Kobieta Zakochana i popęd życia

Kiedy kobieta zakochuje się w facecie, każda inne sprawa przestaje mieć dla niej znacznie. Jej życie zmienia się nie do poznania, żyje w zupełnie innym, nowym świecie.

Tak łatwo i przyjemnie jest się zakochać – kiedy ktoś okazuje Tobie ze swojej strony również podobne uczucie, kiedy jesteś prawie pewna, że on Ciebie nie zawiedzie.

Twoja psychika tańczy wtedy ze szczęścia.Czasami wydaje się, że to była tylko chwila, że teraz jak pójdziesz, żeby się z nim spotkać ponownie, on powie, że to pomyłka. Bywa i tak, jednak często początkowe zakochanie zdaje się rozkwitać i pięknieć każdego dnia – jak motyl, rozpościera skrzydła – zmienia się w kolorową istotę zasłaniającą horyzont Twojej racjonalności.

Przepełniasz się uczuciem nadziei na zmianę Twojego życia.


Dużo czasu spędzałaś nad książkami, nad pracą – a teraz? Teraz tylko on w Twojej głowie, nieodłączny element Twojego życia wewnętrznego. Twoi znajomi mówili o Tobie, że jesteś raczej niedostępna, czasami wręcz niemiła wobec nowo poznanych osób, nie wyrażasz sympatii do innych – teraz jednak jesteś pewna, że...

...przepełniona pozytywnymi emocjami i uczuciami do chłopaka mogłabyś wybuchnąć miłością.

Jak wulkan.


Często bywa tak, że początkowe zakochanie w drugiej osobie przewraca nam w głowie. Nie jesteśmy tymi samymi osobami, co wcześniej. Natura tak sprytnie, mądrze i logicznie wyposażyła nasze mózgi – że w momencie poznania kogoś atrakcyjnego, zaczynają swoje działanie neuroprzekaźniki, szalejące w naszych głowach i mające jedno zadanie: sprawić, aby doszło do zbliżenia naszych dusz.

Dlaczego?

Bo naszym motorem – jest miłość, życie, łączenie, wiązanie się i budowanie.


To jest właśnie popęd życia, o którym mówił już Freud, dziadziuś psychoterapii, twórca psychoanalizy. To popęd życia, chyba najsilniej i najpiękniej ukazujący się w stanie zakochania – jest tym, co nakręca nasze ciała, mózgi, psychiki.

Popęd życia – tkwi w każdym z nas, przejawia się w dążeniu człowieka do tworzenia. Nie ważne czy tworzysz nowy związek czy pracujesz nad stworzeniem nowej jakości w starym. Nieważne czy pracujesz – przenosząc pudła z jednego miejsca na drugie, czy analizujesz trendy w europejskich mediach. Nieważne czy żyjesz dla siebie, dla rodziny, czy Boga.

Popęd życia jest tworzeniem.

Jest zakochaniem się w Życiu.Pozdrawiam

Integralny
PSYCHIKA.net

Komentarze

 1. Świetnie napisane, nie pozostaje więc nic innego jak życzyć wszystkim jak najwięcej chwil spędzonych z tą drugą ukochaną osobą. Należy jednak mieć świadomość, że kiedy minie to pierwsze zauroczenie trzeba włożyć wiele pracy, aby ten stan utrzymać - ale na pewno warto. Wydaje mi się, że na podstawie tego ile włożymy trudu w pielęgnowanie tego właśnie uczucia (czy też stanu psychiczno duchowego) - da się określić ile w nas człowieczeństwa.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ładnie napisany artykuł. Tylko zastanawiam się czy będzie kontynuacja z męskiego punktu widzenia? (:

  OdpowiedzUsuń
 3. hmm...dość stereotypowe, rzekłabym. ale może życie bywa banalne. na pewno chęć tworzenia czegoś jest silnym instynktem, popęd życia, mówisz...
  podobnie jest zresztą, jak kobieta zakochuje się w kobiecie, nie tylko w facecie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. @ Marszu -

  Dzięki za komentarz. Uważam, że jest możliwe kochać wiecznie.


  @ Anonimowy -

  Na pewno też kiedyś się pojawi taki wpisik :) Dzięki:)


  @ Joanna -

  Nie wiem, czy mam traktować to jako krytykę, hmm... Uzasadnij proszę.

  Piszesz, że życie bywa banalne - ja tak nie uważam. Każdy człowiek żyje raz na tym świecie i przeżywa swoje życie w sposób wyjątkowy i niepowtarzalny. Rozumiesz?

  Miłość homoseksualna, o której wspomniałaś również może charakteryzować się tym, że będzie przepełniona niesamowicie pozytywną energią.

  Nie ma tutaj żadnych różnic.

  OdpowiedzUsuń
 5. eeee tam. to jest przede wszystkim popęd seksualny, jak pożądanie się wypali, to klapki z oczu spadają i to "ogniste uczucie znika" ;>

  OdpowiedzUsuń
 6. Joanna, równie dobrze można się "zakochać" w odkurzaczu, co w osobie tej samej płci.
  Nie wiem, czemu ostatnio jest taka moda na promowanie homoseksualizmu - a przecież każdy wie, że anatomicznie "pasują" do siebie wyłącznie kobieta i mężczyzna.

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Zapraszam do komentowania. Proszę o kulturalne wyrażanie swoich poglądów. Nie akceptuję wulgaryzmów i chamstwa.

Dziękuję i zapraszam ponownie.

Popularne posty z tego bloga

Jak zapomnieć o EX?

Zdrada w związku boli - i jest to naturalne