Starsze kobiety wciąż lubią seks

Pewnie doskonale wiecie, że kobieta najbardziej płodna jest w wieku 20-30 lat, a po czterdziestce prawdopodobieństwo urodzenia przez nią dziecka drastycznie maleje.

Być może nie wiecie jednak, że kobiece zainteresowanie seksem nie jest wcale zależne od jej wieku. A mówią o tym wyniki badań przeprowadzonych na University of California-San Francisco ...


Badanie przeprowadzono na grupie 2 000 kobiet. Ich wiek mieścił się w przedziale 45 - 80 lat.

W grupie tej czterdzieści trzy procent kobiet deklarowało umiarkowane zainteresowanie seksem, natomiast aż sześćdziesiąt procent kobiet uprawiało seks w ciągu ostatnich trzech miesięcy.

Okazało się, że połowa kobiet biorących udział w badaniu, które były seksualnie aktywne określiła swoją satysfakcję z seksu na przedziale od umiarkowanej do wysokiej.
Ponad dwadzieścia pięć procent kobiet w z przedziału wiekowego powyżej 65 roku życia określały swoje zainteresowanie seksem jako umiarkowane lub wysokie, a jedna trzecia kobiet z tej grupy była aktywna seksualnie w ciągu ostatnich trzech miesięcy.

Ciekawe są powody, dlaczego część kobiet nie była aktywna seksualnie w ostatnim czasie.
Otóż 39 % kobiet nie uprawiających seksu - tłumaczyło fakt ten po prostu brakiem zainteresowania seksem, 36 % brakiem partnera, 23 % fizycznymi problemami partnerów, a 11 % brakiem zainteresowania partnerem [ no proszę ]. Tylko 9 procent kobiet tłumaczyło fakt nie uprawiania seksu swoimi własnymi fizycznymi problemami.
Warto jeszcze dodać, że w skład aktywności seksualnej wchodziła również masturbacja a nie tylko seks z partnerem.

Alison Huang, która prowadziła wyżej opisane badania, podsumowała wyniki mówiąc optymistycznie, że istnieje spora część starszych kobiet, która wciąż uprawia seks.

Z panami pewnie byłoby trochę inaczej. Mimo, że teoretycznie ich płodność trwa o wiele dłużej - to nie zawsze ich fizyczne zdolności pozwalają im na igraszki ;)

Panowie, lepiej zatem zacząć dbać o zdrowie już w młodości , aby sprostać wymaganiom naszych pań w starszym wieku :)Pozdrawiam

Integralny
PSYCHIKA.net


Na podstawie tekstu z bloga Psychcentral.com, który w oryginale dostępny jest tutaj.

Komentarze

 1. A w czym miałby przeszkadzać wiek?
  Przecież kobiety są jak wino :)

  OdpowiedzUsuń
 2. @Anonim: słodkie i w nadmiarze boli po nich głowa ;)?

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię starsze dojrzałe Kobiety. Są dla mnie podwójne piękne. Swoją dojrzałością i doświadczeniem. Wiedzą czego chcą i można odłożyć na bok, te wszystkie wstępy "jak się zabiera za seks".
  Szkoda, ze nie mogę się pochwalić doświadczeniem. Tym większa, że się starzeję. No, ale co się odwlecze... :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie bez powodu ktoś wymyślił określenie rycząca 40 :]
  mam nadzieję nią zostać za trochę heh

  OdpowiedzUsuń
 5. Cóż za temat, hmm, a jak zmysłowo układa się czerwona tkanina. Nie trzeba badań, wystarczy być dobrym obserwatorem i popatrzeć na makijaże pań po pięćdziesiątce i dalej, nie wspominając o czerwonym kolorze włosów :)
  Cóż owa, informacja na pewno przyda się wiernemu mężowi ;)
  A tak na marginesie, nie ważne czy ma ochotę na seks, według obecnych standardów, jest "towarem przeterminowanym" i już.

  OdpowiedzUsuń
 6. Podobają mi się starsze panie i uważam, że mają prawo do dojrzałego seksu

  OdpowiedzUsuń
 7. jestem "towarem przeterminowanym", bo po 40-stce,nie farbuje włosów, nie używam silnego makijażu a zainteresowania płci przeciwnej młode i piękne mogą mi pozazdrościć, może to "coś" trzeba w sobie mieć, bez względu na wiek?

  OdpowiedzUsuń
 8. Jedna z moich znajomych ma lat 60, do tego widoczną niepełnosprawność. Ja mam lat 25, jestem zdrowa i całkiem (podobno) ponętna.
  Ona ma intensywniejsze i ciekawsze życie seksualne niż ja...
  Nie piszę z zawiścią, ale z podziwem.

  OdpowiedzUsuń
 9. dokladnie bo co ja wiedzialam o seksie w wieku 18 lat ,a teraz wiem co i jak zrobic zeby bylo dobrze ....czuje sie seksowna ,ponetna i wiecznie napalona gdy jestem blisko mego partnera seksualnego.....wiek 32 lata dal mi jakies okreslenie siebie i moich potrzeb seksualanych....wiadomo kobaieta jest jak wino ;*

  OdpowiedzUsuń
 10. dojrzałe panie mogą być bardziej interesujące dla młodych

  OdpowiedzUsuń
 11. uwieliam dojrzałe Kobiety, kochałem się z 30-40 lat poważniejszą
  od siebie, co za delikatny piękny seks!, nie zamieniłbym tego uczucia na m"łódki"pozdrawiam dojrzałe Panie, pozwólcie się kochać nie bójcie się bo wmłodym duchu dużo ruchu".) Pozdrawiam serdecznie /pyszczek/

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Zapraszam do komentowania. Proszę o kulturalne wyrażanie swoich poglądów. Nie akceptuję wulgaryzmów i chamstwa.

Dziękuję i zapraszam ponownie.

Popularne posty z tego bloga

Jak zapomnieć o EX?

Zdrada w związku boli - i jest to naturalne