Czy Ty też lubisz czytać blog PSYCHIKA.net?
Otrzymuj powiadomienia o nowych tekstach na moim blogu - tak jak ponad 5.000 zapisanych już osób. Będziesz na bieżąco z tym, co nowego w psychologii.


Po wpisaniu maila przepisz kod z obrazka a następnie sprawdź skrzynkę i potwierdź Twoje zgłoszenie. Marcin

wtorek, 7 października 2008

Przepraszam za to, że jestem sobą!

Przepraszam za to, że jestem sobą i mam swoje zdanie!

Tworząc Psychikę nie zawsze spotkam się z mentalnym wsparciem innych ludzi – lub chociaż obojętnością, która aż tak nie boli.

Wiele osób próbuje mi jednak wręcz dopiec, tak jakbym pisząc Psychikę - robił coś nieodpowiedniego i złego. Wiele osób dogryza mi i próbuje skłonić do tego, abym przestał robić, to co robię!


Przepraszam więc za to, że jestem sobą i wyrażam swoją opinię na tej internetowej stronie zwanej blogiem.

Przepraszam, że nie mówię, że psychoterapia przez internet jest czymś co zrewolucjonizuję psychoterapię i uleczy każdego, bez względu na to, jak daleko się znajduje od psychologa (lub zwykłego ściemnicza).

Przepraszam, że nazywam rzeczy po imieniu i uważam, że w psychiatryku schizofrenik nie wyzdrowieje, że musi on (poza przyjmowanymi medykamentami) wyjść do ludzi, bo tylko wśród ludzi nauczy się, że jest czegoś wart, i ma szansę zaakceptować swój byt – jako część społeczeństwa.

Przepraszam, że nie sprzedaję na swojej stronie szajsowatych e-booków, które mają chwytliwy tytuł typu „jak zmienić swoje życie” – a są de facto nic nie wartymi publikacjami pisanymi przez amatorów o wątpliwej wartości – nawet literackiej.

Przepraszam, że ciągle się rozwijam, czytam wiele książek, nie zadowalam się pojedyńczą teorią. Przepraszam, że staram się dostrzec człowieka całościowo, że nie traktuję człowieka jako „czegoś” o danym zbiorze danych cech – a dostrzegam w każdym indywidualną istotę.

Przepraszam, że nie myślę schematycznie, że jestem elastyczny i odnoszę się z szacunkiem do każdej nowo pojawiającej się myśli. Przepraszam, że wprowadzam tym „niepotrzebny” dodatkowy zamęt. Przepraszam, że najwyższą wartością zawsze jest dla mnie człowiek!

Przepraszam, że piszę o wszystkim co mnie interesuje, co powoduje, że moja uwaga choć na chwilę zatrzymuje się na danym temacie, że przedstawiam, jak ja widzę dany aspekt naszego życia na planecie Ziemia. Wybaczcie, że opisuję, co mnie denerwuje we wszystkim tym, co mnie otacza i że nie robię tego zawsze w taki sposób, jaki może byście chcieli.

Przepraszam, że uważam, że każdy człowiek ma prawo być szczęśliwy! Przepraszam, że wierzę w życie!

Przepraszam za to, że jestem sobą!

Niestety – sobą pozostanę.Pozdrawiam

Integralny
PSYCHIKA.net

19 komentarzy:

triskaidekafil pisze...

Heh... to widzę, że i ja mam już za co solidnie przepraszać ;-) Także przyłączając się do Kolegi, również serdecznie przepraszam :D (za siebie, żeby nie było ;-))

Anonimowy pisze...

przepraszm,ze wypisywalam takie bzdury do Ciebie...nie chcialam byc niegrzeczna.pewnie zlikwidujesz ten kom.ale spoko rozumiem.K

Anonimowy pisze...

A dziękuje że masz za co "przepraszać" i życzę powodzenia w dalszym pisaniu.

error777 pisze...

Filozoficznie nie masz za co przepraszać - nie zrobiłeś nic aby zacząć być - jesteś tu z powodu kaprysu/instynktu własnych rodziców. W dosłownym sensie dla systemu/społeczeństwa - poprzez rodziców - zostałeś "nabyty", pozyskany/wyprodukowany z molekularnej sieczki, zaprogramowany/wychowany i po rodzinnych crash-testach wypuszczono cię na rynek - dosłownie "wyszedłeś na ludzi". Teraz "podnieś osłony" i ruszaj do walki.... a motto jest proste tak jak w Legii Cudzoziemskiej "maszeruj albo zdychaj"...żołnierzu fortuny.

Gaba pisze...

Bardzodobrze, że są ludzie, którzy wiedzą czego chcą, mają jakieś pasje i rozwijają je, a czasem nawet dzielą nią z innymi. Każdy ma włsne zdanie i własny gust i jeśli np. jakaś strona się mu nie podoba to nikt go nie zmusza do tego, żeby na nią wchodził. Wiadome, ze każdy jest inny, ale nie należy wszytkiego "brać do siebie", jak jakiś nalot na własną osobę. Cała umiejętność w tym, zeby czytając, czy oglądając coś potrafić się do tego jakos odnieść. Każdy ma jakieś własne zdanie na każdy temat w większym, bądź mniejszym zakresie, ale ma. Przyjmowac krytykę trzeba umieć i uczymy się tego przez całe życie, bo zawsze coś nas zaskoczy, ale mądre krytykowanie też wymaga pewnej umiejętności.
Widzę, że jakiś większy bulwers w Tobie zagościł... tyle wykrzykników... ale dobrze jest mieć tylko jedną twarz, nie musieć być kimś innym. Każdy jest wyjątkowy, ale nie każdy pozwala wyjść tej wyjątkowości na zewnątrz. Odwagi dla własnej wyjątkowości:D

eminesia pisze...

przynajmniej wiesz kim jesteś. to dobrze, nie wszyscy mają to szczęście :)
jeśli nie robisz nic złego, to nie przepraszaj... a ja uważam, że nie robisz.

kamilio pisze...

Oki, wybaczam!!! :P

Anonimowy pisze...

W pełni popieram Autora bloga!

rysielec pisze...

Nie przepraszaj. Zlewaj totalnie tych pieprzonych trolli. ;)

justynides pisze...

Ejejej... nie rozumiem, po co te przeprosiny:/ To nie Ty masz problem:)

alphaext pisze...

No cóż... w takim razie radzę Ci przeczytać ten artykuł: http://alexba.eu/2007-09-27/zarzadzanie-i-motywacja/nie-przepraszaj-bez-potrzeby/

Idealnie pasuje do notki. I pomyśl czy naprawdę masz za co przepraszać.

alphaext pisze...

Nie, to nie mój jakby co, to po prostu inny ciekawy blog, który chętnie czytam:P A czy ten jest ciekawy? Nie wiem. Dopiero kilka dni temu na niego natrafiłem, i przeglądam artykuły w archiwum, nie wyrobiwszy sobie opinii. Chociaż nie wszystkie artykuły coś wnoszą, w niektórych jest za dużo wody. Np. w tym:
http://psychika.net/2008/08/wielowymiarowy-wszechwiat.html
No, czas jest subiektywny to wiadomo, ale niewiele z tego wynika. To krytyka. Co do pochwał, to tam widziałem jakąś fajną notkę o tym, że narzekanie daje człowiekowi bezpieczeństwo. I rzeczywiście, coś w tym jest. Sam patrzę po sobie.

ja pisze...

Bądź sobą, wybierz psychikę.net

Psychika.net pisze...

Dziękuję Wam wszystkim za wypowiedzi !


Fajnie, że są ze mną ludzie, którzy chcą czegoś więcej od życia a nie tylko żyć - "według schematów"!


Będę nadal sobą i nie będę przejmował się ludźmi, którzy próbują zniszczyć moje podejście do życia!

zimbabwe pisze...

Marcinie, szkoda nerwów na głupie komentarze, wiem to po sobie :) Ja też kiedyś się wkurzałam, a teraz mi to za przeproszeniem państwa oczu - zwisa i powiewa.

Asia pisze...

Heh, Marcin, a co ty się tak przejmujesz? Masz prawo robić co chcesz bez tłumaczenia się. Inaczej wygląda to trochę jakbyś się bronił, jakbyś uspokajał swoje zranione ego...fajnie, że masz frajde z pisania, ale nie utożsamiaj się z tym tak bardzo :)

Anonimowy pisze...

Dlatego bardzo lubiłem Internet lat 90., wczesne lata XXI wieku.
Aktualnie cały przekrój społeczeństwa ma dostęp przez to często nieprzemyślane opinie w Internecie.
W tej kwestii przodują znane portale, jak onet itp. ale momentami w szukarce przypadkiem znajdą bardziej specjalistyczne strony (blogi) gdzie również się wypowiedzą.
Psycholog powinien to wiedzieć ;)

Anonimowy pisze...

Super że jest taki blog!!! Dziękuje!!!!!!!!!

Anonimowy pisze...

Nie masz za co przepraszać.. Tak jak napisałeś/aś , że wyrażasz swoje zdanie to nic złego. Nikomu tym krzywdy nie robisz. Osoby które tak brzydko po Tobie jadą powinny zachować się jak ludzie, a nie dzieci.Bo sami wyrażają też swoje zdanie i nikt ich za to tutaj nie obraża. Jeśli komuś się to nie podoba to po co tu wchodzą? Ktoś ma pomysł na swoje życie to znaczy, że zaraz jest zły? Uważam, że jesteś wspaniałą osobą! I tyle jeśli chodzi o mnie :) Powodzenia! I nie zważaj na to co piszą zazdrośni ludzie.. Bo tym, że usuniesz swój blog zrobisz im przysługę. :P Alicja :)

Prześlij komentarz

Zapraszam do komentowania. Proszę o kulturalne wyrażanie swoich poglądów. Nie akceptuję wulgaryzmów i chamstwa.

Dziękuję i zapraszam ponownie.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...