O statystykach mojego bloga

Jeszcze kilka miesięcy temu nie podejrzewałem jak bardzo świadomość o istnieniu stronki PSYCHIKA.net rozprzestrzeni się w polskim internecie.

Dziś, po prawie dziewięciu miesiącach prowadzenia mojego bloga, stwierdzam, że odnosi on na tym polu dość spore sukcesy.

PSYCHIKA.net jest coraz bardziej znaną i popularną stroną. Mój blog zdrowo rozwija się z dnia na dzień, bo bardzo o niego dbam.


Moja strona posiada zainstalowane usługi statystyk – kilku niezależnych firm. Przodująca usługa to Google Analytics. Statystyki te mówią mi dokładnie jak kształtuje się ruch na stronie – ile osób w danym dniu wchodzi na stronkę, jakie artykuły przeglądacie, ile czasu spędzacie na stronce i tak dalej. Dzięki temu, jestem w stanie określić – które artykuły wzbudzają w Was największe zainteresowanie.

Nie sugeruję się jednak tym, co popularne – bo tendencja ta idzie wyraźnie w kierunku artykułów, że tak powiem bardzo popularnych (w pejoratywnym tego słowa znaczeniu). „Lajtowe” notki sprzedają się dobrze, jednak nie to jest moim celem. Mam bowiem aspiracje, aby mój blog był dla Was nie tylko źródłem intelektualnej rozrywki, a również źródłem poważnych refleksji na temat otaczającego nas świata.

Statystyki mówią mi również o źródłach Waszych odwiedzin. Widzę więc, jakie stronki linkują PSYCHIKĘ.net to znaczy, autorzy których stronek zamieścili u siebie odnośniki do PSYCHIKI. Jest to niezywkle przydatna opcja również dla mnie, ponieważ dzięki temu dowiaduję się o wielu ciekawych miejscach w Internecie (o portalach, stronkach prywatnych, blogach) – o zbliżonej tematyce. Z częścią tych stron wymieniam się linkami, które możecie znaleźć w dziale z boku „Zaprzyjaźnieni”.

Trend odwiedzin PSYCHIKI.net jest jak najbardziej wzrostowy. Co prawda, przyrost Czytelników nie odbywa się spektakularnie – nie przybywa z dnia na dzień setek nowych Czytelników, jednak wzrost jest zauważalny.

Przyznaję, że wielu reklamodawców zgłasza się do mnie z zapytaniami o cenę umieszczenia reklamy na blogu. Co śmieszniejsze, na początku przyznają, że nie chodzi im o liczbę odwiedzin itd. a zaraz potem pytają jak wygląda sytuacja z liczbą Czytelników. Dziwi mnie takie podejście, bo przecież nie ilość jest ważna a jakość – jednak zapewniam tutaj z miejsca Reklamodawców, że jak na czas istnienia mojego bloga – to liczba Czytelników jest naprawdę spora. O szczegółach informuję mailowo.

Cieszę się, że doceniacie moją pracę, bo szczerze mówiąc wiele wkładam w to, aby blog mógł istnieć i rozwijać się. Bez Waszego wsparcia, na pewno nie osiągnąłbym tego, co osiągnąłem.

Dziękuję Wam wszystkim bardzo serdecznie !!!Pozdrawiam

Integralny
PSYCHIKA.net

Komentarze

 1. Ważne, że cały czas się rozwijasz i nie tracisz samozaparcia :)
  Efekty, które już teraz widać gołym okiem w najbliższym czasie powinny jeszcze bardziej motywować Cię do pracy.
  A może w rocznicę(12 miesięcy) wymyślisz dla czytelników coś specjalnego?

  Pozdr.

  OdpowiedzUsuń
 2. @ Cheed -

  Jestem otwarty na ciekawe pomysły:)

  Być może wkrótce pojawią się konkursy z nagrodami dla Czytelników bloga. Czekam na propozycje od firmy, z którą współpracuję, zajmującej się pozyskiwaniem reklamodawców chcących zaprezentować swoje oferty na blogu.

  Do udziału w konkursie potrzebna będzie umiejętność typowo techniczna - jak pisać komentarze na moim blogu. Może niedługo napiszę o tym notkę, bo z pewnością wielu z Was ma jeszcze z tym trudności.

  Nie chcę jednak pisać, że na sto procent będą konkursy, bo nie ode mnie to zależy.

  Pozdrawiam Cię serdecznie, Cheed:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo lubie czytac Twojego bloga. Interesuja mnie tematy, ktore poruszasz, a takze podoba mi sie Twoj styl pisania. Chetnie czytam komentarze, ktore zamieszczasz, a takze lubie zostawiac swoj komentarz. Twoj blog jest bardzo przyjazny i zawsze mozna znalezc w nim cos szczegolnego dla siebie. Ciesze sie, ze moge tu byc i komentowac. Z radoscia polecam Twojego bloga moim znajomym. Zycze samych sukcesow w Nowym Roku.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuję Ci serdecznie @ Elżbieto.

  Ja również doceniam Twój wkład, bo prawda jest taka, że bloga PSYCHIKA.net tworzę nie tylko ja, tworzycie go bowiem razem ze mną Wy, aktywnie komentujący Czytelnicy.

  Twoje komentarze Elżebieto na moim blogu są bardzo budujace i pozytywnie nastrajające do życia. Potrafisz odnaleźć piękno w kazdej sytuacji.

  Dzięki!

  OdpowiedzUsuń
 5. Obiektywnie patrząc napisałeś post nie na temat.
  Nie ma ani żadnej liczby, ani żadnego najczęściej czytanego artykułu chociażby ;)

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Zapraszam do komentowania. Proszę o kulturalne wyrażanie swoich poglądów. Nie akceptuję wulgaryzmów i chamstwa.

Dziękuję i zapraszam ponownie.

Popularne posty z tego bloga

Jak zapomnieć o EX?

Zdrada w związku boli - i jest to naturalne