Pierwsze urodziny bloga - to dziś !!!

Dokładnie rok temu opublikowałem pierwszą notkę na PSYCHICE.net.

Dziś mój blog obchodzi swoje pierwsze urodziny :)

Jak to się wszystko zaczęło?Tworzyłem od zarania dziejów;)

Stworzyłem i ciągle tworzę tę stronkę, bo od kiedy pamiętam zawsze coś tworzyłem.

Kiedy zdałem maturę, byłem w kropce. Nie wiedziałem, jaki dalej kierunek swojej edukacji obrać.

Chciałem być designerem.


Może nie uwierzycie, ale moim konikiem – równorzędnie z psychologią od zawsze była właśnie sztuka. W wielu formach. Uwielbiałem pisać, grać, szkicować i malować, stwarzać formy i przedstawiać świat za pomocą słów, ołówka, farb i dźwięków. Wyrażać treść – która mieszkała we mnie poprzez sztukę.

Nie dostałem się na wytypowaną przeze mnie niemiecką uczelnię na studia designerskie, więc uznałem wtedy, że to nie moja droga.

Po jakimś czasie stwierdziłem, że samo życie jest najpiękniejszym procesem tworzenia i można tworzyć - po prostu żyjąc.

Potrzeba tworzenia, nie umarła we mnie, czego jednym z efektów jest chociażby ten blog opowiadający historię o mojej ukochanej psychologii:)

Idea i chwytliwa domena

Wracając któregoś dnia z zajęć z uczelni, postanowiłem, że wykreuję stronkę internetową o psychologii. Internet to miejsce stwarzające multum okazji do zaprezentowania swojej wiedzy, refleksji, swojej osoby – a wreszcie wspaniała okazja, aby poszerzać swoje horyzonty myślowe, aby stworzyć miejsce do wyrażania opinii Internautów. Aby dzielić się przemyśleniami.

Zarejestrowałem więc domenę internetową jednoznacznie kojarzącą się z psychologią – i zacząłem blogować. Początki nie były łatwe, bo nie miałem pojęcia jak dokładnie ma wyglądać PSYCHIKA.net. Udało mi się jednak wypracować jakość i markę, jaką możecie oglądać obecnie.

Nie szata zdobi bloga


Zanim PSYCHIKA.net przyjęła obecny kształt, testowałem nie tylko same jej formy treściowe, ale i szablony – czyli wygląd. Dlatego też mój blog miał w ciągu tego roku kilka „zewnętrznych” wcieleń. Jak na razie ten szablon, który oglądacie obecnie – utrzymał się najdłużej i myślę, że przy nim na dłużej zostanę. Jeśli będę go zmieniał, to raczej pozostanę przy obecnej kolorystyce.

Choć wiem, że nie szata zdobi bloga – a jego zawartość, treść, to chciałbym, aby był on dla Was przejrzysty, dlatego jestem otwarty na wszelkie sugestie dotyczącego jego wyglądu.

Treść, która mieszka wewnątrz mnie


Moja początkowa wizja bloga polegała na selekcji swoich przemyśleń i wyrażanie ich w postaci notek na blogu. Poza tym miałem zamysł, aby publikować teksty osób chcących zaprezentować swoją twórczość. Publikowałem więc notki opublikowane już na innych blogach, za pozwoleniem ich autorów. W chwili obecnej bardzo zależy mi na tym, aby nadsyłane przez Was teksty do publikacji były unikalne – czyli nie były powieleniem notek już gdzieś zamieszczonych.

Treść, którą tutaj prezentuję (czy to mojego autorstwa czy kogoś innego) – nie publikuję przypadkowo. Zawsze w jakiś sposób tematyka notek powiązana jest z moim życiem, moimi życiowymi dylematami, refleksjami – staram się przy tym zachowywać spójność tematyczną bloga.

Dokąd zmierza PSYCHIKA.net?


Jak powiedział tutaj kiedyś jeden z komentatorów – rozwój to najwłaściwszy kierunek.

Zależy mi na bardzo dobrych notkach, stworzonych – po coś. Zależy mi na unikalnej treści – niedostępnej na innych stronach, serwisach informacyjnych, czy innych tak zwanych „blogoidach”. Zależy mi na zwiększeniu zasięgu jak i samej odwiedzalności bloga. Mój blog jest dobrym blogiem, dlatego chciałbym, aby jego popularność wciąż się zwiększała - oczywiście nie kosztem rezygnacji ze starannie tworzonej przeze mnie niepowtarzalnej jakości prezentowanej tu treści.

Zależy mi jeszcze na kilku innych rzeczach, których szczegółów dzisiaj nie zdradzę.

Dziękuję Wam, że jesteście Czytelnikami mojego bloga ! To już rok pisania :)


Pozdrawiam

Integralny
PSYCHIKA.net

Komentarze

 1. No w takim razie jeszcze Sto Lat pisania! ;)
  Ja czytam blog od niedawna, odwiedziłam go tak całkiem przypadkowo, szukalam jakichś informacji. Początkowo myślałam ze bedzie to jeden z wielu tandetnych blogów, na którym pisze wszystko co w necie mozna znaleźć.
  Przeczytalam jedną notatke, potem drugą etc, etc. i czytam nadal.
  Świetne konkretne teksty, które przyjemnie sie czyta, przejrzysty wygląd, udział innych w tworzeniu bloga, udzielanie odpowiedzi i wiele innych to zalety dobrego bloga. A szkoda ze mało jest takich.

  Pozdrawiam i życzę jeszcze wielu pomysłów na notki, by nie znudziło Ci się pisanie bloga bo moim zdaniem jest naprewde b.dobry ;]

  *Katia*

  OdpowiedzUsuń
 2. no to kolejnych lat...
  ja za kilka miesięcy będę miała... siedmiolecie ;) jak to brzmi... jak "babcia blogowa" ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratulacje,

  wreszcie jakas strona skad mozna sie cos dowiedziec ciekawego nie tylko o psychice :))

  Pozdro z Bangkoku***

  OdpowiedzUsuń
 4. Szczere gratulacje - oby tak dalej :)

  Pozdr.

  OdpowiedzUsuń
 5. Wszystkiego najlepszego zatem. Mi pdoba się że piszesz o rzeczach ogólnie obiektywnych z subiektywną nutką własnych refelksji i odczuć, to sprawia że temat nie jest chłodny, poza tym dynamizm i ekspresja zdecydowanie przyciąga :)

  - anonimus

  OdpowiedzUsuń
 6. Wszystkiego najlepszego w takim razie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Dziękuję wszystkim za życzenia :)

  Zapewniam Was, że nie zrezygnuję z prowadzenia bloga.

  Tematów na notki mam już sporo w głowie, a poza tym każdego dnia - rodzi się we mnie nowa myśl - godna opisania na PSYCHICE.net :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Gratulacje!
  Świetna stronka, czytam od niedawna i zawsze z niecierpliwością czekam na kolejny artykuł. Zawsze sobie obiecuję, że umieszczę komentarz... dziś jest ten pierwszy i mam nadzieję, że nie ostatni.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Zapraszam do komentowania. Proszę o kulturalne wyrażanie swoich poglądów. Nie akceptuję wulgaryzmów i chamstwa.

Dziękuję i zapraszam ponownie.

Popularne posty z tego bloga

Jak zapomnieć o EX?

Zdrada w związku boli - i jest to naturalne