Wielowymiarowy wszechświat

Czasami jesteśmy zmuszeni spędzać dużo czasu w jednym miejscu – na przykład podczas wielogodzinnej podróży pociągiem lub (o zgrozo!) samochodem.


Czas biegnie nieustająco szybko – na zewnątrz – wydaje się nam. A tutaj: my uwięzieni w maszynie w czasie podróży do innego skrawka przestrzeni – chcemy ten czas przyśpieszyć.

Jak się zatem okazuje czas jest pojęciem jak najbardziej subiektywnym.

Jeśli wykonujemy żmudną pracę, pogrążeni w monotonii – wydaje nam się, że godzina mimo że trwa godzinę – wg Pana Zegarka, trwa tak naprawdę 8-12 godzin (!).

Jeśli zanurzamy się w naszej pracy – doświadczamy tak zwanego FLOW – czyli radości poprzez zaangażowanie się w czynność, którą kochamy – czas mija szybko, ba! Nawet zapominamy czym czas jest!

Czas jest pojęciem zsubiektywizowanym.

Wykorzystajmy tę wiedzę dla nas.

Tak samo jak czas jest pojęciem względnym, tak każde zdarzenia – od naszego samopoczucia zaczynając – są względne. Wszechświat jest wielowymiarowy. Jedyne co musimy zrobić, to jak najkorzystniej zrekonstruować nasz sposób widzenia świata. Chwytać z niego to, co najlepsze dla nas. I wcale tak nie jest, że jeśli ty weźmiesz więcej, ktoś inny będzie musiał wziąć mniej.

Wszystko tkwi w naszym umyśle, tak jak czas który mija raz szybciej raz wolniej – zależnie od tego, co robimy i jak myślimy.

Pewnie dla wielu z Was moja notka będzie na początku niezbyt czytelna. Przeczytajcie ją jeszcze raz i zastanówcie się, czy ma sens Życie z Negatywnymi Emocjami w Marazmie i Nudzie – skoro tak łatwo za pomocą zmiany sposobu myślenia o życiu - możecie je zmienić w Życie Radosne, Pełne Zaangażowania i Satysfakcji.

Ja się o tym przekonuje każdego dnia.


Pozdrawiam

Integralny
PSYCHIKA.net

Komentarze

  1. A ja co chwila się przekonuję że jest inaczej... Pozdrawiam! PS: Dziękuję za odpowiedź o schizofrenii.

    OdpowiedzUsuń
  2. @ Zimbabwe -

    Nie warto przejmować się drobnostkami.

    Proszę.

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Zapraszam do komentowania. Proszę o kulturalne wyrażanie swoich poglądów. Nie akceptuję wulgaryzmów i chamstwa.

Dziękuję i zapraszam ponownie.

Popularne posty z tego bloga

Jak zapomnieć o EX?

Zdrada w związku boli - i jest to naturalne