Czy Ty też lubisz czytać blog PSYCHIKA.net?
Otrzymuj powiadomienia o nowych tekstach na moim blogu - tak jak ponad 5.000 zapisanych już osób. Będziesz na bieżąco z tym, co nowego w psychologii.


Po wpisaniu maila przepisz kod z obrazka a następnie sprawdź skrzynkę i potwierdź Twoje zgłoszenie. Marcin

niedziela, 12 października 2008

Zrób coś na opak


"Jeśli twój wewnętrzny głos mówi ci, że nie umiesz malować, chwyć czym prędzej pędzel w dłoń i maluj - w ten sposób uciszysz ten głos." - Vincent Van Gogh

Sprzeczności nie istnieją w rzeczywistości. Jeśli bardzo wydaje Ci się, że sprzeczności istnieją, zachowaj się któregoś dnia inaczej, może nawet dziś:)?


Czasami, kiedy pytam kogoś, co ten ktoś sądzi o Jungu albo jakiejś formacji muzycznej, ten odpowiada mi, że ich nie lubi. Pytam wtedy, czy w ogólne zna tego czy owego. Okazuje się, że nie. Haha! Nie można mówić, że się kogoś nie lubi – nie znając go.

Skostniali ludzie twardo trzymają się swoich przyzwyczajeń, nie potrafiąc się wyluzować i zachować się inaczej. Kiedy na przykład ich emocje już się bardzo napiętrzają, nie mogą wtedy ich opanować i wybuchają.

Z pewnością znasz osoby, które na pierwszy rzut oka wydają się być bardzo spokojne, jednak znając je dłużej masz świadomość, że czasami potrafią wrzasnąć lub zaczynają płakać – co wygląda komicznie.

Może Tobie też czasem się to przydarza.

Nawarstwianie się różnych emocji może właśnie do tego prowadzić, dlatego warto się im przysłuchać, każdej emocji z osobna, zastanawiać się nad jej źródłem.

Czasami chcemy być perfekcyjni. Doskonale doskonali a nie doskonale niedoskonali, o czym pisałem kiedyś na Psychice.net. Niestety nie zawsze nam się to udaje. Każdy drobny błąd jaki popełniliśmy – będzie drążył w nas myśl, że nie jesteśmy perfekcyjni.

Nikt nie jest.

Czasami szalejemy dzień w dzień albo weekend w weekend. W sumie nie wiemy, po co chodzimy na te imprezy, po co alkohol, po co te narkotyki, po co ten szum. Myślimy jednak „co ludzie powiedzą, jak nie pójdziemy, że starzejemy się”.

Głupie jest takie myślenie.

Zróbmy coś w końcu innego. Na opak.

Jeśli siedzisz z książką całe dnie – wyjdź na zewnątrz i podziwiaj świat.

Ja się wybieram właśnie na spacer. Może porobię zdjęcia komórką to wkrótce tutaj umieszczę.

Adios! :)


Pozdrawiam

Integralny
PSYCHIKA.net

6 komentarzy:

zimbabwe pisze...

Eh, to jest tak samo jak mi każdy w podstawówce i gimnazjum mówił: A zobaczysz że przestaniesz pisać wiersze, zobaczysz że też zaczniesz palić, też będziesz robić to czy tamto... A przepraszam, skąd oni wiedzą co ja będę robić za rok czy dwa? I dlaczego mam akurat robić to co inni tylko dlatego bo "tego nie wypada", bo co? Najważniejsze nie jest to, ile się ma lat w dowodzie, tylko to, na ile się czujemy.

Fasolka pisze...

Zawsze mnie to zastanawiało jak ludzie potrafią upodabniać się do całej reszty. Wiadomo wpływ otoczenia i grupy rówieśniczej jest niezwykle silny. Ja mam o tyle szczęście, że mam osobowość i charakter jaki mam. Czasem bywa chwiejny, ale jednak dość mocny. Zawsze starałam się być inna od reszty. A wszelkie podobieństwa i przyrównania do kogoś doprowadzały mnie do irytacji. ot co...:)

martiger pisze...

" jak nie potrafisz malowac nie chwytaj za pedzel, w ten sposob oszczedzisz pieniadze i nerwy " Mariusz Z. z doswiadczenia malarza.

kamilio pisze...

No dobra, skoro tak mówisz to chyba zacznę brać narkotyki bo moi znajomi tego nie robią ;P Dobra idę zacząć od lekkich ;P Kolorowych snófff ;P

Psychika.net pisze...

@ Kamilio -

lepiej dbaj o siebie :)

Elwira pisze...

Mądre słowa autora artykułu :) Sama czasem robię coś na opak i staram się łamać schematy. Daje to dużo pozytywnej energii i wiele nowych pomysłów do pracy!

Prześlij komentarz

Zapraszam do komentowania. Proszę o kulturalne wyrażanie swoich poglądów. Nie akceptuję wulgaryzmów i chamstwa.

Dziękuję i zapraszam ponownie.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...