's, OklejGo


Pozdrawiam

Integralny
PSYCHIKA.net

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Jak zapomnieć o EX?

Zdrada w związku boli - i jest to naturalne