Czy Ty też lubisz czytać blog PSYCHIKA.net?
Otrzymuj powiadomienia o nowych tekstach na moim blogu - tak jak ponad 5.000 zapisanych już osób. Będziesz na bieżąco z tym, co nowego w psychologii.


Po wpisaniu maila przepisz kod z obrazka a następnie sprawdź skrzynkę i potwierdź Twoje zgłoszenie. Marcin

sobota, 21 marca 2009

Świat jest piękny...
... jeśli nauczymy się patrzeć na niego pozytywnie :) A jeśli nie dowierzacie, że jest to możliwe, obejrzyjcie ten filmik.

Prawda, że śliczny?

Jest to reklama czegoś tam (bez żadnych przelewów na moje konto), ale mniejsza z tym.

Filmik mnie po prostu urzekł.

Od kiedy mam szybkiego neta (4 mega) – oglądam wiele filmików na You Tube'ie i powiem Wam, że niektóre są naprawdę interesujące.


Pozdrawiam

Integralny
PSYCHIKA.net

14 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Polecam cały film The Secret! Zobaczyć go można np. Tutaj

Anonimowy pisze...

Polecam Ci Ushuaia Nature, niemalże namacalna, świetnie wyprodukowana, zapierająca dech w piersiach produkcja, mająca coś niezwykłego i bardzo autentycznego w swojej 'surowości'.

Anonimowy pisze...

Dla mnie The Secret to kpina, taka pop filozofia szczęscia. Ciekawe i mądre rzeczy powyciągane i podane niestety w sposób, który być może zniechęci wielu ludzi do zastanowienia się nad pewnymi wartościowymi sprawami, po pierwszej weryfikacji przez życie magicznego 'secretowego' myślenia. Raczej smutne.

Integralny pisze...

Nie znam filmu The Secret. Po prostu spodobało mi sie to ujęcie natury - na zaprezentowanym filmiku.

Anonimowy pisze...

Tak, ujęcia są swietne, piękne.

Anonimowy pisze...

@anonimowy: "The Secret" opisuje coś, co znane jest wszystkim ludziom od wieków - że wiara czyni cuda. Bo niby co to jest? Wierzysz, że coś osiągniesz, to wszystko się w Tobie mobilizuje, aby to zrobić. No jasne, że można podać do wiadomości, iż jakieś tam-badania a'la psychologia mówią, iż najbardziej się udaje to, na co się średnio nastawiamy. Ale nie o to chodzi. Cały film jest świetny - co prawda, możliwe, że jest zrobiony w zbyt sensacyjny sposób, ale... Zmusza do myślenia, oj, zmusza. Bronię tego filmu, bo faktycznie jest w nim pokazane, iż nasze nastawienie do życia je po prostu tworzy. A niby nie? Masz dowody na to, że jest odwrotnie?
@integralny: proponuję, abyś obejrzał ten film dla samego stwierdzenia, jak bardzo prawdziwy jest ten film z punktu psychologii. Mnie osobiście bardzo się spodobał poprzez właśnie tego typu wstawki - wiadomo, autorzy starali się wyrwać z widza jakieś uczucia, ale mniejsza z tym; i masz rację - świat jest piękny, jeśli nauczymy się patrzeć na niego pozytywnie, a zapewniam, że to nie jest wcale taka łatwa sztuka, bo łatwiej uzależnić się od dołowania. Osobiście po tym filmie stwierdziłam, że warto w siebie uwierzyć, no i zachęcił mnie do tego, aby w końcu nauczyć się optymistycznie patrzeć na życie. Świat jest taki piękny!

Anonimowy pisze...

@aleandra san

Chyba się zle zrozumieliśmy. Powiem inaczej. Zamiast lizać lizaka przez ładny papierek, poprostu go odpakuj. Zapewniam Cię że zyskasz, a nie stracisz.

Integralny pisze...

Przejrzałem The Secret skaczac od sceny do sceny... Póki co nie będę się o nim wypowiadał. Jak znajdę czas, to przeanalizuuję go powoli i uważnie.

Jeśli mnie jednak intuicja nie myli, to film ten jest jeszcze jednym powierdzeniem narodzenia sie tendencji w nauce, jaką zauważyłem... Ale o tym - może za jakis czas w nowej. pełnej notce na PSYCHICE.net !!!

Pozdrawiam wszystkich fanów pięknych ujęć NATURY :) My ludzie, wyrwalismy się z niej... Nie ma już powrotu... Bo - myślimy... Może dlatego tak nam sie podoba...


Jak Wam mija 1. Dzień Wiosny? Bo w Poznaniu piekna pogoda, ale lekko zimno wieje :)

Anonimowy pisze...

@aleandra san

The secret jest moim zdaniem swoista pornografia optymistycznego myslenia

Anonimowy pisze...

@anonimowy: pozdrawiam :)
ps.: mój brat zwizualizował sobie 20 tys., dostał zlecenie na 15 tys. :P Rzecz działa :))

Anonimowy pisze...

@aleanda san

Szczęście jest tam gdzie właścwie umiejętności napotykają właściwą okazję jak mawiał Pausch. Ja jednak pozostanę przy tej wersji. Pozdrawiam :).

Anonimowy pisze...

wspaniały blog, wiele mądrych artykułów, w których zwraca się uwagę na różne sprawy trafiając w samo sedno, oby tak dalej powodzenia

pozdrawiam

Anonimowy pisze...

Jeśli chodzi o The Secret to parę lat temu był dużo lepszy filmik go promujący: http://www.youtube.com/watch?v=phL0RLKL8bc
Pamiętam, że przez baaardzo długi czas go codziennie rano oglądałem na telefonie :)
Polecam!

Nasto Rozwój pisze...

Świat jest piękny a ludzie są wspaniali
http://www.youtube.com/watch?v=yBKJIG6F_gw

Prześlij komentarz

Zapraszam do komentowania. Proszę o kulturalne wyrażanie swoich poglądów. Nie akceptuję wulgaryzmów i chamstwa.

Dziękuję i zapraszam ponownie.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...