Czy Ty też lubisz czytać blog PSYCHIKA.net?
Otrzymuj powiadomienia o nowych tekstach na moim blogu - tak jak ponad 5.000 zapisanych już osób. Będziesz na bieżąco z tym, co nowego w psychologii.


Po wpisaniu maila przepisz kod z obrazka a następnie sprawdź skrzynkę i potwierdź Twoje zgłoszenie. Marcin

czwartek, 28 sierpnia 2008

Thank JESUS for BEER czyli Uśmiechnięte Miasto:)

Dzisiaj publikuję kolejny artykuł Hani Sąsiady, która opowiada o swoim przeżyciu podczas pobytu w Monachium.

Monachium – stolica Bawarii, najbogatszego Landu w Niemczech i oczywiście pysznego jęczmiennego piwa, którego spożywa się tam bardzo dużo. Właśnie o moim doświadczeniu związanym z piwem chciałabym napisać.


W pewną sobotę, siedząc w restauracji, jedząc obiad i popijając piwko, jak zresztą każdy, usłyszałam krzyki. Zainteresowałam się tym i co widzę: rosły Afroamerykanin w towarzystwie małej Azjatki wygłasza katechezę. Choć słowo wygłaszać nie bardzo pasuje do tego co on robił. Człowiek ten wykrzykiwał po angielsku słowa w stylu:

„Byłem w wielu krajach, ale nigdzie nie widziałem tak wielkiej konsumpcji piwa. Co powiecie Jezusowi, gdy przed nim staniecie? Opamiętajcie się !”.

Towarzysząca mu kobieta tłumaczyła na bieżąco jego słowa na język niemiecki. Całe to zamieszanie zrobiło na mnie wrażenie, ponieważ ten, nazwijmy go katechetą, miał na sobie koszulkę z napisem : „Jezus jest miłością” i torbę, na której widniało słowo AMEN, a w ręku dzierżył Biblię.

Dla mnie osobiście sytuacja była komiczna, ponieważ co kogo obchodzi czy ludzie piją piwo czy też nie. Trzeba wyjść też od tego, że Niemcy nie piją jak Polacy. Jedno, czy dwa piwa to maks. Ludzie nie maja w zwyczaju się tam upijać (oczywiście nie wszyscy, bo żuli też tam nie brakuje).

Jedyna refleksja jaka mi się nasuwa na myśl, w związku z tą pseudo katechezą, jest taka, że jakbym stanęła wtedy przed Bogiem to bym Mu powiedziała, że to piwo mi diabelnie smakowało.

Hania Sąsiada

4 komentarze:

Anonimowy pisze...

Jak to mówią piwo -napój bogów ! :)

zimbabwe pisze...

O rany, ktoś chce mnie do TV w sprawie mojego postu o nerwicy natręctw... Na razie badam czy to kit czy to naprawdę. Pozdrawiam!

zimbabwe pisze...

Wiele wskazuje na to, że jednak naprawdę...

Psychika.net pisze...

Zimbabwe-


To fajnie:)


I co decydujesz się?


Jak już będziesz w telewizji, możesz wspomnieć o Psychice.net ;)

Prześlij komentarz

Zapraszam do komentowania. Proszę o kulturalne wyrażanie swoich poglądów. Nie akceptuję wulgaryzmów i chamstwa.

Dziękuję i zapraszam ponownie.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...