Subiektywnie i z pasją o psychologii

Bloguję od wielu lat, pisałem o tym w notce „Nie prowadzę bloga dla pieniędzy” – jednak powiem Wam, że tylko blog PSYCHIKA.net spotkał się z takim wielkim zainteresowaniem Czytelników. Jest Was z dnia na dzień coraz więcej. To wspaniałe, że tak wielu Was interesuje psychologia – czyli dosłownie nauka o duszy.

Pamiętajcie jednak o tym, że na moim blogu treść tej nauki przechodzi przez pryzmat mojego umysłu. Nie musicie się ze mną zgadzać. Możecie przecież postrzegać daną sprawę zupełnie inaczej. I jest to jak najbardziej w porządku.


Kiedy rozpoczynałem pisać bloga PSYCHIKA miałem nadzieję, że będzie mnie czytało chociaż kilkanaście osób. Rzeczywistość jednak okazała się dla mnie dużo bardziej hojna. Po niecałym roku prowadzenia bloga, PSYCHIKĘ.net czyta bowiem dziennie średnio 500 osób (wg jednego z najlepszych systemów do analizowania ruchu na stronie Google Analytics). To naprawdę sporo jak na tak niszowy blog. Bardzo się z tego cieszę.

Nie jestem jeszcze psychologiem i wszelkie opinie jakie znajdujecie tutaj na blogu – staram się wyrażać z perspektywy osobistej lub po prostu – studenta psychologii. Myślę, że jest to jedna z głównych przyczyn, dlaczego zdobywam Waszą sympatię. Nie jest moją aspiracją, aby prowadzić obiektywnego bloga z ciekawostkami przypominającego serwis informacyjny – a prowadzić ciekawego bloga o mojej pasji.

Blog daje mi bardzo dużą motywację do regularnego rozwijania swoich zainteresowań tą jakże piękną nauką, jaką jest psychologia. Wiele ciekawych zagadnień, jakie poruszane są u mnie na uczelni – to zaledwie liźnięcie tematu. To logiczne, bo często nie ma na to czasu, aby rozwijać dany temat, kiedy materiał goni. Wykładowcy mają nadzieję, że studenci poszerzą wiedzę w swoim zakresie. Część studentów to robi, a część nie. Bywa różnie.

Blogowanie daje mi „powera”, aby temat zgłębić, stosunkowo dobrze zrozumieć i opisać go na blogu. I co najważniejsze – zrobić to w sposób przystępny i zrozumiały dla Was. Staram się też wyraźnie zaznaczać – moją opinię. Świat nie jest czarno biały. Wiele spraw może być postrzeganych inaczej przez każdego. Ten blog zawiera treść nauki jaką jest psychologia - przechodzącą przez pryzmat mojego widzenia świata. Pamiętajcie proszę o tym:)

Cieszę się, że poddajecie krytyce moje notki, że nie boicie się myśleć samodzielnie (do czego zachęcałem Was w notce "Nie zmuszę Was do myślenia"). Doskonale zdaję sobie sprawę, że tylko mała część Czytelników komentuje notki, jednak ufam, że wielu z Was komentuje je w swoich myślach.

Ufam, że nie przyjmujecie moich słów bezkrytycznie. Że macie swoje zdanie – co jest bardzo ważne we współczesnym świecie, w którym popkultura, media chcą, aby wszyscy myśleli i czuli tak samo.

Nie uda im się to! Każdy z nas jest wyjątkowy!

Dziękuję Wam Kochani za regularne odwiedzanie PSYCHIKI.net:)Pozdrawiam

Integralny
PSYCHIKA.net

Komentarze

 1. Następnym krokiem może powinno być zrealizowanie czegoś podobnego w realu ;)

  - anonimus

  OdpowiedzUsuń
 2. Dla mnie, Ty i Blue jestescie mlodymi ludzmi nieskazonymi nalecialosciami poprzedniej zniewolonej epoki. Mam syna w Waszym wieku. On ma juz tez dziecko do wychowania. Jestem stary, schorowany i moje zycie, przynajmniej ten dobry czas, gdy ma sie wiele lat ciekawej przyszlosci, juz przeminelo.Na szczescie potrafie obslugiwac komputer. Przed przeszlo dwudziestu laty musialem uciec z kraju. Nie udalo sie powrocic. Z daleka mam jednak ciagla lacznosc z tym co dla duszy niezastapione. To jezyk. Dzieki Wam jestem, choc tylko wirtualnie, w Ojczyznie. I moge dowiedziec sie, co czujecie i jacy jestescie. I to Wy bedziecie ja dalej budowali. Ci, co tworza chwilowo tyle chaosu, przegraja wyscig z czasem, bo takie sa prawa natury.Wierze w ludzi mlodych. Pozdrowienia!

  OdpowiedzUsuń
 3. ja też nie zawsze komentuję
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. @ Anonimus -

  Cieszę się nawet z tej wirtualnej popularności, bo wiem, że Wy mnie czytacie - ludzie z krwi i kości :)

  A w przyszłości... kto wie jak to będzie :)

  @ Dj-j -

  Nie wiem, jak długo czytasz PSYCHIKĘ.net, ale bardzo Ci dziękuję za tak miłe słowa.

  A co do Ojczyzny, to najważniejsze jest to co masz w sercu...

  Tam Dom Twój, gdzie serce Twoje :)

  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. @ Donka -

  Tak wiem, mówiłaś o tym, pamiętam:)

  Ja też często zaglądam do Ciebie na bloga, mimo że nie pozostawiam komentarzy.

  Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
 6. http://www.youtube.com/watch?v=kNgwWDTQcVI

  ;]

  Ciekawe ile tak naprawdę osób potrzebuje psychologa, może są jakieś statystyki??(ile osób powinno).

  OdpowiedzUsuń
 7. @ Anonimowy -

  Niezła jest ta piosena :)

  Nie spotkałem się z takimi statystykami haha

  Inna sprawa: ile osób naprawdę potrzebuje a ile chciałoby skorzystać z jego usług...

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Zapraszam do komentowania. Proszę o kulturalne wyrażanie swoich poglądów. Nie akceptuję wulgaryzmów i chamstwa.

Dziękuję i zapraszam ponownie.

Popularne posty z tego bloga

Jak zapomnieć o EX?

Zdrada w związku boli - i jest to naturalne